škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Diyarbakır Dicle Skoda...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabanın 15000 bakımına 1000 kaldı. Antepte hem gastro gezi ;) hem de bakımı yaptırmayı düşünüyordum ama forumda okuduğuma göre servis çok ta başarılı değilmiş. Önümde tek seçenek D.bakır Dicle kaldı. Bu servis hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Gaziantep parlar oto dan ne şikayetler var bilmiyorum ama ben bi sıkıntı görmedim,2 kere servise gittim, ilgi alaka üst seviyeydi

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;419661
Parlar otodan memnun değil misiniz?

Alıntı yapılan: drscapula;419674
evet memnun degilim 400 lira çıkardıkları fiyatı adanda 240 liraya yaptırdım .
yol parası diyeceksiniz belki ama bu kadar farkı servise vereceğime gider gezer gelirim dedim :)

Bu bile eksi puan için yetiyor.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;440151
Bu bile eksi puan için yetiyor.

Ben muamele konusunda olumsuzluk var sanmıştım.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;440157
Ben muamele konusunda olumsuzluk var sanmıştım.

Aslında mesele şu. Adamların bana yaptığı muamele çok önemli değil. Arabama yaptıkları muamele iyi olsun. Yağı değişecekler misal. çok anlamam ama iyi yağ var tırt yağ var. Dizele kullanılacak var kullanılmayacak var. Yetkili servis bile olsa elemanların durumu malum. Arabanın dilinden anlıyorlarsa ne ala...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;440169
Aslında mesele şu. Adamların bana yaptığı muamele çok önemli değil. Arabama yaptıkları muamele iyi olsun. Yağı değişecekler misal. çok anlamam ama iyi yağ var tırt yağ var. Dizele kullanılacak var kullanılmayacak var. Yetkili servis bile olsa elemanların durumu malum. Arabanın dilinden anlıyorlarsa ne ala...

Biraz fazla pimpiriklisiniz sanki :) parlar ın servis elemanları iyidir, özel ricalarınızda bile bir dediğinizi iki etmezler (en azından ben gittiğim zamanlarda böyle gördüm) yağ konusundan örnek vermişsiniz ama servislerde kullanılan tüm yağlar aynı. Hatta servis müdürüyle bi muhabbete girmiştim, adam özel serviste yapılan işlemler ile kendileri arasındaki farkları anlatıyordu, kendilerine gelen malzemelerin kalitesini fiyatına kadar açık açık söyledi anlattı

Ayrıca size yapılan muamele de bir o kadar önemli. Parayı verecek olan sizsiniz,o yüzden size hizmet etmek zorundalar.

Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmektense gidip servis bakımını yaptırmak ne olduklarını öğrenmenin en kolay yolu.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
bence adana gastro gezisi artı özgen oto hizmetinizi tamamlayın ama gitmeden önce telefon ile fiyat alın ve diyarbakırdan geleceginizi söyleyin
aynı şekilde antebide arayın diyarbakırı da arayon eğer yol paranızı çıkaracak fark çıkmazsa ne diyorsanız :)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;440178
Biraz fazla pimpiriklisiniz sanki :)
Pimpiriklenmekte haklıyım aslında. bence forumdaki herkesin aklındaki bir soru işaretidir yağ konusu. Amcam basıyor varilden ama kimbilir ne basıyor...

Alıntı yapılan: drscapula;440209
bence adana gastro gezisi artı özgen oto hizmetinizi tamamlayın ama gitmeden önce telefon ile fiyat alın ve diyarbakırdan geleceginizi söyleyin
aynı şekilde antebide arayın diyarbakırı da arayon eğer yol paranızı çıkaracak fark çıkmazsa ne diyorsanız :)

Adana çok uzak olur zira diyarbakıra da 250 km uzaktayım ben

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;440225
Pimpiriklenmekte haklıyım aslında. bence forumdaki herkesin aklındaki bir soru işaretidir yağ konusu. Amcam basıyor varilden ama kimbilir ne basıyor...

Yetkili servisten bahsediyoruz, motor yağı diye ayçiçek yağı koyacak değil heralde :)

Vag grubundaki her araçta kullanılan yağı getirip koyuyor adamlar, hangi yetkili servise giderseniz gidin. Volkswagen de aynı yağı kullanıyor, Skoda da Seat da, tüm yetkili servislere aynı yağ geliyor

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;440246
Yetkili servisten bahsediyoruz, motor yağı diye ayçiçek yağı koyacak değil heralde :)

Vag grubundaki her araçta kullanılan yağı getirip koyuyor adamlar, hangi yetkili servise giderseniz gidin. Volkswagen de aynı yağı kullanıyor, Skoda da Seat da, tüm yetkili servislere aynı yağ geliyor

Doğru ayçiçek yağı koymazlar. Ama emin misiniz tüm servislerin aynı yağı kullandığına?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;440333
Doğru ayçiçek yağı koymazlar. Ama emin misiniz tüm servislerin aynı yağı kullandığına?

Evet, hatta parlar oto servis müdürü bile anlattı bana bunu. Ben dışarıdan yağ koydurmam araçlara, müşterilere de koymalarını önermem dedi, bize merkezden varil varil yağlar gelir biz de araçların ihtiyacı kadar alır aktarırız, bize gelen yağların litre fiyatı şirketin belirlediği fiyat nedeniyle dışarıdan pahalıdır ama piyasadaki yağlarda olmayan maddeler bize gelen yağ da var dedi. O son kısma şahsen pek ihtimal vermiyorum ama bir gerçek varsa o da adamlar tüm Vag araçları için aynı sistemi işletiyor

Yine de içiniz rahat edecekse dicle oto da yaptırın bakımı, fakat dediğim gibi arada bir fark yok. Sadece fiyatlar değişir, onda da bir bayi standart fiyatı işletir kârı düşsün istemez diğeri de kârının düşmesini umursamaz fiyatı kendine göre indirir, bayinin kendine kalmış bir durum