škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit ŞASE

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar Geçenlerlerde Devirdaimimi Değiştirmiştim ertsi gün bir baktım Yolcu tarafında önde PasPAsın altı şişmiş Alttan baktımki Krikoyla Ordan kaldırıldığı veya sehpayla tutulduğu belli....

Devirdaimi yapan ustaya gittim Burası Nasıl bööyle olmuş dedim Daha önce darbe yemiş dedi Bu doğrudur Çünki Daha önce Egzoscuda demişti Çekiçle Vura vura Düzeltti Peki burdan Şase geçmiyormuydu Diye sordum Şase dedi..
Ozamn Çok Sakat dedim Napıcaz Bu Sıkız gibi olur artık Usta bunların şasesi böyle zaten Dedi çok Zayıf Şase Bu kadar zayıfmıdır.?
Ben Sacdan Kaldırıldını Düşünmüştüm Ama alttan bakınca Ortadan Kalın Bir Demir var uzayan Tam üstünden kaldırılmış Sanki Kriko yeri Gibi Ordan Yamulmuş...

Teknik bir Resim olan Varmı acaba Favoritin şasesi Böylece Şasenin Ayaklarımızın Altındanmı Yoksa Tekerlek Patladığı Zaman Kaldırdımız Marş Piyelin Altındaki yerdemi Diye öğrene bilirim..

Şasi Nerden Geçiyor?

1- Ayaklarımızın Aldından (ozaman Benim Şase Ölmüş) Altta

2- Kirikoyla Kaldırdımız Marş Piyellerin Ordan Geçiyor..(Bu Daha iyi olur Çünki Sac Yamulmuştur onu anlarım) Yanlarda

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Resimde Kareyle işaretlemeye Çalıştığım Yer Çöken Yer İçinde Karenin İki Tane işaret var....
Daire içine Aldığım Yerde Krikoyla Kaldırdımız Yer Ve Şasinin Geçtini Umduğum Yer Dairenin İçinnede Üç tane İşaret Koydum Sizce Şasi Nerden Devam Ediyor ?

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Umarım Resimdeki Mavi Deki Gibi Gidirordur Şase Siyah Gibi Gidiyorsa Kiriko Çökertmiş Şasiyi O Delikli Yerler

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öğrendiğime Göre Favoritler Monokok Gövde oluyormuş. Yani şasisiz Bu gün Anadol Kamyonetin şasisini inceleme Fırsatı buldum.
Resimdeki Mavi ve Kırmızı Yerlerde şasi Mevcuttu Siyah yerdeki Tam ortadan geçen Daha Kalın Marşpiyellin altındaki Mavi ile çizilen Daha inceydi....

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Monokok Gövde Nedemek biraz araştırdım Spor ve Yarış Arabalarında kullanılan Bir Şasiymiş