škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volkswagen'e Büyük Ceza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuna14;534726
bizde şahıs olarak egr kat vb.iptaller yapıldığı için sıkıntı olmazdı. yazılımla egr iptalii yapanlar var araç direk euro 2 standartına düşüyor zaten.

Evet o benim :) kat ve egr iptal bende. Halimden oldukca memnunum. Uzun yolda normal kullanimda 4.0 lt ile geziyorum. Bu devletin sucu. Devlet akaryakittaki ve araclardaki vergileri bu kadar yuksek tutmasa 1.4 yerine 2.0 araba alabilirdim. Dolayisiyla da boyle egzantrik islere girmeme gerek kalmazdi :)

Ote yandan. Bu tarz firmalar bizim mahalle bakkali gibi degildir. Bu isin kesinlikle ve kesinlikle siyasi bir boyutu da bulunmaktadir. Muhtemelen hic bir zaman bunu ogrenemeyecegiz. Ancak tahmin yurutecegiz

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;534949
Aynen oyle, tuketim artacak zaten. Ben olsam elletmem ;)

Alıntı yapılan: DDŞ!;534958
Evet o benim :) kat ve egr iptal bende. Halimden oldukca memnunum...
Nefes alınmıyo ya la sizin yüzünüzden!:rm::hanz::tmr: :polis: :srk: :plc:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Guncellemye bagli biraz da ama bence aracin torque, ps vs degerlerinin de degisme ihtimali var... yakitin haricinde...
Guncellemeden once dyno da mevcut  durumu tespit edip bir de guncellemeden sonra test etmek var..
Sonradan arac sahiplerinden gucu cekisi hizi azaldi gibi yorum cikabilir...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Arkadaş Superb II 1.6 tdi manuel araca şehir içi 10 lt ortalama yaptırmış adamım ben. Zaten bastın mı gitmiyo. Bu güncelleme zımbırtısı ile yakıt daha da artacaksa, çekiş daha da düşecekse servisten içeri adım attırmam valla

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fark olsa olsa 3-5 hp olur max. Onu da hissetmek imkansiza yakindir. Ama yakitta 0.5 lt falan artis olabilir.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;534979
Fark olsa olsa 3-5 hp olur max. Onu da hissetmek imkansiza yakindir. Ama yakitta 0.5 lt falan artis olabilir.
Geldik mi gene yazılıma, EGR iptaline, kat iptaline, downpipe işlerine!:kiki:

Bu arada enteresan bir yazı daha:
http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/ferit-sahenkten-akpli-kuzuya-945617/
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;534978
Arkadaş Superb II 1.6 tdi manuel araca şehir içi 10 lt ortalama yaptırmış adamım ben. Zaten bastın mı gitmiyo. Bu güncelleme zımbırtısı ile yakıt daha da artacaksa, çekiş daha da düşecekse servisten içeri adım attırmam valla

1.6 tdı supo zaten gitmediğinden fark anlaşılmaz bence abi:D Pozitif bakmak gerek doğa ana kazanacak:lol:

Bu arada bildiğim kadarı ile 1.6 tdı larda pek bir sıkıntı yok şuanlık.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: dgn;534989
1.6 tdı supo zaten gitmediğinden fark anlaşılmaz bence abi:D Pozitif bakmak gerek doğa ana kazanacak:lol:

Bu arada bildiğim kadarı ile 1.6 tdı larda pek bir sıkıntı yok şuanlık.

1.6 ve 2.0 euro 5 motorlarda varmış sıkıntı kardeşim. Hoş Doğuş oto bir yolunu bulur bizim ülkemizde, dünya üzerinde en az zararla atlatacakları ülke Türkiye olacaktır eminim

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim 3 silindir 1.4 tdi da var mı mimliler listesinde?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım bu olaydan sonra ARGE ye daha fazla yatırım yaparlar.Son zamanlarda araçların kalitesi iyice düştü iyice ihtiyaç için yüksek kar oranları olan araçlar yapmaya başladılar o 2000 yıllarının başlarındaki kalitelerin hiç biri yok piyasada.Tabi bu söylediklerim bir çok marka içinde geçerli.

Bu konu çok dilleniyor ama sonucu belli araçlara gerekli emisyon eklentileri yapılacak bu da büyük ihtimalle adblue katkılı bir sistem olacak daha sonra 2-3 milyar dolara ABD ile fit olacaklar sonra yola devam :)

Tabi olan araç sahibine olacak eskisi kadar istekli gitmeyen vw ler piyasada olacak çoğu kişi bu ne lan diyip DPF iptaline gidecek vs :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adblue ya gececeklerini sanmiyorum. Muhtemelen aac surekli dyno modundaki gibi olacak. Bunu da sadece yazilimla yapip gonderecekler

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kıyasıya rekabetin olduğu bir pazarda volkswagenin böyle birşeye cesaret etmiş olması bana biraz enteresan geliyor. Sonuçda rakip firmaların örneğin bir toyotanın volkswagenin araçlarını incelemesi, artılarını, eksilerini, zayıflıklarını, varsa bu tip gayrıresmi durumlarını tespit edip  aleyhine kullanması olası bir durum.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2015, 18:12:03 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;535071
Adblue ya gececeklerini sanmiyorum. Muhtemelen aac surekli dyno modundaki gibi olacak. Bunu da sadece yazilimla yapip gonderecekler

Reis şuan ki 2.0 tdı lar adblue ile dpf temizliği yapıyor.Aynı sistemi yapabilirler bence.Hem litresi TR'de bile 1 lira.Çok sarsmaz düz mantık düşünürsek.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;535074
...adblue... ...litresi TR'de bile 1 lira...
Altı üstü çiş için 1 lira yüksek bir rakam kanımca.