škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır arabada boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben daha önce hundai den mahkeme yolu ile arabasını alanı gördüm . umutluyum. Ama yine de erken. Hakimin takdiri .Arabayı kullanmaya devam edin , neden bindiniz diyemiorlar

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Mahkeme bikirkişi atamıştı. Şubatin 20 sinde bir makine mühendisi ve bir hukukçu ile buluşacaz adliyede keşif mi yapacaklar yoksa direk boya ölçmeye mi gidecez bilmiyorum. Birde bilirkişi başı 250 tl ücret ödeyekmişim. Hayırlısı bakalım. Yavaş yavaş sona doğru geliyoruz
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 16:30:51 Gönderen: muratladikli »

Çevrimdışı ümit42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun.  İnşallah kazanır ve hakkınızı alırsınız. Sosyal medya ve ilgili yerlerde de bu başarı ve satıcıyı ifşa edersiniz.  Uzun bir süre önce fordda buna benzer vaka olmuş. Mağdur alıcı kendi imkanları ile mühendislik fakültesine ücret ödeyerek oradan rapor alıp mahkeme sürecine dahil ettirerek kazanmıştı.
Bu konularda epey bir hak ve bilgi noksanlığımız var. Ankarada olduğunuzu farzederek fikir alma ve uğrama durumunuz varsa mühendislik fakültesine uğramanızı tavsiye ederim. Bir miktar ücret yatırmanızı isterlersede. para ödeme dekontlarınızı ve aldığınız raporlarıda dosyaya dahil ederseniz şansınız artacaktır. Fakülteden ücret karşılığı böyle bir hizmet alma şansınız varsa ücretine acımadan daha detaylı olarak alıp, terazinin yönünü kendinize çeviriniz. Merakla sonucunuzu bekliyoruz.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;606716
Arkadaşlar merhaba. Mahkeme bikirkişi atamıştı. Şubatin 20 sinde bir makine mühendisi ve bir hukukçu ile buluşacaz adliyede keşif mi yapacaklar yoksa direk boya ölçmeye mi gidecez bilmiyorum. Birde bilirkişi başı 250 tl ücret ödeyekmişim. Hayırlısı bakalım. Yavaş yavaş sona doğru geliyoruz

Hocam insallah lehinize sonuçlanır geçmiş olsun

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim tespit davasi mi deniyor oyle birsey. Bir hakim bir katip sizinle gelecektir makine muhendisi de arabaya bakacaktir. Makina muhendisi hazirladigi raporu hakime sunacaktir.

Bir kaza davasinda avukatimiz tespit davasi acmisti, buna benzer bir prosedur izlenmisti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;607268
Sanirim tespit davasi mi deniyor oyle birsey. Bir hakim bir katip sizinle gelecektir makine muhendisi de arabaya bakacaktir. Makina muhendisi hazirladigi raporu hakime sunacaktir.

Bir kaza davasinda avukatimiz tespit davasi acmisti, buna benzer bir prosedur izlenmisti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bilgilendirme için tesekkur ederim. Nasıl olacağını merak ediyordum. Açıkcası ben bilirkişilerle beraber oto expertize gidecegimizi düşünüyordum.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;584799
Arkadaşlar 2015 şubat ayında aldığım sıfır octide dün geyik muhabbetiyle boya cihazı ile boya kontrolu yaparken arka sağ kapının boyalı olduğunu fark ettik. Bugün efe skodaya gidip konu hakkinda görüşecem ama merak ediyorum daha önce başına böyle birşey gelen varmı? Olduysa nasıl bir işlem yapıldı???

