škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

^^DSG Resetleme^^

lrfan · 62 · 52556

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maliilhan

• Ziyaretçi
Bugun anlatılan islemi yaptim.bir degisiklik fark edemedim.ama sanki araba daha erken vites degistirirgibi oldu

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maliilhan;544659
Bugun anlatılan islemi yaptim.bir degisiklik fark edemedim.ama sanki araba daha erken vites degistirirgibi oldu
Değişiklik olmuş demekki:)

Çevrimdışı Tamer85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
otomatik vites - start stop sistemde bunu nasıl yapıyoruz :)

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer85;648594
otomatik vites - start stop sistemde bunu nasıl yapıyoruz :)

Frene basmadan starta basacaksınız hocam, kontak çevrilmiş olacak yani. Sonra da gaza basacaksınız. Ben yaptım ama pek bir fark hissetmedim.

Çevrimdışı Tamer85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam doğru mu anladım teyit alayım :)

frene basmadan starta basıyoruz.
vites kolunu P ye alıyoruz.
10 saniye gaza basıyoruz
sonra stop ile kapatıyoruz.

Sonrası normal artık :) Doğru mudur ? Varsa hata düzeltelim :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Tamer85;648596
Hocam doğru mu anladım teyit alayım :)

frene basmadan starta basıyoruz.
vites kolunu P ye alıyoruz.
10 saniye gaza basıyoruz
sonra stop ile kapatıyoruz.

Sonrası normal artık :) Doğru mudur ? Varsa hata düzeltelim :D

Evet, manuel yoldan resetleme işlemi böyle idi, ama yeni teknoloji ne durumda onu bilmiyorum. Denemek en güzeli

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bunu yapıyorum:
 [YOUTUBE]Z5KD7LyQnqg[/YOUTUBE]

1- Kontağı aç.
2- Gaz pedalına 10 saniyeden daha fazla bir süre sonuna kadar bas
3- Kontağı kapat
4- Gaz pedalını bırak
5- Anahtarı kontaktan çıkart
6- Gaza 10 saniyeden daha fazla bir süre sonuna kadar bas
7- Gaz pedalını bırak
8- Motoru çalıştır
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2019, 16:03:26 Gönderen: Uğur Akar »
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Denedim, 1'den 2'ye hafif eğimli yerlerde daha geç atıyor. 2-3 arasındaki geçişte bazen kararsızlık yaşıyordu, o kalktı. Hız düşürürken, 2-3-4-5 arasında alt viteslere geçişte daha az sallıyor. Değişiminden memnun kaldım.

Çevrimdışı rapidEL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abiler ben de denedim Skoda Rapid 1.2 TSI Greentech var, araba rezil zıplıyordu yokuş kalkışlarda, nefret gelmişti, şimdi çıktım resetledim araba mükemmel oldu. Büyüksün hocam, sağolasın.

Çevrimdışı rapidEL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben yaptım yapalı yakıt sarfiyatı bir arttı gibime geldi. kısa mesafelerde mesela 2 km markete gilan giderken 13-14 gösteriyordu, hadi en fazla 16 lt ortalama veriyordu. şimdi 24-26 gösteriyor. 40 km 80-100 arası bir hızla da en fazla 7 lt / 100km oranını görebildim. daha önce 5.4'e kadar düşüyordu bu tüketim.

sizde değişim var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidEL;653700
ben yaptım yapalı yakıt sarfiyatı bir arttı gibime geldi. kısa mesafelerde mesela 2 km markete gilan giderken 13-14 gösteriyordu, hadi en fazla 16 lt ortalama veriyordu. şimdi 24-26 gösteriyor. 40 km 80-100 arası bir hızla da en fazla 7 lt / 100km oranını görebildim. daha önce 5.4'e kadar düşüyordu bu tüketim.

sizde değişim var mı?

3-4 gündür havalar soğuk, ondan olabilir. TSI motorlar ısınana kadar duble yakıt yakar.

Çevrimdışı rapidEL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Olabilir, o kadar hakim değilim araçlara ama hakikaten baya bir fazladan yakmaya başladı bu aralar. uzun yolda 4.8 LT gördüğümü hatırlıyorum ama şimdi o sarfiyat oranları hayal gibi. soğuktan demek ki.

teşekkür ederim

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidEL;653712
Olabilir, o kadar hakim değilim araçlara ama hakikaten baya bir fazladan yakmaya başladı bu aralar. uzun yolda 4.8 LT gördüğümü hatırlıyorum ama şimdi o sarfiyat oranları hayal gibi. soğuktan demek ki.

teşekkür ederim
Soğukta marşa bastığınızda motor devri bir süreliğine 1200 d/d' de sabit kalıyor. Havanın ne kadar soğuk olduğuna göre bu süre uzayabiliyor. Bu da tüketim ortalamasının yüksek seyremesine sebep oluyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de az önce denedim, resetleme öncesi zaten hiç bir sıkıntım yoktu ancak şunu tespit ettim ; bariz şekilde gaz tepkimesi hassaslaştı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyindeki sürüş hafızasını siliyor bu işlem, DSG sürücünün tarzına uyum sağlıyor, seri kullanırsanız S moduna benzer tepkiler veriyor. Ama şehir içi dur-kalk trafikte haliyle şişiyor  :)