škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG'ye ilk kez geçiş düşünüyorum...Yoksa hiç düşünmeyeyim mi?

aytunca · 50 · 13202

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiyi zamanında ve servise yaptırmak kaydıyla Şartı var. Zamanında şartı km dolarsa 15 binde bir dolmazsa yılda bir mi demek. Kaç gün sarkmaya kadar izin veriyor

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;527270
Peki değerli arkadaşlarım,

Ağırlıklı olarak şehirdışı araç kullanıyor olmam (İstanbul Tekirdağ gibi)  manuel vites tercih sebebi olabilir mi? Ben hafta içi hiç araba kullanmıyorum... evimin önünden tramvay geçiyor ve çemberlitaş'a rahatlıkla gidiyorum... hafta sonu ve şehir dışı kullanıcısıyım... ne dersiniz?

DSG sadece sol ayağınızın rahat etmesine sebep olmuyor , aynı zamanda kesintisiz ( hemen hemen kesintisiz ) bir hızlanma , bir akış ve sürüş zevki de sağlıyor.

Gaz pedalına dokunduğunuz anda yerinden fırlayan araç ve sarsıntısız, hızlı vites geçişleri kullanım zevkini arttırıyor.

Ama dediğim gibi , DSG düzgün çalıştığı sürece.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
DSG'nin önemli bir avantajı 7. vites, düşük devirde yakıt ekonomisi harika.

Çevrimdışı veyron973

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
DSG candır , bir kez kullanan bir daha bırakamaz , rahatlığına diyecek yoktur. Aradaki fiyat farkı , yaşadığın sürüş keyfinden sonra çabucak unutulacaktır. Bu devirde Manuel Vites , şehir içi trafiğinden dolayı tam bir işkence. Superb 'de 1.6 Motor DSG şanzıman olmasaydı , şu an VW kullanıcısı olacaktım. DSG kullanın , pişman olmayacaksınız.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;527270
Peki değerli arkadaşlarım,

Ağırlıklı olarak şehirdışı araç kullanıyor olmam (İstanbul Tekirdağ gibi)  manuel vites tercih sebebi olabilir mi? Ben hafta içi hiç araba kullanmıyorum... evimin önünden tramvay geçiyor ve çemberlitaş'a rahatlıkla gidiyorum... hafta sonu ve şehir dışı kullanıcısıyım... ne dersiniz?

Bence sizin durumunuzda manuel tercih sebebi olabilir, hem aradaki fiyat farkı, hemde ileriki senelerde çıkaracağı olası bir arıza, beni dsgden uzak tutan tek şey. Donanımhaber forumunda arıza yaşayan birçok kullanıcı var, şikayetvar.com sitesinde bir sürü şikayet var, dünya genelinde geri çağrılan araçların sayısı ortada, en çok arıza çıkaran, en mimli şanzımandır dsg, ama biraz da şans işi, arkadaşımın amcasında 90 küsur binde golf 7 tdi dsg var daha hiç bir arıza çıkarmamış, komşumuzda 1.6 tdi dsg a5 octavia var, şanzımanın komple değiştiğini söylüyordu, 10bin tl üzeri bir meblağdan bahsetti bana söyleyen arkadaşım.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar dsg de tamir fiyatları nasıl iyi niyet garantimiz varsa ne kadar yoksa ne kadar. Kavrama, mekatronik veya komple şanzıman değişimi kaça çıkar. 10 yıllık kullanım sürecinde arıza çıkarırsa üç dört defa tamini kaça malolur

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
D segmenti araba manuel alınmaz. Net !
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;527409

Deme bunu, deme bunu:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2012 öncesi DSG ler sorunluydu ama şimdi skoda  kendisi ürettiği için artık daha sorunsuz. Benim araç 2013 DSG li neredeyse 20.000 km ye yaklaştı çok şükür bir sıkıntı yok,

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Kesinlikle haklısınız.

:gaz:
bu icon un dsg lisi yok mu yaw?

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Güzel özet :gut:

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Kime göre, neye göre alınmaz ?

Manuel vitesten daha çok keyif alıyorum, şimdi araba D sınıfı diye illa otomatikmi olacak.

Octavia alsam manuel alınır ama ?

Bu kadar saçmalamayın.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Haklısınız manuel alınmaz bence de net .

Ancak DSG alınır mı tartışma bu .

Yoksa otomatik bir Mazda 6 tadından yenmez mesela . Farklı bir örnek oldu ama :):)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat3218;527468
Kime göre, neye göre alınmaz ?

Manuel vitesten daha çok keyif alıyorum, şimdi araba D sınıfı diye illa otomatikmi olacak.

Octavia alsam manuel alınır ama ?

Bu kadar saçmalamayın.
Tansiyonu yükseltmeye gerek yok. D segmenti araçların genel manada kullanım amaçları belli, İnanç da bu minvalde bir yorum yapmış. D segmenti manuel ve benzinli bir araç sahibi olarak da kendisine katılıyorum ayrıca.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:)Saçmalama degil Murat kardesim, bu forumdaki arkadasların bircogu gerçekten dogru tecrübelerini paylaşıyorlar, bol keseden atan pek yoktur.

Bunu piyasa söylüyor zaten, D segmenti alan kisilerin cogunlugu 'ununu elemiş, elegini asmış kişiler' oluyor, yani artık aractan beklentileri orta yas ve gençlerden daha farklı oluyor, rahat konforlu keyifli sürüs yapmak istiyorlarki, adam sessiz sedasız arabasına biniyor, kontak anahtarı yok cebinde, sadece dügmeye basıp arabasını calıstırıyor, el freni otomatik iniyor, farları otomatik calısıyor, silecekler otomatik calısıyor, park sensörleri yardımcı oluyor, keyifli keyifli gezip sagı solu seyrediyor, amacı ulasımını kolay, güvenli, keyifli bicimde yapmak, e bicok seyi otomatik olurkende bi dünya vites atmak zor geliyor tabiki,
Bu durumda D sınıfı araca talep edenlerin cogunlugu otomatik olsun istiyor, bu görüse katılmamak hakkındır, deneme yanılma yöntemiyle anlamakta hakkındır.:ok:
Ha D sınıfı fanatigi olan, bu cogunluk dedigimiz kısmın dısında kalan kesimlerde vardır mutlaka ama azınlıktır diye düsünüyorum, Accord hayranı orta yas, gençler gibi, yoksa Almanın D sınıfına gecenlerin öncelikli beklentisi konfordur.