škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merhabalar.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ARANIZA YENİ KATILDIM.Herkese merhaba...... 2011 fabia ambiante dynamic kullanıyorum. aracım 47 bine geldi. artık biraz değişiklik yapmak istiyorum, daha önceden forumu biraz takip ettim, ancak bu işlerde çaylak olduğumdan, fazla deneyimim yok. neyse uzatmadan ;

1- arka tampona difüzör + egzos ucu

2- camlara 1 numara film

3- farlara xenon

işlemlerini uygulamak istiyorum, ancak para biriktirdim :), bana ayrıntılı bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum saygılar.

aracımın resmini en kısa zaman yükleceğim, pek bi özelliği yok gerçi, gri aldıgım gibi ,bir iki çizik dışında.

şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2012, 03:52:20 Gönderen: patiksiz »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Elif tuningten alınır en makul olarak difüzör, egzos ucu da zevkine kalmış.

Anadolu yakasında Karacaahmet'te llumar Ahmet var, Kapıağası otobüs durağında. Tavsiye ederim film için.

Bizim merceklerde açıkçası ben verim alamadım aydınlatma açısından, o yüzden 6000 K xenon kiti söküp iyi bir halojen ampul taktım, aydınlatma daha iyi.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka difizör elif tuningde var egsoz ucuda çift çıkışlı güzel bir kafa alabilirsinb camlara gelince en arka cama 2 numara kapı camlarına 1 numara film çektirirsen on numara olur

fiyatları tahmini:

difizör       : 160-180tl
egsoz ucu : 100-150tl
cam filmi   : 130tl civarı
zenon      : 120tl ila 200 tl arası her marka var
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2012, 19:15:02 Gönderen: avni »

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
irfan abi ve avni abi teşekkür ederim, şimdi elif tuning den siparişi verdim diyelim nerde taktırabilirim servis mi?sanayimi? bide egzos ucu alabileceğim site dükkan önerebilirmisiniz, o kadar bilmiyorum ki bu işleri anlayın :) yani heves ettim yaptıracağım dönüşü yok. İrfan abi xenon konusundada bana şu ürünü al şurda taktır diyebileceğin bir seçenek var mı ? saygılar..

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Egzos ucu sanayi sitelerindeki egzoscularda kıyamet kadar :) Yalnız orjinal egzosun ucu kesip biçiliyor düz kıvama getirip takılıyor  haberin olsun.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
difizörü elif tuning takacak zaten benim şahsi fikrim difizörü taktır önce takarlarkende eğzozun çıkacağı yerde tamponu kesecekler, zaten tampona alttan bak egzozun ucunun orda tamponda kıvrım var yani yuvası var o kısmı kesecek elif tuning sonra difizörü oraya ona göre ayarlıcak ve yapıştırcak. sonra ordan ver elini egzozcu güzel bir paslanmaz krom kafa al birkaç tane seçenek değerlendir en çok hoşuna gideni al ve taktır. ve hemen sitede paylaş bizde görelim ...

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cok tesekkurler. Zaten 17 nisanda bakima goturecem yuce otoya ordan elif tuninge gecerim bu isleri yaparim gitmisken kolcakla paspas takimida ediniyim diyorum :) sonra fotografi eklerim insallah hayirlisiyla.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;342729
Cok tesekkurler. Zaten 17 nisanda bakima goturecem yuce otoya ordan elif tuninge gecerim bu isleri yaparim gitmisken kolcakla paspas takimida ediniyim diyorum :) sonra fotografi eklerim insallah hayirlisiyla.

Kolcağın orjinalını şiddetle öneririm, her kolcak meselesi açılıncada öneriyorum. 2 tane piyasa kolcağı taktım, kırılıp yamulmalarının yanında konsola açtığım deliklerde bana kar kaldı.

Paspasında orjinalini serviste alabilirsin cuk diye oturuyor kayma olmuyor.

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
orjinali her zaman en yakışanı oluyor camlara 2 numara çekmelisin cuk oturur polisle sorun da yaşamazsın paspasıda orjinal al diğerleri kayar katlanır oturmaz çok pahalı şeyler değil bunlar

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2 saat önce arabayı yüce otoya bıraktım servise 45bin bakımı için 310 tl fiyat çıktı daha önceden erya oto da yaptırmıştım 15bin ve 30bin bakımlarını bukadar değil diye hatırlıyorum ustalardan görüş bekliyorum lbakım listesinin resmini veriyorum

bunlara ek olarak ön fren balataları 100küsür lira birde orjinal paspas 82lira ustalara saygılar.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2012, 11:23:37 Gönderen: patiksiz »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her şeye zam geliyor. 15 TLlik polen filtresi 32 TL :) (eğer kömürlü olan siyah filtre takılmadıysa)

Sadece 1. yıl bakımını yetkili serviste yaptır. 2. yıl bakımına özel servise git. 100 TL tasarruf demek bu fiyata göre ;)

1.2 HTP 4 litre yağ almıyor diye hatırlıyorum, filtre ile beraber 3.2 litre olması lazım. Zaten buradan 30 TL şişmiş gibi yağ fiyatı.

Şuradaki fiyatlara bir bak, özel de olsa takılan sarf malzemeleri aynı

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=18953

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkürler irfan abi, arabayı almaya gittiğimde tek tek söylerim bunları nereye şikayet edebilirim bunları bilgin varmı orda sorarım zaten de ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;344170
teşekkürler irfan abi, arabayı almaya gittiğimde tek tek söylerim bunları nereye şikayet edebilirim bunları bilgin varmı orda sorarım zaten de ?

Doğrudan Yüce'deki servis danışmanına sor araç kabulde, 1.2 motorların yağ hacmi 4 litre değil, baktın cevap kesmedi Nurettin Usta'ya sor.

Takılan polen kömürlü mü diye sor, beyaz filtre ise o kadar pahalı olmamalı. Ama yetkili serviste fiyatların böyle olması hep bilinir. O yüzden sonraki bakımların için özel servis düşünebilirsin ;)