škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj Kapağı açılmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese Merhaba,

2009 1.4Tsi Elegance Superbim var. Bildiğiniz üzere bagaj kapağı 2 kademeli olarak açılıyor.

Bir süredir sadece bagaj kapağını açıp kapattığımızda normalde vakumlaması gerekirken vakumlamiyor, bizde tekrar açıp kapatmak zorunda kalıyorduk. Bagajı camla beraber açtığımızda herhangibir sorun olmuyordu. Büyük ihmalle kablolarla bi kopukluk var.

Fakat biz ihmal edip kontrol ettirmeyince dün akşam kapanan bagaj artık açılmıyor:dede:

Bagajı ilk ve ikinci kademe olarak açmayı deniyoruz fakat bagaj üzerindeki düğmeler herhangibir tepki vermiyor. Kumandadan da açmayı denedik fakat o da olmadı.

Velhasılı kelam bagajımız şuan kapalı :D

Bagajı içerden açabilir miyiz ?
Yada bu konuda herhangibir öneriniz var mı arkadaşlar?

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj içeriden açılabiliyor. Kullanıcı kılavuzu 207. ya da 208. sayfada belirtiliyor. Arka koltuğu yatırıp bagaj bölümüne geçin. Kaplamada bir yarık var. Anahtarı oraya takıp sağa (kontak yönünde) çevirdiğinizde manuel olarak kapağı açabileceksiniz.

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2015, 22:49:03 Gönderen: bahcekapiliyavuz »

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Paylaşım için teşekkürler fakat bizim aracın iç kısmında öyle biryere yok. Bagajı ancak iç döşemesi ve kilit mekanizmasını soktukten sonra açabilir.

Akabinde bagaja giden kablo demetinde ki kopukları lehimle onarıp sorunu giderdik.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhaneda2;539740
...bizim aracın iç kısmında öyle biryere yok...
Bence vardır zira benim Ibiza' da bile var ki elektrik-elektronik bir sıkıntı olduğunda mekanik olarak müdahele edilebilmesi için tüm otomobillerde vardır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;539745
Bence vardır zira benim Ibiza' da bile var ki elektrik-elektronik bir sıkıntı olduğunda mekanik olarak müdahele edilebilmesi için tüm otomobillerde vardır.
:)
Uğur bey malesef bizim aracın iç kısmına o detayı eklememisler, Keza dün yaklaşık 1 saat sadece o döşemeyi sökmeye uğraştım.

Fotoğrafı mevcut fakat ekleyemiyorum.

Döşemenin altına manuel açmak için bir yuva mevcut. Halifleksin kesilmesi yeterli.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun öncelikle. Sorunu halletmeniz sevindirici. Öte yandan ben de hiç aracıma bakmadan direkt kullanıcı kitabından alıntı yaptım. Yarın ilk iş merakımdan bende bakacağım var mı yok mu böyle bir mekanizma.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arka koltuk yatmıyor olabilir elegance değilse.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;539848
arka koltuk yatmıyor olabilir elegance değilse.
Arka koltuk her modelde yatıyor.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yüzden yeni nesil Superb'de bu çift açılış yok, bir yandan olması iyi olsa da. Aynı sorun nedeniyle ben de kablolama lehimi yaptırmak zorunda kaldım. Servisler de bu arızayı kronik olarak tanımlamışlar biliyorlar hemen yapıyorlar.

Endüstiryel açıdan açılır kapanır harttop tavanlar gibi çok kompleks bir yapı var arkada. Bunu başarılı yapmak, üstüne yalıtım, vakum eklenen ağırlık gibi uğraşlar var. En iyisini yapmışlar liftback standardına dönmekle.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Liftback tasarım candır. Benim bagajda nazlı nazlı açılıyor bu aralar. Ben bunu daha çok havaların soğumasına bağlıyorum. Yazın hiçbir sıkıntı yoktu.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;539881
Liftback tasarım candır. Benim bagajda nazlı nazlı açılıyor bu aralar. Ben bunu daha çok havaların soğumasına bağlıyorum. Yazın hiçbir sıkıntı yoktu.

Ben de de aynı problem var hocam. Aracı geçen hafta satın aldım, alırken kumandadan basarak otomatik açılmayı test ettim, hiç bir sorun yoktu, 1 haftadır da görevdeydim, araba yatıyordu, elde bagajlarla gelip bagaji otomatik açmak istedim ama tık sesi geldikten sonra bagaj kalkmadı yerinden. Umarım soğuk havaların etkisindendir?

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhaneda2;539748
:)
Uğur bey malesef bizim aracın iç kısmına o detayı eklememisler, Keza dün yaklaşık 1 saat sadece o döşemeyi sökmeye uğraştım.

Fotoğrafı mevcut fakat ekleyemiyorum.

Döşemenin altına manuel açmak için bir yuva mevcut. Halifleksin kesilmesi yeterli.

Evet benim araçta da böyle bir mekanizma yok. Ampullerin değişimi için 2 küçük yer bırakmışlar sadece.

Alıntı yapılan: dgca;539933
Ben de de aynı problem var hocam. Aracı geçen hafta satın aldım, alırken kumandadan basarak otomatik açılmayı test ettim, hiç bir sorun yoktu, 1 haftadır da görevdeydim, araba yatıyordu, elde bagajlarla gelip bagaji otomatik açmak istedim ama tık sesi geldikten sonra bagaj kalkmadı yerinden. Umarım soğuk havaların etkisindendir?

Yani çok tecrübeli değilim henüz kış geçirmedim ama ben başka da bir şeye yoramıyorum bu durumu. Sizdeki durum biraz daha sıkıntılı. Benim ki biraz düşünüp sonra açılıyor. Özellikle yağmurda bu nazlanma belirgin bir artış gösteriyor.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;539941
Yani çok tecrübeli değilim henüz kış geçirmedim ama ben başka da bir şeye yoramıyorum bu durumu. Sizdeki durum biraz daha sıkıntılı. Benim ki biraz düşünüp sonra açılıyor. Özellikle yağmurda bu nazlanma belirgin bir artış gösteriyor.

Servise gösterip bir problem olup olmadığına baktıracağım. Sonucu sizlerle de paylaşırım.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;539852
Arka koltuk her modelde yatıyor.

A5 Facelift Ambition benimkinde ben o koltuğu yatırmak içn çekeceğimiz kol veya basılacak düğmeyi bir türlü bulamadım. Emin misiniz tüm modellerde koltuğun yattığına?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;540079
A5 Facelift Ambition benimkinde ben o koltuğu yatırmak içn çekeceğimiz kol veya basılacak düğmeyi bir türlü bulamadım. Emin misiniz tüm modellerde koltuğun yattığına?
Ben superb i kastetmiştim.