škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Autoshow'da Yeti!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeniden merhaba arkadaşlar.
Dün, Galatarasaylılar Fatih Terim ve Ünal Aysal'ın da katıldığı Skoda Rapid- Citigo tanıtımlarının ardından Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu ile görüştüm. Özellikle Yeti ile ilgili aklınızda yer eden soruları da ilettim. Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vahland da tanıtımdaydı ve makam aracı Suberb idi:)
-Kendisi de bir Yeti 2 bin motor TDI 4X4 kullanıcısı olan Kadirbeyoğlu, bu arabayı Skoda'ya verdiği 17 yıllık emek sonunda aldığını belirterek beni baya baya şaşırttı. Hani neredeyse, ''Mahmut abi al benimkini kullan, araba senin köpeğin olsun'' diyecektim : )
-Skoda Yeti'nin 1.6 dizeliyle ilgili çok sayıda DSG talebi olduğunu  Mahmut Bey de biliyor. Bu konu kendisine de çok sık iletilmiş. Ve sadece Yeti değil, Süberb için de bu talep söz konusu. Lakin, görünürde 1.6 TDI DSG çıkarılacağı ile ilgili bir karar yok. Bu talebi sayın Vahland'a iletmişler ve o da ''değerlendirme'' sözü vermiş.
-Kimi arkadaşların, Skoda Yeti 1,6 TDI  DSG seçeneğinin, Tiguan'ın satışlarını düşürmemek ve prestijini sarsmamak için özellikle çıkartılmadığı yorumlarını da sordum Mahmut beye. Bu yorumları kesin bir dille reddediyor. Öyle bir şeyin kesinlikle söz konusu olmadığını söylüyor Mahmut Bey. Bunun tek nedeni varmış: Avrupa'da üretilen Skoda Yeti'nin, çok sık alındığı ülkelerde genellikle 4x4 2 bin dizel motoru talep ediliyomuş. Oralarda 2 bin motorlu arabalardan vergi farkı almadıkları için insanlar, 1,6 yerine, daha güçlü olan 4x4 arabaları tercih ediyormuş ve bu yüzden 1,6 DSG üretme (üretimi zor olduğu için herhalde) üretme gereği duyulmuyormuş.
-Sayın Vahland Türkiye'deki pazarı ve Skoda'nın yakaladığı satış rakamını çok takdir etmiş. DSG ile ilgili sürpriz bir karara imza atabilir.

-Diğer bir soru da, Greenline'ne 17 inç jant ve sunroof seçeneğinin verilip verilmeyeceğiydi. Bu soruya da kesin bir cevapla ''hayır'' dedi Mahmut bey. Çünkü bu araçların üretim amacı emisyon düşüklüğü ve yakıt ekonomisiymiş. Böyle bir durum söz konusu olamazmış. Ama DSG'li 1,6 TDI araç  üretimi yapılacaksa şayet, bunun içeriğinde her türlü donanım-opsiyon olabilecekmiş.  

-Yine yeni kasa beklentisi içinde olanlara da bir haberi var Mahmut beyin. Böyle bir durum söz konusu değil. Çok beğenilen ve satış grafiği gayet iyi olan Yeti'nin Türkiye'dekinin aksine tasarımı, her yerde kullanılışlılığı aç ısından çok beğeniliyormuş. Bu yüzden tipini değiştirmeyle ilgili herhangi bir tasarruf da söz konusu değilmiş. Yani yeni kasa bekleyenler en az bir 5-6 yıl daha bekleyecek maalesef. Ama aynı şeyi Oktavia için söylemiyor. Oktavia, önümüzdeki 6 ay içinde büyük sürprizlere gebe, söyleyeyim. Bkelenmesi gerekir : )

-Bu arada Yeti, Skoda'da Oktavia'dan sonra en çok satılan 2. araç konumunda. Yakın bir zamanda, Oktavia'yı yakalaması bile gerçekleşebilir.

Şimdilik bu kadar. Notlarıma bakmam lazım ayrıca. Aklıma geldikçe yazarım.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı shele

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yakın bir zamanda yeni kasa çıkmayacak olması iyi bir haber.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde bir arkadaşım sanırım oto haber dergisinden bahsediyor yetinin makyajlanacağını okumuş beni arayıp kıs kıs gülerek abi sen nezaman araba alsan araba ya kasa değiştiriyor ya makyajlanıyor dedi ve beni bayağı kızdırdı. Murat beyin yazdıklarına göre kasa değişmeycek ordan yırtık da bu makyaj işi hala can sıkıcı :(

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz fotoğraf ekleyeyim.

Fabia RS:

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 18:34:17 Gönderen: corova »

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
insan arada safkan çek ve rus resmi ekler ya :D

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;405794
insan arada safkan çek ve rus resmi ekler ya :D

Sabır hocam. Geliyor şimdi. Ami çok fotoğraf beklemeyin. Kimileri çileden çıkarır çünkü : )

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ve şimdi de ordan burdan!

Bendeniz ve Bugatti :)

Lambooo:

Porche:

Ve Klasik Güzeldir :)

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık sevgili corova; çok güzel paylaşımlar.

Çevrimdışı gralcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam çok teşekkürler.Yani 1.6. tdi dsg gelirse şayet sun-roof ve 17 jant opsiyonları da eklenebilecek değil mi yanlış anlamadıysam.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gralcan;405930
Hocam çok teşekkürler.Yani 1.6. tdi dsg gelirse şayet sun-roof ve 17 jant opsiyonları da eklenebilecek değil mi yanlış anlamadıysam.

Tabii! Hic bir kısıtlama olmaksızın. Ozel sipariş dahi verilebilirmiş

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gralcan;405930

İnsanların seçeneklerini kısıtlamak bence çok yanlış. Adam biraz fazla yaksın sunrooflu olsun diye isteyebilir. Ama yok efendim aracın amacına uygun değil biz az yaksın diye bu aracı ürettik demeleri bence yanlış. O zaman greenline olmasın kardeşim 1.6 tdi dsg'de olmasın hadi ama normal 1.6 TDI ama sunrrof+17 jant eklenebilsin. Bence böyle olması gerekirdi :huh: