škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Donanım ve Özellikler

mzantur · 68 · 15568

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput açıkken (tam olarak açık olması şart değil, mandalı çekmeniz yeterli) silecekler çalışmıyor, su bile fışkırtmıyor.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;405997
Benim aracım active donanım paketli ondan mıdır bilmiyorum? Ancak arka orta koltuğun ileri geri kayma özelliği yok.
Merhaba. Benim aracımda active ama bu özellik var.
bir daha kontrol edin bence.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;406852
Merhaba. Benim aracımda active ama bu özellik var.
bir daha kontrol edin bence.
Öncelikle konu hakkında yazdıklarıma cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum.
Konuyu aracı satın aldığım yere sordum orta koltukta yok dediler. Ancak buna pek güvenmiyorum. Neden derseniz 2000 km dolunca ilk kontrole gittim ve aklıma takılan bazı sorunlarımı servise yönelttim. Hepsine normal dediler. sorular neydi derseniz?
* Geri vitese takıp kalkış yaptıktan sonra frene basınca ön taraftan tak diye bir ses geliyor.
* Aracı stop edince öndeki silecekler kendiliğinden az bir miktar hareket ediyor.
İronik olan neydi biliyormusunuz? Eski arabamı hafif kalkışlardan sonra frene bastığımda ön taraftan tak diye ses gelmesinden ve bu sesin sebebini bulumamam nedeniyle satmış olmam.

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;406927

* Aracı stop edince öndeki silecekler kendiliğinden az bir miktar hareket ediyor.
.

Bu bir sorun değil vw grubu araçlarında olan, silecek lastiklerini koruma amaçlı bir özellik diye biliyorum.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: amraam;406929
Bu bir sorun değil vw grubu araçlarında olan, silecek lastiklerini koruma amaçlı bir özellik diye biliyorum.

Bende aracı stop edince silecekler kıpırdıyor. Bakıma gidince soracaktım bir sorunmu var diye eğer öyleyse gerek kalmadı teşekkür ederim.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu aracı satın aldığım yere sordum orta koltukta yok dediler. Ancak buna pek güvenmiyorum. Neden derseniz 2000 km dolunca ilk kontrole gittim ve aklıma takılan bazı sorunlarımı servise yönelttim. Hepsine normal dediler. sorular neydi derseniz?
* Geri vitese takıp kalkış yaptıktan sonra frene basınca ön taraftan tak diye bir ses geliyor.
İronik olan neydi biliyormusunuz? Eski arabamı hafif kalkışlardan sonra frene bastığımda ön taraftan tak diye ses gelmesinden ve bu sesin sebebini bulumamam nedeniyle satmış olmam.

:+1: hepsi bende de var.

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Araç yeniyken bendede oluyordu o ses, zannediyorum disklerin yeni olmasındandı, şu an ses yok. Stopta sileceğin hafif kıpırtısı oluyor.

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Alıntı yapılan: gunerkan;406992
Araç yeniyken bendede oluyordu o ses, zannediyorum disklerin yeni olmasındandı, şu an ses yok. Stopta sileceğin hafif kıpırtısı oluyor.

Merhaba Arkadaşlar;

Silecek kıpırtısı kullanma kılavuzunda yazıyor. Kasıtlı yapılmış bişi amaç silecek lastiklerinin uzun ömürlü olması, Artık her araç elektronik oldu. Her türlü detayı düşünüyorlar.

Bilginize.. Boş vaktiniz olursa kullanma kılavuzunu okuyun lütfen..

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O bahsettiğiniz sesten bende de oluyordu. Araç 7000 km devirdi. artık öyle bir ses duymuyorum.

Aracı çalıştırdığınızda veya stop ettiğinizda sileceklerin yeri kısmen değişir. Bunun sebebi lastiklerin sürekli aynı yönde kalmasını önleyerek lastik ömrünü uzatmak.

Bunlara ek olarak, malum kış ayına geliyoruz. Sileceklerin donarak cama yapışmaması için kaldırmamız gerekiyor ancak silecek yatay konumdayken bu mümkün değil. Bunun için aracı stop ettikten sonra silecek kumanda kolunu aşağı çekersek silecekler dikey konuma geçiyor ve orada kalıyor. Sonrasında silecekleri kaldırabiliriz.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;407062
O bahsettiğiniz sesten bende de oluyordu. Araç 7000 km devirdi. artık öyle bir ses duymuyorum.

Aracı çalıştırdığınızda veya stop ettiğinizda sileceklerin yeri kısmen değişir. Bunun sebebi lastiklerin sürekli aynı yönde kalmasını önleyerek lastik ömrünü uzatmak.

Bunlara ek olarak, malum kış ayına geliyoruz. Sileceklerin donarak cama yapışmaması için kaldırmamız gerekiyor ancak silecek yatay konumdayken bu mümkün değil. Bunun için aracı stop ettikten sonra silecek kumanda kolunu aşağı çekersek silecekler dikey konuma geçiyor ve orada kalıyor. Sonrasında silecekleri kaldırabiliriz.
Bilmiyordum. Teşekkürler.
Ses bende de vardı. 6000 KMyi devirdim ve ses yok. belki daha önce kayboldu ama artık duymuyorum.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
140km/h hızın üstünde belli bir süre ilerleyince farlarınız otomatik olarak yanıyor.
Silecekler belli bir süre çalışınca yine farlarınız yanıyor.

Renault grubunda "hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesi" diye ballandıra ballandıra anlatmasını ve Skoda nın bu özelliklerini anlatmaması insanın zoruna gitmiyor değil...

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;407234
serviste açtırdım ben o özelliği ;)

Kapıların otomatik kilitlenmesini mi?

Maxi dot ekran varsa oradan bir çok özelliği aktif hale getirebiliyorsunuz.
Alarm sesini açıp kapatabiliyorsunuz mesela...

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maxi dot ekran yetilerde standart değil mi zaten?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: tolga7482;407448
Maxi dot ekran yetilerde standart değil mi zaten?

Hayır, baz versiyondaki maxi dot gibi duruyor ama işlevi maxi dot değil, sadece YB verilerini aktarıyor, öyle menüler, ayarlar falan yok