škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzinde indirim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabamı aldığımdan beri 2016 senesinde 4,50 almıştım şimdi 5,50 kadar geriledi bakalm daha da düşermi ben 6,09 depoyu fulledim şimdi pişmanım :)

Çevrimdışı goktasoktay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;655263
Arabamı aldığımdan beri 2016 senesinde 4,50 almıştım şimdi 5,50 kadar geriledi bakalm daha da düşermi ben 6,09 depoyu fulledim şimdi pişmanım :)

Aynen ben de ilk indirim olunca yarım depo vardı, fulledim. Keşke bir gün daha bekleseymişiz. Temennim, en azından bu sınırın üzerine çıkmaması. Daha inerse mükemmel olur tabi.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün yola çıkacaktım benzin ışığı yandı, istanbulda opette 5.48 den aldım 215 tl ye fulledim..

1 lira daha düşse tadindan yenmez

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 kuruş zam bu gece bekleniyormuş. Yalnız Kuveyt ve Katar da ürettiği petrolü ucuz vereceği için fiyatların daha da düşeceği söyleniyor. Eğer yeterli yakıt varsa hemen almayın. Nisan ayında indirim bekleniyor.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah düşerde benzin fiyatları rahat rahat gezeriz

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nisan ayında 4 tl ye kadar düşecek diyorlar

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin, bugün 25 kuruş daha düşecek. Petrol fiyatları düştü. Borsalar çakıldı. Dolar yükseldiği halde benzin ucuzlayabiliyor. Enteresan bir dönemden geçiyoruz.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dolarda düşse 4 lere falan ne güzel olurdu

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Petrolün düşme sebebi, Suudi Arabistan ile Rusya'nın anlaşamaması. Rusya, üretim kısıtlamasına gitmeyeceğini belirtince, Suudi Arabistan da normalden daha fazla üretip, ucuza satacağını açıkladı. Suudiler, bu konuda iki yüzlü davrandı. Ayrıca diğer körfez ülkeleri de ucuz fiyattan vereceğini açıklayınca petrolün varil fiyatı aşağı çekildi. Elbette bunda Çin ve diğer ülkelerin, covid-19 virüsünden dolayı petrol tüketiminin azalacağı yönündeki algı yaratması etken olabilir. Yani daha da düşebileceği kanısı var. Dolar için bir yorum yapamıyorum.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde sadece benzine para versek daha ucuza alırız bit depo aldığımıda yarısı benzinciye yarısı devlete off off düşünsenize benzin 2 tl rahat rahat gezerdik :)

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İndirimin çok uzun süreceğini veya bundan sonra bu seviyede seyredeceğini zannetmiyorum. Maksimum 4-5 ay. Mazot da, bu gece 26 kuruş düşecekmiş.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cuma tekrar indirim var. Motorin 19, benzin 16 kuruş düşecek.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;655289
Birde sadece benzine para versek daha ucuza alırız bit depo aldığımıda yarısı benzinciye yarısı devlete off off düşünsenize benzin 2 tl rahat rahat gezerdik :)
Corona virüsünden fırsat bulursak gezeriz artık.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
17 Mart itibarıyla ise, rafineride çıplak fiyat 1,43 TL. Ancak maktu ÖTV zamlanarak 2,52 TL oldu. 71 kuruşluk KDV de eklenince rafine çıkış  fiyat 4,68’e,  üzerine nakliye, bayi payı ve bunlara da kdv eklenince 5,45 civarı bir fiyat çıkıyor   vergi oranı  yüzde 69,18  Vergiden vergi alınan tek ülke de bizim ülkemiz.

Yani akaryakıt ürünlerindeki sabit ÖTV, akaryakıt fiyatlarının azalmasıyla birlikte satış fiyatı içindeki vergi oranının artmasına neden oluyor. Bugün petrol dünyada bir kuruş bile olsa, ülkemizde 2,97 kuruştan, motorin ise 2,42 kuruştan aşağı satılamaz
« Son Düzenleme: 19 Mart 2020, 20:17:03 Gönderen: quiet50 »

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
enerji petrol gaz ikmal istasyonları işveren sendikasından (epgis) alınan bilgiye göre, ankara'da ortalama 5,29 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,40 lira olacak. Motorinin litresi istanbul'da 5,19 liradan 5,30 liraya, izmir'de 5,31 liradan 5,42 liraya yükselecek.

Buna göre ankara'da ortalama 5,28 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,32 lira olacak. Benzinin litresi istanbul'da 5,19 liradan 5,23 liraya, izmir'de 5,29 liradan 5,33 liraya çıkacak.

:D :D :D Buyurun bakalım.