škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

Artukbey · 125 · 35930

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan hayırlı olsun :)
Nokian WR G2 konusuna gelirsek; bazı ebatlar Kormetal'in elinde olmayabilir, misal ben deliler gibi WR G2 aradım ne yazıkki bulamadım.
WR+ 'yı yazında kullanma konusuna gelirsek,
Öncelikle WR+'nın All Weather ibaresi aklınızı çelmesin, yazın böyle bir lastik kullanıldığında yumuşak hamurlu olması nedeniyle yavaş yavaş kılcal dişlerden kopmalar yaşanabiliyor, özellikle bozuk yollarda çok etkileniyor ve ufakcık parçalar kopup gidebiliyor. Yazın kullanıldığında özelliği çabuk bitmeye başlıyor.
Bu tip lastik daha çok iskandinav ülkelerindeki sıcaklık şartları için yaratılmış. Adamlar yazın bizdeki gibi 40 derece görmediği için yazında kullanıldığında sıkıntı yaratmıyor.
Ben WR modelini 3 sezon Forester'da yaz kış kullanmıştım, 4 seneyi çıkartamamıştı.  
Bana kalırsa, 2 set lastik yapmakta fayda var; veya 4 çeker araç var ise M+S lastikte kullanılabilir, Duster'da M+S var geçen kış karda buzda heryere tırmandı gramda kayma olmadı. Tabi bu kullanan kişinin kar-buz sürüş tecrübesinede bağlı.
M+S olarak tavsiyem,
Continental crosscontact
Yokohama Geolander
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nokian ı çok met ediyorlar.ben hiç kullanmadım ama öven çok.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karla daha sevişmesini görmedim ama o kadar yumuşakki altında kar lastiği takılı olduğunu anlamıyorsun.

Çevrimdışı aliyeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-225-45-r-17-xl-nokian-wr-g2-lastik-uretim-tarihi-2012-yili/productDetails.aspx?productId=otkmtt441629&categoryId=259720

wr g2 lerin tamamı kış lastiği diye biliyorum. fakat bu almayı istediğim lastikte ürün özelliklerinde mevsim olarak yaz gözüküyor acaba bir yanlışlık mı var kış olarak arattığımda da listede çıkmıyor bu lastik. Aldıktan sonra bir sorunla karşılaşır mıyım hepsiburadayı daha önce de hiç kullanmadım kış diye yaz lastiği göndermesinler sonra. Dışarda bu lastik için taksitli 340 lira fiyat alabildim bu yüzden burdaki 309 lira cazip geldi bana burdan almak istiyorum ama kararsız kaldım bu yüzden. Birde 4 lastiği sökme takmaya ne kadar para isterler dışarda? 4 lastikte 120 lira fark ediyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyeti;410332
http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-225-45-r-17-xl-nokian-wr-g2-lastik-uretim-tarihi-2012-yili/productDetails.aspx?productId=otkmtt441629&categoryId=259720

wr g2 lerin tamamı kış lastiği diye biliyorum. fakat bu almayı istediğim lastikte ürün özelliklerinde mevsim olarak yaz gözüküyor acaba bir yanlışlık mı var kış olarak arattığımda da listede çıkmıyor bu lastik. Aldıktan sonra bir sorunla karşılaşır mıyım hepsiburadayı daha önce de hiç kullanmadım kış diye yaz lastiği göndermesinler sonra. Dışarda bu lastik için taksitli 340 lira fiyat alabildim bu yüzden burdaki 309 lira cazip geldi bana burdan almak istiyorum ama kararsız kaldım bu yüzden. Birde 4 lastiği sökme takmaya ne kadar para isterler dışarda? 4 lastikte 120 lira fark ediyor.

Lastik başına 8 TL aldılar burada...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnydn;409779
Bugün lastiğimle 50 km kadar yol yaptım.
Yoldan çıkarmak için oldukça zorladım ancak hakkaten Ultragrip :)

Yazlık 20.000 km yapmış lastiklerimle ESP nin çalıştığı yerlerde, aynı hızda aynı sertlikte dönmeme rağmen 1 kez bile esp devreye girmedi.

