škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracın Stop lambasını kırmışlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WaLantiNo22

• $ O C T A V İ A $
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arcımın sol arka stop lambasını kırmışlar:mad: . (Serviste 908 TL sanayide Hella marka 650TL)

Soru 1 : Aracımın kaskosunu bozmaya değer mi?+( tramer çıkacak sonrasında)
Soru 2: Hella marka orjinalmidir.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Hella, OEM parça üreticisi. Yetkili distribütör tedarikçisi diye geçerler. Orijinaldan hiçbir farkı olacağını sanmam. Sadece üzerinde kendi logosu olur veya logosuz ürün üretir. Kaskoda ilgili kloz içinde kaskoyu delen bir husus varsa, uğraşmayın yaptırın cepten.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2020, 20:10:18 Gönderen: octa »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hella markasının arka stopunu görmemekle beraber;
Titiz biriyseniz, hella takılmadan önce çok dikkatli inceleyin.
Şu ana kadar kullandigim her muadil üründe sonradan hayal kırıklığı yaşamışımdır. Başlangıçta görEmediğim ufak detaylar sonra gözüme çarpıyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
serviste kasko ile taktırırsanız parça maliyetine artı olarak sökme işçiliği ve takma işçiliği , elektrik işçiliği gibi işlemlerde yazılarak kasko firmasına edilecek fatura miktarı artacaktır.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Evrenn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabacımın eski sahibi arka stopu yan sanayi taktırmış orjinalr göre daha soluk yanıyordu gece bariz belli oluyordu. Şahsen tavsiye etmem iyi görünmüyor. Kasko olayına gelince geçen sene 3200 tl kasko yaptırmıştım ayna altındaki ampulu değiştirirken ayna camını düşürüp kırdım servis 1600tl diyince kaskodan yaptırdım bu sene kasko bozulduğu için 6800 tl fiyat çıkardılar tramerde çıktığıyla kaldı keşke cepten yaptırsaydım diye düşündüm

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko yaptırmanın mantığına aykırı. Fotoğraflayın. aracın dosyasında saklayın.
Benim aracın ön camına 350  lira değişim ücreti istediler. Napim kasko bozulmasın diye cepten mi yaptırayım. memleketimizde bu tramer olayını aşırı abarttılar ya hayırlısı.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;656750
Kasko yaptırmanın mantığına aykırı. Fotoğraflayın. aracın dosyasında saklayın.
Benim aracın ön camına 350  lira değişim ücreti istediler. Napim kasko bozulmasın diye cepten mi yaptırayım. memleketimizde bu tramer olayını aşırı abarttılar ya hayırlısı.
"Tramer varsa kazalıdır; kazalıysa en az 5 takla atmıştır; demek ki bu araç perttir."
Maalesef böyle düşünülüyor artık.
İşin bu noktaya gelmesinden de taklalı arabaları sadece çamurluğu boyalı diye millete satan galericiler sorumludur bana göre.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!