škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit ve distribütör

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Benim Favoritte teklemeler başlayınca ustama gösterdim, distribütörden kaynaklandığını söyledi. Distribütör kapağını ve içinde dönen bir parçayı değiştirdik, şu an ise durum daha beter oldu. Düz yolda giderken araba tekliyor. Distribütörün artık değişmesi gerekiyor. Orj 150 TL, Yan sanayi 80 TL diyorlar. Bu konuda fikri olan var mı?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Distribütördür büyük ihtimal evet.Favorit'te yıpranan parçaların başında gelir,şayet hala üzerinde gelen orjinal varsa ömrünü tamamlamıştır.İşi riske atma derim,komple değiş kafan rahat etsin.Orjinal olanını alıp takmanı tavsiye ederim,yan sanayiler uzun ömürlü olmuyor pek.Distribütör önemli parça,yolda bırakır adamı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: FF;22668
Distribütördür büyük ihtimal evet.Favorit'te yıpranan parçaların başında gelir,şayet hala üzerinde gelen orjinal varsa ömrünü tamamlamıştır.İşi riske atma derim,komple değiş kafan rahat etsin.Orjinal olanını alıp takmanı tavsiye ederim,yan sanayiler uzun ömürlü olmuyor pek.Distribütör önemli parça,yolda bırakır adamı.

Distribütörün alt kısmında oynak bir kısım vardı, tornada boşluğu alınınca canavar oldu. 15 liraya falan halloldu yani ;)

Çevrimdışı YUNUS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben 20 ekimde 1991 model bir favorit aldım, ilk gün yolda kaldım, meğer ki distrübütör kapağı ve içindeki plastikte sorun varmış, anlayana kadar aracın eksik olan birçok şeyini giderdik, eski sahibi benzinde hiç kullanmamış, benzin pompasını değiştirdim, karbüratörü tamir ettirdim, ön takımlar için şu an serviste ancak bana epey tuzluya mal oldu(serviste:500tl) bukadar yaşlı bir arabada bunları normal karşılasam mı bilemiyorum?
lpg elektronik legülatörününde değişmesi gerektiğini söylediler(80tl) onu piyasada yaptıracağım, servis işi epey tuzlu geldi...

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Favoritin Kullanma Kılavuzunda Distirübütörün Belli aralıklarla Yağlanması gerektiği yazıyor Mesela 5-6 ayda bir içinde ki parçalara 2'şer damla yağ yeter diyo