škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia Combi 2015

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://youtu.be/ecGl5w86p_Y

KEsinlikle çok başarılı...

[YOUTUBEHD]ecGl5w86p_Y[/YOUTUBEHD]
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bu nasıl bir anlayıştır ben anlamıyorum resmen kopyala yapıştır yapıyorlar sonra al sana yeni bir model araba. Özellikle Vag grubu araçlarında bu çok oluyor. Bu yeni tasarım şekli gerçekten çok dikkat çekici olduğundan bu aracında görünüşü çok güzel duruyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
guzel gercekten. gelince incelemeyi dusunuyorum...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu dolulukta bi fabianın nerden baksanız 60-65 bini var :)

Cam tavan olayına hasta oldum ama bunda daha bir hoş olmuş

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi, bu Fabia Spaceback'mi, yoksa Rapid Combi'mi :D

Şaka bir yana güncel Spaceback satışlarını baltalamamak için gelmez belki Combi.

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok güzel bir dizaynı var, Özellikle iç döşeme ve düzenlemesi harika  denilebilir.Ancak yakından da gördüğüm için aşağıdaki fotografta  işaretlediğim çukurluklar hiç hoşuma gitmedi.Farklılık yaratmak uğruna  yapılan keskinlikler,özellikle boyada,kullanımla ortaya çıkacak  bozulmalar,basit çekiçlemeyle düzeltilebilecek çarpmalarda adeta  düzeltimesi imkansız sorunlar. Ve bir de görsel olarak en azından benim  gözlerimi tırmaladı diyebilirim. Şimdi ne söylesem boş, yakından görmek  gerekir.
Bende fiyat olarak Full donanımla 65-70.000 TL civarında  hatta dizelde dahada uçağını taban fiyat olarakta min. 50.000 civarında  olacağını düşünüyorum.
Ancak Yüce Oto getirecek mi bilemem.Şu an sitesinde bırakın kombiyi fabiadan eser yok.
http://www.skoda.com.tr/SiteCollectionDocuments/2015-Fiyat-Listeleri-pdf/Ocak/2014-fiyat-pdf/tum-modeller-2015-fiyat-listesi.pdf
Diğer  modellere göz attım Fiyatlarıda adeta uçmuş.Elimdeki 98 passadı  değiştirmeyi düşünüyordum.skoda bile bizi aşmış. elimizdekine devam....
Bu da Almanya satış fiyatları. En dolu ve 1.4 lt düz 105 BG TDI fiyatı (STYLE) 20.320,– €. bizde ne olur Allah bilir.
http://www.skoda-auto.de/SiteCollectionDocuments/PDF%20Prospekte/Fabia_PuA_2015_02.pdf

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20.320,– €  mu? orada da çok abanmışlar fiyata...Buranın parasıyla  yaklaşık 60 000 tl yapar ki, bir de ÖTV eklenince kimbilir ne olur?...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;498189
20.320,– €  mu? orada da çok abanmışlar fiyata...Buranın parasıyla  yaklaşık 60 000 tl yapar ki, bir de ÖTV eklenince kimbilir ne olur?...

Bu mantık yanlış abi.:) Yeni polodan biraz daha düşük olur fiyatı..Donanım ekledikçe de c segmenti fiyatlarına doğru çıkar.

