škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lamda sensörü arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımın birkaç gün önce motor arıza ışığı yandı. Servise götürdüm lamda sensörünün arızalı olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. İşçilik dahil 1.000tl fiyat çıkardılar. Acil değilse hemen yaptırma istemiyorum dedim ve ayrıldım. Bu işi sanayide çıkma bir parça ile halletmenin daha tasarruflu olacağını düşündüm. Bostancı sanayide birkaç özel servise sordum, bu sensörün muadilinin olmadığını çıkma parçasının da zor bulunacağını söylediler. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş var ise deneyimlerini paylaşmasını rica ederim.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lambda sensörü yani oksijen sensoru eksoz sistemi üzerinde bulunan ve egzos gazındaki oksıjen miktarını olcen bır sensordur. buna gore beyne bilgi gondererek hava yakıt karısımının duzenlenmesıde etkılı bir parçadır. her aracta ortalama 100000 km de kontrol edılmesı gereken parçadır. çıkmasının takılmasını tavsıye etmem. hasssas bir parçadır servis dışında da dokunulmasını tavsıye etmem.  bu sensor ıle cekıs dusuklugu gurultulu motor fazla yakıt tuketımı gıbı sorunlar olusması muhtemeldır.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkma bulunur ama örü şans meselesi, kaza yapmış araçtan sökülmüş ise kullanılır.