škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG'ye ilk kez geçiş düşünüyorum...Yoksa hiç düşünmeyeyim mi?

aytunca · 50 · 13203

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Daha önce Passat ve şuan da Skoda Superb 1.4 TSI manuel vites kullanıyorum... Skoda Superb yeni kasa ile birlikte, DSG 'ye geçiş yapayım dedim... DSG ile ilgili biliyorsunuz, sanal alemde birçok eleştiriler ve yakınmalar var. Siz ne dersiniz? Yeni kasayı DSG'li mi alsam... Yoksa manuele devam mı etsem? DSG'li aracın keyfi, arıza çıkarma riskiyle karşılaştırılınca ne yapmalıyım? Değerli görüşlerinizi rica ederim....

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bozulacak bahanesi yle almadiginiz ve kendinizi avuttugunuz kaç şey var hayatınızda?
Bence sadece dsg vardır.
Çamaşır makinanız otomatik, televizyonunuz full özellikli.....say say bitmez.
Ben asla manuel vites araba düşünmem. Internetteki dsg ariza savsataları şehir efsanesinden başka bir sey değil. Alin dsg, keyfini çıkarın. .....

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG ile ilgili şüpheniz varsa bu aracın makyajıyla 2019'de muhtemelen 10 ileri DSG gelecek çok daha yüksek tork dayanımlı olarak. En azından bozulacak endişesiyle 4 sene araca binmemiş olursunuz! Şaka bi yana demem o ki VAG grubunda milyonlarca araca uygulanmakta olan bir sistemden bahsediyoruz, hayatınızda bazı şeyleri çekinerek ertelemeyin, alın zevkle binin, hayırlısıyla özenli kullanırsanız ömürlük olur. Başkalarına sorarsanız bu milyonlarca kullanıcının sadece kötü deneyim yaşayanları ya da yaşayanları duyup aktaran bizim gibileri dinlersiniz, sadece kafanız karışır. Siz zevkini ferahlığını sürenlerden olun.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Valla bende böyle düşünüyordum.  Ta ki alana kadar.  Ve bu zamana kadar neden daha önceden almadım diye kendime söylendim.

Bundan sonraki hedefim 1.4 dsg ya da dizel dsg suberb.

Uzunca süre araştırdım okudum.  Sonunda çoğu arıza biz kullanıcı kaynaklı olduğunu da gördüm.

Sonuçta bir şey olacaksa olacak mani olamayız.  Garanti uzatin içiniz daha rahat olur.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Milyonlarca üretilen DSG den % kaçı arızalı ona bakmak lazım en fazla 3 olsun o da devede kulak. Aldığımız elektronik ve mekanik her şeyin bozulma riski var ama siz özenli ve dikkatli kullanırsanız o kadar daha uzun ömürlü olur. Hiç düşünmeyin DSG den vazgeçmeyin yeter ki şanzımana nerede nasıl davranacağınızı bilin tam otomatik ve CVT lere göre biraz daha hassas ama daha keyifli.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlarım açıklamalarınız çok etkili oldu.

Zihnimdeki bazı soru işaretlerini kaldırdım sayenizde Teşekkürler.

Sırada ekim ayını beklemek ve 2011 skoda superb imin satılmasını gerçekleştirmek var

Prestij paket  artı sunroof ve add mesafeli hız sabitleyici düşünüyorum.

İçi bej  dışı pasifik mavisi...

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiyi uzatıp alın derim, sonra kafanız rahat istediğiniz gibi kullanın..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçenlerde 2015 model otomatik Corolla kullandım, vites geçişlerinde salıncak gibi sallıyor, dedim hangi çağdayız :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;527191
Geçenlerde 2015 model otomatik Corolla kullandım, vites geçişlerinde salıncak gibi sallıyor, dedim hangi çağdayız :D
Gel de Tisi' yi arama.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;527191

Bende ancak 3 yıl dayanabilmiştim corolla m/m şanzıman izdirabina. Sattım gitti...
Şirket te kullandığım araçlar hep tam otomatik ve ya dsg, corolla ya binesim yoktu.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
hocam aracı alıp kaç yıl kullanacaksınız bilmiyorum ancak arkadaşların da dediği gibi garantiyi uzattırabildiğiniz kadar uzattırın. kafanız daha rahat olur, sadece dsg değil çıkabilecek diğer sorunlar için de gerekiyor.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı 10 yıl kullanmayı düşünüyorum...yılda 10 veya 12 000 km yapıyorum  tsi dan başka düşünmüyorum

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır km bir araç alırken hem garanti kapsamında hemde kullanıma bağlı eskime durumu söz konusu olmadığı için tercih edilebilir. Hem rahatlığı nedeniyle hem hızlı ve kesintisiz vites değişimi sunan çift kavramanın cazip olduğu kesin.

Ancak DSG sorunsuzdur, DSG şikayetleri abartıdır , aslı yoktur , çok düşük oranda bir arıza oranı vardır demek doğru değil. Hadi bu kadar insan yalan söylüyor diyelim, sırf Çin'de 350000 in üzerinde geri çağrılma yaşandı DQ200 kodlu 7 ileri kuru kavrama DSG problemi yüzünden. Ve geri çağrılmada yapılan işlem mekatronik değişimidir.

Belki araştırılsa 5 yaş ve üstü DSG li araçlarda mekatronik değişimi yapılmış araçlar yapılmamış araçlardan daha fazla sayıda olabilir...

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki değerli arkadaşlarım,

Ağırlıklı olarak şehirdışı araç kullanıyor olmam (İstanbul Tekirdağ gibi)  manuel vites tercih sebebi olabilir mi? Ben hafta içi hiç araba kullanmıyorum... evimin önünden tramvay geçiyor ve çemberlitaş'a rahatlıkla gidiyorum... hafta sonu ve şehir dışı kullanıcısıyım... ne dersiniz?