Murat bey varmıdır bir gelişme bizde sizinle beraber 20 şubatı bekledik inanın inşAllah hayırla sonuçlanmıştır.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası benim için önce sinir bozucu sonrada ümit verici bir gün oldu. Doğukan arkadaşımızın dediği gibi sadece tespit yapıldı. Ölçüm falan yapılmadı hem biz hemde davalı taraflarlar geldi. Efe ve yüce otonun avukatları, fabrika temsilcisi ve niye geldiğini anlamadığım ve görünce ne işi var bu adamin burda dediğim servis müdürü oradaydı. Bilirkişi davadan bihaber. Daha dosyayı okumamış. Olayı bastan anlattım aracın modelini km sini falan kaydetti. Makina müh. Bunlarla ugraşırken ikinci bikirkişi bana birkac soru sordu. 10.000 tl zararın ız olduğunu nerden biliyorsunuz. 2. Elde boyalı aravlarin fiyatları nedir gibi. Bende kendisine acıklamayı yapıp mahkemeye vermemin asıl sebebimin aracın boyalı oldugunu saklamaları dedim. Oda hakimin yanına gidip "hakimim kesin aracı indirirlerken sürtmüşlerdir" diyince sevindim. Makine müh. ben sizi arayıp biya kontrolu için arıyacağım dedi gitti. Zaten duruşmaya 2 hafta kaldı. Bu süre içinde çağıracak. Bende yine stresli bir sekilde bekliyorum. Bu arada merak edenler vardır diye düşünüyorum. Davayı açtığım günden itibaren 1.085 tl para harcadım.
163 tl dosya masrafı
200 tl bilirkişi ücreti
500 tl tekrar bilirkisi ücreti
222 tl keşif ücreti
Daha ne kadar harcama yapacağımı bilmiyorum ama surekli bilgilendirme yapacağım. En azından herhangi bir arkadaşımızın başına bòyle bir olay gelirse yapacağı harcamayı az çok bilir ve buna göre kendini hazırlar.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnşAllah hayırla sonuçlanır murat bey yaşadıklarınız üzücü ama sabırlı olun derim Allah saredenlerle beraberdir. Bilir kişinin hakime sürtme vardır demesi güzel birşey en azından duruşma dosyasına bunu işlerler bence sonuç güzel olacak inşAllah. Masraflarınızıda kazanınca zaten karşı taraftan alıyorsunuz.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkur ederim. Aslinda yapilan masraf çok onemli değil önemli olan bu yaptiklarının yanlarina kalmaması. Zaten dava sonuçlanır sonuçlanmaz ticaret odasınada dilekce yazacağım.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel haberlerinizi bekliyoruz inşAllah. Araba güzel ama yapılan hatalar soğutuyor insanı gerçi insanoğlunun olduğu yerde herşey oluyor malesef.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;608801
Teşekkur ederim. Aslinda yapilan masraf çok onemli değil önemli olan bu yaptiklarının yanlarina kalmaması. Zaten dava sonuçlanır sonuçlanmaz ticaret odasınada dilekce yazacağım.

Allah yardimciniz olsun hocam bende efeden ocak 2017 de superb aldim alirken durumdan ozellikle bahsettim adamlara boya kontrole gerek yok indirirken hasar goren araclari zaten arka tarafta tutuyoruz isteyene biraz daha makul bir fiyatla satiyoruz dediler bende pek zorlamamistim. Ama simdi goruyorum ki Türkiye de her sey mumkun bende en yakin zamanda boyasina baktiracagim bakalim bizimkinde bir sey cikacakmi.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semmihabi.msd;609238
Allah yardimciniz olsun hocam bende efeden ocak 2017 de superb aldim alirken durumdan ozellikle bahsettim adamlara boya kontrole gerek yok indirirken hasar goren araclari zaten arka tarafta tutuyoruz isteyene biraz daha makul bir fiyatla satiyoruz dediler bende pek zorlamamistim. Ama simdi goruyorum ki Türkiye de her sey mumkun bende en yakin zamanda boyasina baktiracagim bakalim bizimkinde bir sey cikacakmi.

Vallahi hocam hiç öyle birşey yok gayette o araçları benim gibi yutturabildiklerine satıyorlar. Umarım arabanızda  bir sorun yoktur

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;609308
Vallahi hocam hiç öyle birşey yok gayette o araçları benim gibi yutturabildiklerine satıyorlar. Umarım arabanızda  bir sorun yoktur

Hocam estağfurullah neden oyle diyorsunuz haysiyetsiz adamlar herkese haysiyetsizdir. Bu yapilan iyi bir sey degil eger ben Efeden almadan once boyle bir baslik gorseydim mumkun oldugunca bunlarla muhatap olmazdim.