škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Makyajlı Superb 2 mi Superb 3 mü?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EMERGENCY 19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba değerli arkadaşlar. Ailemin büyümesi sebebiyle daha geniş bir araca geçmem gerekiyor. Dolayısıyla Superb kullanışlılık ve kalite bakımından başarılı bulduğum bir model. Hali hazırda bir önceki nesil Accord kullanıcısıyım. Diz mesafesi iç mekan olarak bize yetersiz gelmeye başladı. Daha önce VAG grubu birçok aracım oldu. Yeni aracımı belirlerken özellikle sessizlik ve konfor konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var. 2013 2014 1.6 tdı dsg elegance+prestige dolu bir Superb 2 mi yoksa 2016 1.6 tdı dsg style paket Superb 3 mü? Tercihimde bana yardımcı olur ve fikirlerinizi bir kullanıcı olarak belirtirseniz çok memnun olurum. Özellikle 2014 model superb 2 ve superb 3 arasında kullanıcılara geçiş yapan forumdaşlarımızdan bilgi sahibi olanları yorum bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Şimdiden hayırlısı olsun.
Her iki araçta alınabilir araçlar. Kesinlikle ikisi de pişman etmeyecektir.
Bence tamamen kişinin fikir ve düşünceleri doğrultusunda seçim yapılabilir. Motorlar zaten dizelde aynı motorlar.
Her ikisini de kullanmış biri olarak, 2 kasa her açıdan daha kaliteli bir araç. Malzeme kalitesi, yol tutuşu, özellikler vb. Ancak 3 kasa görüntü ve tasarım olarak daha önde bence.
2 kasa sevmediğim yön, araca yandan bakıldığında bir orantısızlık mevcut. Tam olarak neden kaynaklı bilemiyorum ama görsel olarak olmaması gereken bir dengesizlik var araçta.
3 kasa ise gayet spor ve güncel. 9 yıl geçmesine rağmen halen eskimene bir yapıya sahip kasa tasarımı.
2 kasa arkadaşımındı, çokça kullanmışlığım oldu.
Ama tercihim aynı fiyat bandında olan 2015 model 3 kasadan yana oldu. Her zaman yeni yenidir düşüncesi ile aldım. Style paket aldım. 3 yıl sonunda Prestige den tek farkı deri koltuklar kalmıştı.

Çevrimdışı EMERGENCY 19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
@blackadder verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Superb 2’de bahsettiğiniz yan profildeki gariplik benim de dikkatimi çekti. Bu da yan tarafta çizgilerin tasarımda aktif rol almaması ve sıradan düz bir çizgiyle gelmesi dolayısıyla araçtaki uzunluğun da burada öne çıkarak göze hoş görünmemesi olarak tanımlayabiliyorum.
Yalıtım olarak bakıldığında ikisi arasında bir fark gördünüz mü Superb 3 ile arasında? Tasarım olarak superb 3 göze daha çok hitap ediyor. Ama donanım olarak sanırım koltuk ısıtmaları anahtarsız giriş çalıştırma hatta bazı style paketlerinde manuel klima var ilanlarda gördüğüm kadarıyla. Bazı superb 3 ler de elektrikli koltuk anahtarsız çalıştırma mevcut. Dolayısıyla Style pakette ekstra opsiyonlar da alınabiliyordu sanırım o yıllarda

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalıtım, dolayısı ile malzeme kalitesi 2 kasada daha iyiydi.
3 kasadaki opsiyonlar yıldan yıla değişmekte. Bu arada manuel klimalı Style yok. yada ben hiç rastlamadım.
Misal ilk 3 kasa 2015 Style da manuel koltuk, sileceksiz arka cam, anahtarsız giriş/ çalıştırma, çarpışma önleyici radar sistemi, otomatik bagaj var. 2016 da bunların yerine sadece elektrikli baklava desenli koltuk ve silecekli arka cam almış. Diğer özellikler yok.
2 kasa ile çok oynanamıyor opsiyon özellik vb bakımından. Ama 3 kasada bu konuda çok zengin. İstediğiniz her tür opsiyonu sonradan takabiliyorsunuz.
Ben yukarıda bahsettiğim gibi deri koltuk hariç aracımı Prestige nin bile üstüne çıkartmıştım. Koltuk da buldum ama kur farkı ekonomik kriz vb olunca ertelemek durumunda kalmış ve sonrasında araç değişimine gitmiştim.
Aracıma sonradan yaptırdıklarım, 18" Oem Prestige jantı, Acc, hayalet gösterge, F1 direksiyon, yeni tip ışıklı Tiguan vites topuzu, kullanıcı atama, Esp On/Off, manevra park freni, bagaj kapağı üzeri led stoplar ve aklınıza gelen gelmeyen tüm gizli özelliklerin açılımı.  Kapı içi şemsiyelerden, oem buz kazıyıcıya kadar eksik herşeyini temin etmiştim.
Temiz bakımlı bir 3 kasa sizi tatmin edecektir gibime geliyor.
Dediğim gibi yeni yenidir...
Konumu inceleyebilir, merak ettiğiniz kısımları sorabilirsiniz.

https://www.skodaturkey.com/index.php?topic=42318.0
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2024, 15:21:20 Gönderen: Blackadder59 »

Çevrimdışı EMERGENCY 19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz detaylı bilgilerden dolayı çok teşekkürler. Malum sitedeki style paket araçların bazılarında manuel klimaya rastladım. Aynı şekilde bazı style paketlerde anahtarsız çalıştırma elektrikli koltuk vardı bazılarında yoktu. Otomatik bagaj olup elektrikli koltuk anahtarsız çalıştırma olmayan araç da vardı. Konunuzu ayrıca inceleyeceğim.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bütçeyi son demine kadar zorlayarak 2015 3 kasa Prestige en mantıklısı olacaktır.