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;498189
Engin Bey,
Bu fiyatlar Almanyanın KDV' si MwSt (Mehrwertsteuer) %19 dahil fiyatlardır. Bizdeki gibi saçma-sapık extra vergiler yoktur.Birde 1 defaya mahsus araç alınırken ödenen yol vergisi var. Ve elbette bu vergiler düşüldükten sonra çıplak fiyattan ithal edilmiyor. Ancak son 12-13 yıldır öyle bir anlayış var ki fiyatlar orjin ülke fiyatların altında kalmasın mantığı ile vergiler kârlar gümrük Ver. vs. tespit ediliyor. Örneğin evvelce yurt dışında en 6 ay kalan bir Devlet memuru (görevli) permi sahibi olup bir aracı "bedelsiz ithalat" kapsamında getirebiliyordu ve yurt içi fiyattan en az %30 ucuza mal edebiliyordu. Elimdeki passdı da bu şekilde almıştım. Şimdi ise vur abalıya, ne kadar toz kaldırırlarsa o kadar çok makbul bizim halkımıza !:uve: Bu nedenle günlük kuru,aşağıda Almanya anahtar teslimi tüm Fabia fiyatları ile çarparsak % 5 yanılma payı ile TR fiyatlarının ne olacaği aşağı yukarı bellidir.
Birde bir çarpıklık var dikkatinizi çekeyim. Olabildiğince oktavya yada süperb ve diğer modeller olsun en dolu ve sadece özellikle TDI olanlar getirttiriliyor. Bu da elbette fiyatları oldukça şişiriyor. Halbuki ~12.000 € luk Fabia'da var ~21.000 €' lukta. Kesene hangisi uygunsa onu al. Gerçi motoruna göre değişsede 1180 kg. araçta 1.0 MPI 60 BG, o aracı full doluyken rampada kaç kişi iter:Donu bilemem de.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
55 e kadar dusunurum full manuel tdi. 1 kurus daha vermem :)
hosuma giderse ilk alanlardan olabilirim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: psonmez;498274
Engin Bey,
Bu fiyatlar Almanyanın KDV' si MwSt (Mehrwertsteuer) %19 dahil fiyatlardır. Bizdeki gibi saçma-sapık extra vergiler yoktur.Birde 1 defaya mahsus araç alınırken ödenen yol vergisi var. Ve elbette bu vergiler düşüldükten sonra çıplak fiyattan ithal edilmiyor. Ancak son 12-13 yıldır öyle bir anlayış var ki fiyatlar orjin ülke fiyatların altında kalmasın mantığı ile vergiler kârlar gümrük Ver. vs. tespit ediliyor. Örneğin evvelce yurt dışında en 6 ay kalan bir Devlet memuru (görevli) permi sahibi olup bir aracı "bedelsiz ithalat" kapsamında getirebiliyordu ve yurt içi fiyattan en az %30 ucuza mal edebiliyordu. Elimdeki passdı da bu şekilde almıştım. Şimdi ise vur abalıya, ne kadar toz kaldırırlarsa o kadar çok makbul bizim halkımıza !:uve: Bu nedenle günlük kuru,aşağıda Almanya anahtar teslimi tüm Fabia fiyatları ile çarparsak % 5 yanılma payı ile TR fiyatlarının ne olacaği aşağı yukarı bellidir.
Birde bir çarpıklık var dikkatinizi çekeyim. Olabildiğince oktavya yada süperb ve diğer modeller olsun en dolu ve sadece özellikle TDI olanlar getirttiriliyor. Bu da elbette fiyatları oldukça şişiriyor. Halbuki ~12.000 € luk Fabia'da var ~21.000 €' lukta. Kesene hangisi uygunsa onu al. Gerçi motoruna göre değişsede 1180 kg. araçta 1.0 MPI 60 BG, o aracı full doluyken rampada kaç kişi iter:Donu bilemem de.

Bu detayları bilmiyordum, bulduğum rakam bana da saçma gelmişti zaten, teşekkürler...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Denetlemeci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ufak bi araştırma yaptım yeni kasa hb olarak benim tahminimce 1.2 TSI  motor için konuşuyorum yeni polonun altında rakamlara satılmak zorunda  merak edip skoda bayini aradım tabi öncesinde vw bayisini arayıp yeni  polo için opak renge 43.500 TL FİYAT verdiler 1.2 TSI motora arkasından  skoda bayini aradığımda telefona çıkan bayan  arkadaşla biraz sohbet ettikten sonra mart ayının ilk haftasında fiyat  listesi açıklanacak diyor ve polo dan elbette aşağı rakamları bekliyoruz  diyor. Pazarlıkla 40.000 TL desinler havada alırım :):):) 1.2 TSI  manuel olanını. ayrıca ingiltere sitesinde - http://www.skoda.co.uk/models/fabiahatch2015/default 10.600 euro dan başlayan fiyatlarla diyor yani bizim ülkemizde 29.500 TL Birim fiyatına denk gelir oda benim denklemime göre..

Opak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (*1-2-3-8) 51.400 TL

Net Fiyat 29.570,13 TL

Ötv (%45) (*5) 13.306,56 TL

KDV (%18) (*5) 7.717,81 TL

Motorlu Taşıtlar Vergisi (*5) 295,50 TL

Trafik - Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedelleri (*5/6) 234,40 TL

Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli (*7) 275,60 TL

Opak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (*1/2/3/8) 51.400 TL DENK GELİR

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur Bey,
Oradaki fiyat Euro değil sterlin . İngiltere Euro kullanmıyor zira. Ayrıca o fiyata o ülkelerin kendi vergileri dahil fiyatları.
Sitede en ucuz olarak verilen 10.600 sterlin 1.0 60 PS olan modelin fiyatı.
Aşağıdaki linkte temel fiyatlar vergi v.s. detayları var:

http://www.skoda.co.uk/models/fabiahatch2015/pricing

En ucuz TSI manuel çıplak fiyatı £10,687.50 sterlin miş. 2.137,50 sterlin vergisi varmış. 55 sterlin de sigortası varmış anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polo için

Yeni Polo 1.4 TDI BMT 90 PS   Comfortline   56.200 TL

Liste fiyatı bu.

Fabia 1.4 TDI 90 hp Elegance Manuel 52 falan olursa süper olur.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia Türkiye'ye

1.0 1.2 Tsi 1.4 Tdi ve 1.6 Tdi ile gelmelidir. Tahminen 1.0 40'ın altında, 1.4 Tdi Elegance 50 küsür dolaylarında olur ve pek cok müşteri çekecektri iç hacmi dar değil ise.