škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG'ye ilk kez geçiş düşünüyorum...Yoksa hiç düşünmeyeyim mi?

aytunca · 50 · 13201

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bugün bayiye uğrayıp suberp fiyatlarını sordum,liste fiyatları aynen geçerliymiş,sıra varmı dedim,yok dediler.Actıve modeli bile bana cazip geldi,67 000 tl fiyat aldım.Özellikler beni fazlasıyla tatmin etti.

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;527475
:)Saçmalama degil Murat kardesim, bu forumdaki arkadasların bircogu gerçekten dogru tecrübelerini paylaşıyorlar, bol keseden atan pek yoktur.

Bunu piyasa söylüyor zaten, D segmenti alan kisilerin cogunlugu 'ununu elemiş, elegini asmış kişiler' oluyor, yani artık aractan beklentileri orta yas ve gençlerden daha farklı oluyor, rahat konforlu keyifli sürüs yapmak istiyorlarki, adam sessiz sedasız arabasına biniyor, kontak anahtarı yok cebinde, sadece dügmeye basıp arabasını calıstırıyor, el freni otomatik iniyor, farları otomatik calısıyor, silecekler otomatik calısıyor, park sensörleri yardımcı oluyor, keyifli keyifli gezip sagı solu seyrediyor, amacı ulasımını kolay, güvenli, keyifli bicimde yapmak, e bicok seyi otomatik olurkende bi dünya vites atmak zor geliyor tabiki,
Bu durumda D sınıfı araca talep edenlerin cogunlugu otomatik olsun istiyor, bu görüse katılmamak hakkındır, deneme yanılma yöntemiyle anlamakta hakkındır.:ok:
Ha D sınıfı fanatigi olan, bu cogunluk dedigimiz kısmın dısında kalan kesimlerde vardır mutlaka ama azınlıktır diye düsünüyorum, Accord hayranı orta yas, gençler gibi, yoksa Almanın D sınıfına gecenlerin öncelikli beklentisi konfordur.

Babama octavia yada superb alacağız. 65 yaşında babam, illa manuel olacak diyor. Babam da benim gibi manuel kullanmaktan daha çok keyif alıyor hatta tanıdığım birçok kişi manuel vitesten daha çok zevk alıyor.
He şimdi diyeceksiniz hemen, onlar dsg kullanmadığı için öyle düşünüyor kullansalar fikirleri değişecektir ama emin olun bir çoğu da dsg yi denediler.
En son yan komşum 2 ay önce araç aldı dsg olduğu için alışamadı/sevemedi aracı zararla iade etti .

Yani demem o ki ortada ''D sınıfı dsg alınır'' gibi net bir durum yok. :ok:

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel söylüyorsunuz da neden " saçma saçma konuşmak " gibi bir yorum yapıyorsunuz .

Arkadaşımız o şekilde düşünüyordur , onun için nettir o şekilde söyler.

O şekilde söylemesi artık kimsenin manuel vites almamasına veya artık manuel vites araba satılmamasına neden olmaz değil mi ? İsteyen yine manuel alır.

Burada herkes aynı düşünceye sahip olsa forumların bir anlamı kalmaz. Herkes farklı düşünecek farklı yazacak.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman ben büyük saçmaladım yani bu durumda?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;527410
Deme bunu, deme bunu:)

Dost acı söyler :) Tabi düzgün birde ses sistemi olması gerekiyor d segmenti bir aracin. Özellikle tizleri başarılı olmalı :kiki:
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat3218;527468
Kime göre, neye göre alınmaz ?

Manuel vitesten daha çok keyif alıyorum, şimdi araba D sınıfı diye illa otomatikmi olacak.

Octavia alsam manuel alınır ama ?

Bu kadar saçmalamayın.

