škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Triger zincirlimi kayışlımı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osmanvrl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar. Aracım 2015 model 1.2 tsi dsg 61.000 kmde (motor no CJZA ile başlıyor. Çok araştırmama rağmen net bir cevap bulamadım. Çünkü farklı farklı yorumlar var. Bu araçta triger seti zincirlimi kayışlımı. Kayışlı veya zincirli ise ne zaman değimeliyim km veya yıl olarak.  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: osmanvrl;656256
Herkese selamlar. Aracım 2015 model 1.2 tsi dsg 61.000 kmde (motor no CJZA ile başlıyor. Çok araştırmama rağmen net bir cevap bulamadım. Çünkü farklı farklı yorumlar var. Bu araçta triger seti zincirlimi kayışlımı. Kayışlı veya zincirli ise ne zaman değimeliyim km veya yıl olarak.  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

105 bg ise zincirlidir. Kayışta 90 bin veya 4 yıl deniyordu sanki. Zincir için vakit bol, 100 bin devirir.

Çevrimdışı halitciftci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arac 2013 model 1.2tsi  105 beygir.CJZA motor .daha yeni triger degisti.kayis cikti.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: halitciftci;656262
Benim arac 2013 model 1.2tsi  105 beygir.CJZA motor .daha yeni triger degisti.kayis cikti.

Çok ilginç. O zaman en güzeli VIN yani şase no ile inceletmek

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=633330&postcount=9

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osmanvrl;656256

Aynı soru ile bende bir kaç ay önce epey araştırmıştım.
O dönem 4-5 servis aradım. Benim araç 110 BG. 2015 modellerde hem 105 bg hem 110 beygir olanlar var.
105 bg olanlar zincirli. 110 BG olanlar kayışlı ve değişimi 180 bin kilometrede ya da 12 yıl.

Çevrimdışı osmanvrl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bakmış olduğum çoğu forumlarda ve gruplarda zincirli diye geçiyor. Fakat aradığım yetkili servisleri ise (genellikle bayan çıkıyor telefona ve malesef işe ve konuya hakim olmuyorlar) kayışlı dedi. O yüzden merak ediyorum. Kayışlı ise yılı geldiğinden sıkıntı yaşamadan değiştirmek istiyorum. Malum sebeplerden dolayıda sanayiye gidip baktıramıyorum

Çevrimdışı halitciftci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda 'da ne yapmis boyle bazen kayis bazen zincir olmadi kayis tekrar zincir yine olmadi tekrar kayiş:)))) Bu kadar karisiklik başka bir modelde yoktur heralde:)

Çevrimdışı skoda11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halitciftci;656262

Herkese merhaba, forumdaki ilk mesajım. Bende de 1.2 TSI 2013 Ambition paket Octavia var, 4 ay önce 101 bin km'de iken aldım. Kullanım kılavuzunda 90 bin km/4 yıl deyince özel serviste değiştirttim, triger zincirli değildi arkadaşlar.

Bu arada fabrika çıkışlı VW yazan bir kayıştı. 7 yıl/101 bin km olmasına rağmen her ne kadar fena görünmese de kayışta ciddi oranda aşınma söz konusuydu.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2020, 21:42:43 Gönderen: skoda11 »

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda11;656774
Herkese merhaba, forumdaki ilk mesajım. Bende de 1.2 TSI 2013 Ambition paket Octavia var, 4 ay önce 101 bin km'de iken aldım. Kullanım kılavuzunda 90 bin km/4 yıl deyince özel serviste değiştirttim, triger zincirli değildi arkadaşlar.

Bu arada fabrika çıkışlı VW yazan bir kayıştı. 7 yıl/101 bin km olmasına rağmen her ne kadar fena görünmese de kayışta ciddi oranda aşınma söz konusuydu.

Servis o kayışlara 4 yıl/120000 km ömür biçiyor. 7 yıl riskli bir süre. Ben 5 yıl 75000 kmde değiştirdim.