Gerçekten lastiğe dokununca da oldukça yumuşak hamurlu. Bariz bir şekilde yola çok iyi tutunuyor. Henüz kışa girmemiş olmamıza rağmen çok iyi tutunuyor yola diyebilirim.

Elbette bu yumuşak hamur ve tutunma, çabuk yıpranma ve eskime ile balon yapma riski olarak geri dönebilir..
UGlerde ne kadar sert kullanırsanız kullanın aşınma hem kolay olmaz, hem de kolay kolay balon yapmaz.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
10 sayfayı da okudum kafam allak bullak oldu yine

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
memleketimizde çok görülen bir durum....:)

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu açıp lastiği en son alan ben oldum herhalde :) Bugün bir fırsatını bulup gidip UG8'leri taktırdım. Benim kadar lastikçiyi bunaltan aranızda oldumu bilmiyorum :) Hem orjinal alman olacak hemde hepsinin haftası aynı olacak diye baya uğraştırdım ama Allah'tan lastikçi tanıdık yoksa dayağı yemiştik. lastikleri taktırdık ama zaten küçük oluşundan şikayetçi olduğum jant lastik ölçüleri bu lastiği takınca sanki iyice küçüldü gibi geldi bana. Desenden mi acaba anlayamadım hatta büroya gelince iki defa arabaya gidip 195 filanmı taktılar diye baktım :) . İlk izlenimlerim malum ses olayı kar marifetinide karla tanışınca paylaşırız inşaallah.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: yeti.avc;410480
Konuyu açıp lastiği en son alan ben oldum herhalde :) Bugün bir fırsatını bulup gidip UG8'leri taktırdım. Benim kadar lastikçiyi bunaltan aranızda oldumu bilmiyorum :) Hem orjinal alman olacak hemde hepsinin haftası aynı olacak diye baya uğraştırdım ama Allah'tan lastikçi tanıdık yoksa dayağı yemiştik. lastikleri taktırdık ama zaten küçük oluşundan şikayetçi olduğum jant lastik ölçüleri bu lastiği takınca sanki iyice küçüldü gibi geldi bana. Desenden mi acaba anlayamadım hatta büroya gelince iki defa arabaya gidip 195 filanmı taktılar diye baktım :) . İlk izlenimlerim malum ses olayı kar marifetinide karla tanışınca paylaşırız inşaallah.

hayırlı olsun, darısı başıma :)

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;410480

Aynı görüntü bende de oldu. contilerin köşeli daha az yuvarlak olduğu için büyük duruyormuş demekki. ug8 bi taktık bende sizin gibi yanlış ebat mı takıldı dedim. ama değil. köşeler daha yuvarlak, böyle hissetiriyor.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı olay bende de oldu, zaten geniş olan çamurluk boşlukları iyice bollaştı. Sanırım tasarımdan kaynaklı göze böyle gözüküyor..

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyeti;410332

Nokian WR G2 kış lastiğidir, yanlış yazılmış oraya, hepsiburada.com marifeti işte ne beklersin ki :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında genel sohbet kısmında konuşulması gerekiyor bu konu ...bayağı paylaşım oluyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;410491
Aynı görüntü bende de oldu. contilerin köşeli daha az yuvarlak olduğu için büyük duruyormuş demekki. ug8 bi taktık bende sizin gibi yanlış ebat mı takıldı dedim. ama değil. köşeler daha yuvarlak, böyle hissetiriyor.

Alıntı yapılan: kadtas;410496
Aynı olay bende de oldu, zaten geniş olan çamurluk boşlukları iyice bollaştı. Sanırım tasarımdan kaynaklı göze böyle gözüküyor..

Arkadaşlar UG8leri kaça aldınız acaba? Bir de ebatlar neydi?