škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Manevra freni nedir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa Başkurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vetapex;640332
benim araba en boşu ama var. belki 2018 modellere koymuşlardır.

park sensörleri biraz gecikmeli çalışıyo gibi. o yüzden her zaman yavaş hareket etmekte fayda var. belki kışın hassaslığı daha da düşüyor olabilir..

Senin araç kaç model 2016-2017 modelde var ise 2018 modelde muhakkak vardır bu özellik. Boş bir günde test edicem geri geri giderken bir karton kutu vs koyucam bakalım çarpıcak mı geei giderken yoksa otomatik fren yapıp durucak mı? Çarpmadan önce oto fren yapıp durursa manevra freni var demektir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;640296
Arkadaşlar bu özellik tüm superb lerde var mı yoksa 2018 lerde mi mevcut? Aracım 2016 model prestige paket.Formumuz sayesinde öğrenmiş olalım.

2016 prestij de yok mu ? 1.4 aktive de olduğuna göre bnce yeni kasa suberb 3 lerin hepsinde vardır ye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2018, 21:06:05 Gönderen: Mustafa Başkurt »

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mustafa Başkurt;640339
Senin araç kaç model 2016-2017 modelde var ise 2018 modelde muhakkak vardır bu özellik. Boş bir günde test edicem geri geri giderken bir karton kutu vs koyucam bakalım çarpıcak mı geei giderken yoksa otomatik fren yapıp durucak mı? Çarpmadan önce oto fren yapıp durursa manevra freni var demektir

Test ederek anlamanıza gerek yok ki, bolero ekrandaki menüde (neresinde olduğunu tam bilmiyorum) zaten bu özelliği aktif yada deaktif etme özelliği var. Eğer aracınızda bu özellik varsa zaten karşınıza çıkacaktır.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bolero ekranımda menülerde manevra freni v.b ibareye rastlamadım. Kitapçıkda da bu şekilde bir bilgiye rastlamadım.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iki kademeli bir sistem birincisi tüm arka park sensörü olan tüm araçlarda geçerli (Türkiye'de arka sensörsüz paket yok zaten), Eğer Kör Nokta uyarı sistemi alırsanız beraberinden Parktan çıkış asistanı da geliyor. Bu kez fren yapmanıza sadece yakın park sensörleri değil aynı zamanda uzun mesafeli sensörler de oluyor bunlar park çıkışında geri yönlerde arka trafiği izleyip yaklaşmakta olan trafiği görselde Yakın park sensörleri sabit objeleri görebiliyor uzak olanlar ise tıpkı ACC'de olduğu gibi hareketlileri tespit edebiliyor. Türkiye gibi trafiğin çıkmanıza çok müsade etmediği yerler için pek uygun olmasa da güzel bir özellik.

https://www.youtube.com/watch?v=HC2y4_z_Ew8

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Net bir bilgi paylaşan hala yok.
Soru şu: 1.4 125 aktif dahil olmak üzere arka park sensörü olan araçlarda manevra freni var mı?
2017 1.4 125 aracımda gecen çimenlik bir alanda park sensörü sürekli kırmızı yanıp sesli bir şekilde uyarı vermeye devam ederken geri gitmeyi sürdürdüğümde birden kendi fren yapıp maxi dod da manevra freni yazdı
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2018, 11:18:12 Gönderen: Mustafa Başkurt »

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mustafa Başkurt;640366
Soru şu: 1.4 125 aktif dahil olmak üzere arka park sensörü olan araçlarda manevra freni var mı?
2017 1.4 125 aracımda gecen çimenlik bir alanda park sensörü sürekli kırmızı yanıp sesli bir şekilde uyarı vermeye devam ederken geri gitmeyi sürdürdüğümde birden kendi fren yapıp maxi dod da manevra freni yazdı

Mustafa Bey benim aracım octavia sport, sizin için menü'yü gösteren kısa bir video çektim, eğer bana bir çağrı yaparsanız whatsapp'tan gönderiyim size. 05333377090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;640368
Mustafa Bey benim aracım octavia sport, sizin için menü'yü gösteren kısa bir video çektim, eğer bana bir çağrı yaparsanız whatsapp'tan gönderiyim size. 05333377090

Tesekkür ederim zahmet olmuş sizin araç oktavia bn suberb de var mı diye merak ettim.  Ekranda ilgili menü varsa bu özellik vardır diyorsunuz yani öylemi?

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet aynen demek istediğim oydu. Rica ederim.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mustafa Başkurt;640366

Mustafa Bey Active modelde var mı bilmiyorum ama bahsettiğiniz tarif manevra frenine uyuyor bildiğim kadarıyla.
Benimki 2017 Style Dizel Manuel, geri geri giderken park sensöründeki son kırmızı çizgiye geldiğinde hala geriye gidiyorsanız aniden bir gürültü ile fren pedalı sonuna kadar basılıyor ve araç duruyor. Tabi gürültü sebebiyle çarptım sanıyorsunuz ama aslında çarpma olmuyor.
Yine de buna güvenerek nasıl olsa fren yapar diye düşünmeyin, çünkü ekranda kırmızı çizgiye her yaklaştığınızda sistem çalışmıyor. Belki de çok az bir mesafe kalınca devreye giriyordur bilemiyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Normalden hızlı yaklaşınca devreye giriyor.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;640430
Normalden hızlı yaklaşınca devreye giriyor.

Bir defa arkadaki araca cok yavas hızla geri gelirken dokunmuştum ozaman oto fren yapmadı.
Geçen gün geri giderken oto fren devreye girdi.
Hızdan çok bnce sabit bir şekilde dur kalk yapmadan devamlı sürüşte bu fren devreye giriyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Mustafa Başkurt;640434
Bir defa arkadaki araca cok yavas hızla geri gelirken dokunmuştum ozaman oto fren yapmadı.
Geçen gün geri giderken oto fren devreye girdi.
Hızdan çok bnce sabit bir şekilde dur kalk yapmadan devamlı sürüşte bu fren devreye giriyor

Karoq'ta ileri geri kısa kısa git gel yaparken gaza fazla dokununca giriyor devreye, hem öne hem arkaya giderken de. Belki 2018 yazılımlarla ilgili bir durumdur.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 22.haftadan sonra gelen bir özellik bu arkadaşlar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;640441
2016 22.haftadan sonra gelen bir özellik bu arkadaşlar

Yani 2016 22. Haftadan sonra gelen 1.4 aktif suberblerin hepsinde manevra freni var oylemi