D segmenti satışların kaçı otomatik kaçı manuel araştırma yaptınız mı ? Siz manuel seviyorsanız manuel alın o ayrı bir konu. D segmenti araçların kullanım amacı ve karsiladiklari ihtiyaçlar
bellidir. Bu segmentte satılan araçların %95 i otm. olarak satılmaktadır ki Passat haricinde premium markalarin ağırlığı vardır bu segmentte. Size saçma gelen şey, gördüğünüz gibi bu segmentte araç alanların %95 ine göre mantıklı bir durumdur. Zevk meselesidir. Düşüncenizi sizin gibi saçma bulmuyor ve saygı duyuyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;527500
Dost acı söyler :) Tabi düzgün birde ses sistemi olması gerekiyor d segmenti bir aracin. Özellikle tizleri başarılı olmalı :kiki:
Vay arkadaş; direkt gömdü ya la beni:D Bir sonraki aracımla döveceğim seni inşallah:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;527509
Vay arkadaş; direkt gömdü ya la beni:D Bir sonraki aracımla döveceğim seni inşallah:D

Hahah :D şaka bir yana senin aracın asaleti yeter Enderciğim ;)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Bizim işlerde değişmeye başladı, sanırım mecburiyetten 2.0 yerine 1.6'ya yönelicez. Artık Allah ne garanti verdiyse ekstradan ekletecez bu 7-Dsg yüzünden [emoji35]

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat3218;527478
Babama octavia yada superb alacağız. 65 yaşında babam, illa manuel olacak diyor. Babam da benim gibi manuel kullanmaktan daha çok keyif alıyor hatta tanıdığım birçok kişi manuel vitesten daha çok zevk alıyor.
He şimdi diyeceksiniz hemen, onlar dsg kullanmadığı için öyle düşünüyor kullansalar fikirleri değişecektir ama emin olun bir çoğu da dsg yi denediler.
En son yan komşum 2 ay önce araç aldı dsg olduğu için alışamadı/sevemedi aracı zararla iade etti .

Yani demem o ki ortada ''D sınıfı dsg alınır'' gibi net bir durum yok. :ok:

Siz ve sizin gibi düşünenler  sadece istisna olduğunuz için BMW - Mercedes- Audi gibi markalar düz vites seçeneğini sadece opsiyonel olarak veriyorlar.

Saçmaladıysam kusura bakmayın...

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Bu tartışmayı açan arkadaşınız olarak, öncelikle değerli yorumlarınıza teşekkürlerimi sunuyorum... Ben konuyla ilgili kararımı verdim ve satın alımı yaptım... Manuel vites 1.4 TSI Prestiji Beyaz + sunroof + 19 inç krom jant + ACC ile aracımı Yüncüler Otomotivden aldım...

Manuel'i yine tercih etmemde, ağırlıklı şehir dışı araba kullanmam ve yaklaşık 8 000 TL'lik ekstra maliyet oldu.... 6. viteste hız sabitleyiciyle (Artık mesafe kontrollü) bende gizli otomatik kullanıma devam edeceğim... İyi günler

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;527638
Merhaba;

...Ben konuyla ilgili kararımı verdim ve satın alımı yaptım... Manuel vites 1.4 TSI Prestiji Beyaz + sunroof + 19 inç krom jant + ACC ile aracımı Yüncüler Otomotivden aldım...

Hayırlı olsun aracınız..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kursattekin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ne kadara aldiniz acaba? Bende 1.4 tsi prestij dsg bekliyorum, bir de renk konusunda alan bircok arkadas beyaz renk aldi, araci henuz canli gorme imkanim olmadi bulundugum ulkede satisi olmadigi icin, octaviada beyaz renk cok hos ama superbde hos olacagini dusunmemistim acikcasi, tanitim renklerinden birinde karar kilacaktim, beyaz rengi de gormeden karar vermeyecegim sanirim.

Alıntı yapılan: aytunca;527638
Merhaba;

Bu tartışmayı açan arkadaşınız olarak, öncelikle değerli yorumlarınıza teşekkürlerimi sunuyorum... Ben konuyla ilgili kararımı verdim ve satın alımı yaptım... Manuel vites 1.4 TSI Prestiji Beyaz + sunroof + 19 inç krom jant + ACC ile aracımı Yüncüler Otomotivden aldım...

Manuel'i yine tercih etmemde, ağırlıklı şehir dışı araba kullanmam ve yaklaşık 8 000 TL'lik ekstra maliyet oldu.... 6. viteste hız sabitleyiciyle (Artık mesafe kontrollü) bende gizli otomatik kullanıma devam edeceğim... İyi günler

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun arabayla ilgili ve 19 lastikle ilgili görüşlerinizi bekliyoruz