škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ ön taraftan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı masterandslave

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba  aynı ses bende de vardı.  geçen hafta servise gittim.  motorun alt korumasına  küçük bir taş girmiş  o ses yapıyor dediler.  aldık problem düzeldi. dediler  fakat  aracım içerde servisteyken ustanın elinde slikon tabancası gördüm bir şeyler yapıyordu.   okuduklarımdan  anladığım büyük ihtimalle  borular arasında ki  boşluğu arkadaşınkinde süngerle doldurmuş. banada slikonla yaptı gibi geldi. zaten taş ROMANIDA baan pek inandırıcı gelmemişti.  :(

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;272284
Gözün aydın!

Sünger koyduğu yerin fotosunu ekleyebilirsen müthiş bir kaynak olur buraya  :ok:

Malesef:(
işlem yapılırken resmi çekmedim ama boruların motor tarafındaki kısmını çeker koyarım buraya.

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;272600
hocam aynı sıkıntı bende de var. İki defa erzurum yılmazlar otomotive gittim.  ikincisinde irfan hocamın ilk sayfada kırmızı renkle gösterdiği benzin borusunun alt tarafındaki vidalar gevşemiş dediler, vidaları sıkıştırıp gönderdiler. ama ses yine gelmeye başladı. fotoğraf çekip koyabilirseniz bizim burda yaptırırız. zira en yakın servis buraya 220 km.

Zaten o resimde işaretli olan borular arabanın şasisi içinden depoya gidiyor. Sesi yapan da onlar. Aracın altındaki plastik kapağı söküp işlemi öle gerçekleştirdi usta.

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haa. Bu arada İNCAR da cruise ve kolçak için aynı fiyatı verdi :(
Galiba armster taktıracam. octavia da kullandım. İş görür.

Db1

• Ziyaretçi
bozuk paralariniza da dikkat edin. gecen gun dusen bozuk parayi bulucam diye canim cikti. gidip acaip bi yere girmis tikir tikir ses cikariyordu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benzer bir sesin kaynağını farkettim, ilk çalıştırmada bazen çok kısa bir süreyle ses geliyor, sesin geldiği yer hemen radyatörün arkasında bulunan turbo basınç kamarasanın üzerindeki "sac". Çoğu Yeti ve Fabia sahibi bu sesi biliyor forumlarda okuduğum kadarıyla :)

Alman forumlarında Skoda'nın bu sorunu bildiği fakat henüz bir çözüm önermediği yazıyor. (http://www.skodacommunity.de/skoda-forum/skoda-fabia-ii-forum/69949-blechernde-geräusche-aus-dem-motorraum/)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyici icin o parayı vermek son derece saçma geliyor bana. Hatta hız sabitleyiciye niye ihtiyac duyulur onuda pek anlamıyorum. Kol dayama icin ucuz olanlarına pek yaklaşma derim, ben aldım panelde 4 tane delik açtım kullandığım ikinci gün kırılmasıda yanıma kar kaldı. Orjinalini aldım. Taş gibi..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arka kapıdan gelen ses kesildi.Yağlayınca ses mes kalmadı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyiciyi ben de çok araştırdım. Fabia 2 ile Roomster'in aynı parça. Fiyat her yerde birbirine yakın. Bu fiyata kimse almaz bence de 3-5 ay beklemekte yada yurtdışından parça no ile sıpariş etmekte fayda var.

Parça No:5J1035623A getirtebilecek varsa bir tane de ben isterim.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: özkan82;278348
Hız sabitleyici icin o parayı vermek son derece saçma geliyor bana. Hatta hız sabitleyiciye niye ihtiyac duyulur onuda pek anlamıyorum. Kol dayama icin ucuz olanlarına pek yaklaşma derim, ben aldım panelde 4 tane delik açtım kullandığım ikinci gün kırılmasıda yanıma kar kaldı. Orjinalini aldım. Taş gibi..

hiz sabitlyeici candir hocam eger otomatik vitesse arac. uzun yolda cok rahat oluyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt ekonomisinede faydası var CC'nin..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Db1

• Ziyaretçi
bazen diyelim :) yokus girdumu kokluyor namussuz.

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;278348

İhtiyaç olmazmı hocam. Ben unutuyorum gaza abanıyorum bi bakıyorum ibre 160 170 olmuş. Hem diğer arkadaşların dediği gibi yakıt ekonomisi de var bu işin 120'yi geçince araba su gibi yakıyo. Cuma akşamı Ankara'dan Giresun'a geldim. 600 km çivarı tam 180TL yaktı araba. Hız sabitleyici olsaydı bağlardım 110 a bayaa bi ekonomi sağlardı herhalde. :S

Bu arada herkese iyi bayramlar. :)

Çevrimdışı drkrex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;278352
Benim arka kapıdan gelen ses kesildi.Yağlayınca ses mes kalmadı..
şu fabia kadar içinden tıkırtı sesi gelen başka araba bilmiyorum, rastlamadım da.. o arka kapıyı-koltuğu nerden geliyorsa o ses sökeceğim orayı. çatlıyorum bazen sinirden.

Çevrimdışı ferhato

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Başka markalarda 150 tlye hız sabitleyici takıyorlar. 471 tl kolçak ne demek ayrıca?

Bunlar gerçekten fahiş fiyatlar üstelik işçilik hariç. Sanırım kar, %2000'den fazla.