škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Freemont

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yaz İtalya'da binmiştim Freemont'a ve gerçekten Fiat'ın böyle bir araba yaptığına hayret etmiştim. Bu araba kesinlikle alışageldik vasatı aşmayan Fiat kalitesine uymuyordu. Türkiye'ye döndüğüm gibi araştırmaya başladım aracı, öğrendim ki Chrysler ile ortak üretimmiş, hatta Dodge Journey ile logoları dışında tamamen aynı.

Ve beklenen gün geldi, bugün Fiat showroom una gidip kendisiyle yeniden tanıştım ve yine beğendim. Full versiyonu lansman fiyatı ile 108.000 tl. Tabii 2.0 lt. Olmasından ötürü bir fiyat dezavantajı var. Fakat bence emsallerinden ucuz.

İmkanı olan herkese Fiat önyargısı ile yaklaşmadan gidip incelemesini tavsiye ediyorum. Başka inceleyenler varsa lütfen yorumlarını eklesinler.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 Motor Üstüne Geçir ÖTV Yi Ne Kadar Saçma Bir Mantıkdır Anlamış Değilim. Zaten Yakıt Yüzünden Kimse Büyük Motora Yanaşmıyor Birde Vergi Geçirdiler Tam Oldu.

Çevrimdışı ozyvet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende dün inceledim. 4x2 ve göreceli olarak boş versiyonunun 95 bin oldugunu düşündügümüzde 4x4 full 7 kişilik versiyonu 110 bine bedava

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fuarda inceledim biraz, güzel bir araç ama 110 bin TL değecek bir araç olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yerine birebir aynısını Dodge Journey i alabilirsiniz hemde yarı parasına 2.el 70000kmyi geçmemiş 2009-2010 model zaten altındaki motor Vw grubunun 2.0Tdi 140bg yeni Freemontta ise 170bg olanıdır.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berhan;409397
Yerine birebir aynısını Dodge Journey i alabilirsiniz hemde yarı parasına 2.el 70000kmyi geçmemiş 2009-2010 model zaten altındaki motor Vw grubunun 2.0Tdi 140bg yeni Freemontta ise 170bg olanıdır.

2-3 yaşında Journey'ler 70-80 bin tl aralığında. Ki bunların sadece dış görünüş farklı. İçi yenilenmiş durumda şu an. Birde benim bildiğim bu motor Multijet, Vw' nin ürettiği TDI değil.

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;409410
2-3 yaşında Journey'ler 70-80 bin tl aralığında. Ki bunların sadece dış görünüş farklı. İçi yenilenmiş durumda şu an. Birde benim bildiğim bu motor Multijet, Vw' nin ürettiği TDI değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dodge-2009-model-dodge-journey-rt-orjinal-101007804/detay  şekil a da ki gibi bi araba alınabilir autoshowdaki görevliye sordum tdi motordur dedi dodge journeyle birebir aynı araçtır bazı özellikleri geliştirilerek fiat markası altında yollara çıkmıştır dedi

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berhan;409423
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dodge-2009-model-dodge-journey-rt-orjinal-101007804/detay şekil a da ki gibi bi araba alınabilir autoshowdaki görevliye sordum tdi motordur dedi dodge journeyle birebir aynı araçtır bazı özellikleri geliştirilerek fiat markası altında yollara çıkmıştır dedi

Fiat Gm grubun dizel motor tedarikçisidir.Aynı platformlarda arac geliştiriyorlar.Daha oncekı yıllarda ortaklık anlaşmaları vardı.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berhan;409423
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dodge-2009-model-dodge-journey-rt-orjinal-101007804/detay  şekil a da ki gibi bi araba alınabilir autoshowdaki görevliye sordum tdi motordur dedi dodge journeyle birebir aynı araçtır bazı özellikleri geliştirilerek fiat markası altında yollara çıkmıştır dedi

Aynı fark tüm arabaların sıfır ve 2. El modellerinde yok mu? Anlayamadım söylemek istediğinizi. Fiat'ın modeli bu arabadan çok farklı.

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Stant görevlisinin verdiği bilgileri aktardım sadece

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berhan;409583
Stant görevlisinin verdiği bilgileri aktardım sadece

Şöyle açıklayayım; 2012 modeliyle birebir aynı, o da değişti yani.

Çevrimdışı Magistra

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vergi mağduru bir araç.

110 bin liralık bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Magistra;411387
Vergi mağduru bir araç.

110 bin liralık bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.

bir tarafı var, euro üstünden geliyor.:++:

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende şöyle bir inceledim o aracı, fiyat/kalite fena degil, almayı düşünenler kızmasın ama bizim piyasada pek tutacağını düşünmem. bizde fiat'ın marka imajı orta kalite ekonomik araç. Bu ise pahalı sayılabilecek bir arac, o paraları başka arabalara yatırır bizim millet :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100küsür bin TL bayıldıktan sonra gider başka birşey alırsın, ayrıca dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama 4x4 versiyonundaki lastik ebadı 225/55 R19 , lastiklerin tanesi 500-600 TL arası değişiyor. İşletme maliyetini göz önünde bulundurursak astarı yüzünden pahallıya doğru giden bir araç.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta