škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 motor yakıt tüketimi

bbygt · 23 · 6189

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 1.2 optimal aracımla yaptığım 220 km lik yolda 36 TL lik lpg tüketimi ile yüzümü güldüren aracımı çok seviyorum.

36/220=0,163TL = 16,3 Kr

lpg nin litresini 2,55 TL den aldım.

yani 100 km deki lpg tüketimi 6,39 Lt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nerden nereye gittiniz ağırlık durumunuz sürüş tarzınız neydi cc kullandınız mı? Lpg kitiniz hangi marka?

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kırıkkale yozgat arası 600 rakımdan 1050 rakıma doğru çıkış arabada 2 kişi lpg kitim lovato obd li cc yok.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2011 Fabia 1.4 amb. dinamik alarak bu ailenin arasına katıldım. Aracı almadan önce 1.2 htp testim oldu. Fakat fabia bulamadığım için rapidde test ettim. İtiraf etmeliyim ki 1.2 motorun homurtusunu çok beğendim. Gel gelelim motoru her vites değişiminde max. torku vereceği 3000 devire kadar getirmeme rağmen ilk 3 vitesin seriliğini göremedim. Muhakkak üsturuplu kullanınca şehir içinde az yakıyordur ama gitmiyor araç.

1.4 motoru serilik konusunda takdir ettim. Motorun devirlenmesi ve çekişi çok güzel. Konya şehir içinde her vites değişimini 2000-2400 devir arasında yaparak ve ani hızlanmadan kaçınarak 6.2 litre ortalama tutturuyorum. Bu değeri çok dur kalk olmayan bir trafikte elde ettim. Hızı sevmem ama serilik başka bir şey. Lpg ile çok güzel sonuçlar elde edilebilir.

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda benzinli hesap doğru mu bilmiyorum. depoyu fulledim 351.3 km gittikten sonra benzin aldım  24.33. litre 122,38 tl.. km' ye böldüğümde 0.348 krş çıktı. kullanım ankara şehir içi trafiği. sizce nasıl yakıt durumu ?
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2014, 18:38:52 Gönderen: onur07 »

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
23 kuruş şehir içi nasıl yakar şahin hocam. sabah trafiği dur kalk bıktırıyo insanı :) tarfik olmazsa yakarda trafikte bu fabia çok yakıyo ya anlık tüketim 9-10 larda

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;470126
abi nasıl oyle gıttın 230kurus bizimkisi

belkı mersın de yakma ıhtımalı var ama istanbulda 30 35 yakarsa az dıyoruz kı 40 45 arası yakar bızım fabısler yogun trafıkde. biz bu rakamları malesef uzun yola cıktığımızda 90-110 km aralıgında yakalayabılıyoruz.

Çevrimdışı Borknagar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son dönemler bende İstanbul şehir içi trafiğinde 36 kuruştan aşağı düşmedi. Bana çok yakıyor gibi geldi yanılıyor olabilirim. Lpg taksam kabahat, takmasam kabahat..

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur07;469474
benim aracımda benzinli hesap doğru mu bilmiyorum. depoyu fulledim 351.3 km gittikten sonra benzin aldım  24.33. litre 122,38 tl.. km' ye böldüğümde 0.348 krş çıktı. kullanım ankara şehir içi trafiği. sizce nasıl yakıt durumu ?

100 km de 6.9 lt benzin tüketmişsiniz gayet iyi bence.

şehir içi tüketim kullanılan yola mesafeye göre değişiyor mesela kayseride şehir içinde 70 ile gidince hiç ışığa yakalanmadan ilerleyebiliyorsunuz. haliyle yakıt tüketimi düşük oluyor ama kırmızı ışıkta dur kalk tüketimi artırıyor.

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;470126
abi nasıl oyle gıttın 230kurus bizimkisi

uzun yoldaki tüketimim bu hızım 90-110 arası

Alıntı yapılan: Borknagar;470289
Son dönemler bende İstanbul şehir içi trafiğinde 36 kuruştan aşağı düşmedi. Bana çok yakıyor gibi geldi yanılıyor olabilirim. Lpg taksam kabahat, takmasam kabahat..

sizin yakıt tüketiminiz 100 km de yaklaşık 7,1 lt bence gayet iyi daha büyük motorlu araçlarda 9-10 lt yakanlar var.

arabayı ilk aldığımda ilk ay yaklaşık 600 TL benzin parası verdim baktım olmayacak lpg taktırdım şu an en az yakan arabalardan birisi fabia 1.2 hatta birçok dizelden bile az yakıyor dizeller uzun yolda ortalama 20 Krş civarı yakıyor.

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sabah ankara trafiği artık felç olmuş durumda ana halterlerde kaza yok ama yinede trafik zor ilerliyor ve   8-10 lt anlık gösteriyor. ama dönüşte aynı yolda trafiğe yakalanmadığım için 5.3 anlık tüketimi görüyorum 13 km lik yolda. gidiş benzin ,dönüş dizel oluyor benim :)) ama trafikte benzinli fabia gerçekten çok yakıyor :)

Çevrimdışı bbygt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur07;470335
sabah ankara trafiği artık felç olmuş durumda ana halterlerde kaza yok ama yinede trafik zor ilerliyor ve   8-10 lt anlık gösteriyor. ama dönüşte aynı yolda trafiğe yakalanmadığım için 5.3 anlık tüketimi görüyorum 13 km lik yolda. gidiş benzin ,dönüş dizel oluyor benim :)) ama trafikte benzinli fabia gerçekten çok yakıyor :)

bunun fabiaya has olduğunu düşünmen yanlış bence her araba dur kalkta fazla yakar zaten dizel arabalar bile şehir içinde 7 lt civarı yakarken.