škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB 1.4TSİ-Opel İnsignia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;56884
Aynen... Belki ilerde 1.4 TSI ile 1.6 TDI de motor seçeneklerine eklenir de, yollarda biraz daha görebiliriz.

Gerçi şu var; VW bu işi görev dağılımı ile yürütüyor işte. Her marka ve modele bazı görevler yüklüyor. Örneğin Exeo'da emsallerinde pek görünmeyen 170'lik 2.0 TDI ve 200'lük TFSI motor seçeneklerinin sunulması bazı şeylere işaret. Demek ki VW belirttiğim gibi bu aracı D sınıfında sportif bir hava estirmek için sürdü. Tipine bayılan adam da gözünü karartıp alırsa diye 1.6 MPI'yi de yerleştiriverdi.:hanz:

seat exeo, audi a4 b7 platformu kullandığı için longitudinal-boyuna yerleştirilebilen (kuzey-güney) motorlar kullanılabilir, transverse-enine yerleştirilebilen (doğu-batı) motorlar kullanılamıyor. bu yüzden 1.4 tsi, 1.8 tsi ve 1.6 tdi konulması mümkün değil

http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Exeo
http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4

http://forum.donanimhaber.com/m_31684789/mpage_3/key_//tm.htm#31986903

Orjinalden alıntı: Taner Göde

1.4 TSI 122 HP ve
1.8 TSI 160 HP motorları koymamasının sebebi SEAT EXEO'nun teknik olarak tamamen önceki kasa AUDI A4'le aynı olması, önceki mesajımda da belirttiğim gibi üretim bandının 1500 kamyonla Almanya'dan İspanya'ya taşınması ve motorun BOYLAMASINA (LONGITUDINAL) yerleştirilmiş olması (önceki kasa 3B/3BG PASSAT'lar gibi) ve TSI motorların bu yerleştirme şekline göre yapılmamış olmaları.

SEAT EXEO'da eski PASSAT'taki motorlar, eski AUDI A4 tüm gücü ile yaşamaya devam ediyor, ama bize 1.6 motor getiriliyor...
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2009, 18:47:35 Gönderen: isikayhan »
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;56991
2010 beetle yazıyor imzanızda geliyormu onlar halen?
evet geliyor.2009 model ve üstü özel siparişle geliyor.2009 modeli vw elinde olanları 45700 TL ye satıyordu.2010 ise 60bin civarı.siparişi veriyorsunuz yarısı peşin alıyolar ve 3 ay sonra teslim ediyolar.ben Ankarada olmama rağmen burdaki doğuş yüzünden alamadım.gittim İstanbul otomotion maslaktan almıştım
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
BEETLE Ben çok görüyorum Redbull Reklamlı İstanbulda ... :)

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet ankaradada çok var.genelde mavi-gümüş karışımı bir renkli

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;57024
evet ankaradada çok var.genelde mavi-gümüş karışımı bir renkli
bizim ankarada apartmandan bir komşuda var sanırım. sarı beetle. çok tatlı duruyor ama mk4 platformu ve 8v motor olması kötü.:(

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski model olmasın.benim bildiklerim 1998 den bu yana 16 v

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;57028
eski model olmasın.benim bildiklerim 1998 den bu yana 16 v
bildiğim kadarı ile değil. hatta 2007 de golf almadan önce baktığımda 8v olarak görünüyordu teknik verileri. 16v 1,6 hiç kullanılmadı diye duydum. ama 16v varsa daha iyi tabiki.

gerçi golf 4 te bile türkiyeye 2002 sonrası 16v ile gelmeye başladı.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçi haklı olabilirsiniz.yurt dışında 1.4 1.6 1.8t 2.0 benzinli ve 1.9 tdi ile satılıyor.bize gelenler eski kasalar 2.0 motor yeniler ise 1.6 benzinli.ama yurt dışından özel siparişle vw hariç getirenler diğer motorlarıda getirebiliyor.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;57035
gerçi haklı olabilirsiniz.yurt dışında 1.4 1.6 1.8t 2.0 benzinli ve 1.9 tdi ile satılıyor.bize gelenler eski kasalar 2.0 motor yeniler ise 1.6 benzinli.ama yurt dışından özel siparişle vw hariç getirenler diğer motorlarıda getirebiliyor.
eski 2,0 larda 8v :) amerikan pazarının modelleri. ama çok ilginçtir  yaklaşık 167 nm torku 2400 gibi bir devirde veriyrodu yanlış hatırlamıyrosam. ki çok harika bir devir bir atmosferik makine için.

hatta halen amerikada facelift mk4 golfler o motorla satılıyor.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet sürüşü çok seri otomatik vitesi düz vitesten daha seri tavsiye ederim düşünürseniz

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
atmosferik motor dönemimi kapattm malesef. ama 1,6 kullanıcıları için güzel ve özel bir seçenek.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: isikayhan;57003
seat exeo, audi a4 b7 platformu kullandığı için longitudinal-boyuna yerleştirilebilen (kuzey-güney) motorlar kullanılabilir, transverse-enine yerleştirilebilen (doğu-batı) motorlar kullanılamıyor. bu yüzden 1.4 tsi, 1.8 tsi ve 1.6 tdi konulması mümkün değil

http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Exeo
http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4

http://forum.donanimhaber.com/m_31684789/mpage_3/key_//tm.htm#31986903
   Orjinalden alıntı: Taner Göde

1.4 TSI 122 HP ve
1.8 TSI 160 HP motorları koymamasının sebebi SEAT EXEO'nun teknik olarak tamamen önceki kasa AUDI A4'le aynı olması, önceki mesajımda da belirttiğim gibi üretim bandının 1500 kamyonla Almanya'dan İspanya'ya taşınması ve motorun BOYLAMASINA (LONGITUDINAL) yerleştirilmiş olması (önceki kasa 3B/3BG PASSAT'lar gibi) ve TSI motorların bu yerleştirme şekline göre yapılmamış olmaları.

SEAT EXEO'da eski PASSAT'taki motorlar, eski AUDI A4 tüm gücü ile yaşamaya devam ediyor, ama bize 1.6 motor getiriliyor...
İyi de 1.9 TDI motor Fabia vRS' de enlemesine yerleştirilmişken, Superb I' de uzunlamasına yerleştirilmiştir. Farklı bir şanzıman uygulanarak motor her iki şekilde de yerleştirilebilir.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;57211
ama o yatırım ve arge gerekitirir :)
Çok da büyük arge ve yatırama gerek olmasığı kanaatindeyim.:favo1: