škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir testte benden :))

crash · 20 · 7221

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Peugeot servisinde işim vardı.Hazır gitmişken yolumun üzerindeki Skoda' yada bi uğrayıp 1.4 TSI' ı test edeyim dedim.Önce güzel bi inceledim aracı.Bundan önce bikere daha incelemiştim ama bu sefer farklı geldi araç bana.Belkide daha detaylı incelediğim içindir.Arka diz mesafesine bikere daha hayran kaldım.Annem bindi şok oldu diz mesafesini görünce :) Bütün versiyonlarını inceledim.Elegance tabiki en çok dikkat çeken versiyon.Ahşap kaplamalar çok kaliteliydi.Elektirkli koltuklar vs vs zaten aracı biliyosunuz.Sonra satış temsilcisiyle konuştuk.Beyaz renk, bolero ekranlı ve 18'' themisto jant istiyorum dedim.Sonra telefonla biyeri aradı.Beyaz renk elegance superb varmı dedi elimizde.Var dediler.Opsiyon olarakta, sunroof, bolero ekran ve 17'' trifid jant var araçta dediler.Normalde fiyatı 59.000+2250 ( sunroof )+750 ( bolero ekran )=62.000 TL yapıyordu.Ancak araç ellerinde hazır olduğundan bize 59.500 TL' ya verebileceklerini söylediler.Sanırım biraz daha zorlansa 59.000 TL' ya alınır.Kredi koşulları acayip uygun geldi bana.Paranın hepsini peşin olarak vermeyeceğimiz için onuda sorduk.Faiz oranı 1.08 çok düşük gerçekten.Sonra test aracı sordum.Maalesef yok dediler.O arada aracını servise getiren bi bey bana aracını test edebileceğimi söyledi.Bende teşekkür ederek kabul ettim tabi :) Biraz bekledikten sonra aracı aldık ve yola çıktık.Araç beyaz renk ambition 1.4 TSI' dı.İlk kalkışta stop ettirdim :D Rezillik işte :D Sonra alıştım tabi.Arabada çıt yok gerçekten.Çok sessizdi ( benim 207' den sonra süper geldi ).Gaza yüklendiğinizde 1500 devirden sonra araç yerinden fırlıyor.Valla 1.4 motor ve bu kadar ağır bir araç için harika hızlanıyodu.Yolda giderken 1500 devirin altına inmedikçe araba adeta roket.Bu motorun neden ödül aldığıda ortaya çıkmış oldu.Vites geçişleri yumuşak ve netti.Pedallar pamuk gibiydi maşallah.Uzun yolda kesinlikle yormaz ayakları.Ambition' da direksiyon 3 kolluydu ama üstü bomboşdu.Ne bir düğme nede başka birşey.Ayrıca deride değildi.Direksiyonu çok yavan buldum.Ama tepkileri güzeldi.Benim 207' nin direksiyonundan ağırdı biraz ama.Yol bilgisayarı sıfırlanmamıştı ama ortalama tüketim 8.4 gösteriyordu.Aracın sahibine sorduğumda bu ortalama içerisinde sadece bikere gölbaşına gittim geldim gerisini şehiriçi yaptım dedi.Konfor mükemmeldi.Süspansiyonlar harika.Tümsekten geçerken fazla hissettirmiyor.Yolda viraj pek olmadığından viraj testi yapamadım.Tabi araç test aracı olmadığı için dikkatli kullanmak zorunda kaldım.Bolero ekranı kullanması çok güzeldi.Yalnız şöyle bi handikap vardı.Aracı kullanırken ekran biraz aşağıda kaldığı için gözü yoldan ayırmak gerekiyor.Ses sistemi iyidi.Elegance' da daha iyidir mutlaka.Yolda giderken herkes size bakıyor :) Aracın sahibiyle konuşurken aslında test aracının olmasını gerektiğinide konuştuk tabiki.Test etmeden aracın alınmaması gerektiğini söylüyordu ki haklıydı bence.Aracı tekrar bayiiye getirdim ve teşekkür ederek aracın sahibini uğurladım.Valla çok şanslıydım böyle insanlarda var demekki.35-36 yaşlarında bir beyfendiydi.Sağolsun valla.En azından oraya kadar boşuna gitmemiş oldum.Sonra tekrar satış temsilcisinin yanına gittik.Biraz daha düşüneceğimizi söyledik ve ordan ayrıldık ( aralıkta askere gideceğim için almamızın bir mantığı yoktu zaten :) ) Sonra bizim arabaya bindik eve giderken anneme asker dönüşü alıcam dedim ben bu arabayı.Annemin cevabı kesin ve netti.Skoda' ya o kadar para verilmez.Skoda değilmi dedi, giderim 2.el passat alırım yada opel alırım dedi :hanz::hanz::kiki::kiki: Ben tabi şoktayım.Fabia II almaya kalkarken beni yine bu şekilde ikna etmiş ve 207 aldırmıştı.Şuanki 207' nin parasının çoğunu annem vermişti.Şimdi ben bu Superb' yi alırken 207' yi satmak zorundayım.Şimdi tutupta bu arabanın çoğu parasını ben verdim, benim istediğim arabayı alacaksın diyip arıza çıkarırsa o zaman kötü olur işte :D Yani anlayacağınız sonu hüsranla biten bir test oldu bu :kiki:
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkini verirdim test icin oraya gitmene gerek yoktu:D
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Test ettiginiz aracta kotu yol paketi varmiydi.belki ondan tumseklerden sessiz gecmistir

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;46508

Teşekkür ederim :) Bence aracınızı test etmeye gerek yok.Motor belli zaten :ok: Bu arabada bence test edilmesi gerekecek tek motor 1.4 TSI' dır.Çünkü insanın bi çekincesi oluyo sonuçta turboda olsa 1.4 motor.Ama bana gayet yeterli geldi.Benim 207' den iyi gidiyor :) Ayrıca piysadaki 1.6 motor 120-125 HP' lik C segmenti araçlardan bile iyi gidiyor.Daha ne isterim ki.Kamyon sollarken tedirgin etmesin, hızlanmam gerektiği yerde beni üzmesin yeterli benim için.1.4 TSI' da bunları rahatlıkla başarıyor.Bu arada aracın fiyatlarının aralıkta düşme ihtimali varmı diye sormuştum.Çok zor dediler.Çünkü yıllık 700.000 kota verilmiş şuan 1.000.000 ' u geçmiş satışlar.Tabi bu rakamlar dünya geneli.Burdaki fiyatlarla bi alakası varmı bilmiyorum ama bana biraz saçma geldi.Pek inanmadım desem yeridir.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;46508

Valla sormadım onu.Ama yoktu sanırım ya.Çünkü kötü yol paketli olanlar yüksek duruyo.Bunda öyle bişey yoktu.Standart yükseklikteydi.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada pazartesi sabah araci ziebarta goturcem son iside hallediyim bende kurtuluyum forumda bekleyenlerde kurtulsun:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende aracı ilk aldığım octi coll.akrabalarımdan birisi ne aldın dediğinde skoda dedim,kaça aldığımı sordu ve nerden dedi.Bende istanbul'dan 21 e maloldu dedim.Yazık etmişsin parana taaaaaaa birde burda bulamadında oralaramı gittin skoda almaya dedi.Evet halkın anlayışı hala bu anlayışta.Sonra aracı gördü yaaaw bu ne passata benziyor bu yaw demesin mi.gerçektende ilk defa görmüştü.bunda klima hidrolik varmı dedi,o zaman koptum resmen.Yani bunu soran kişi şehirlerarsı nakliyecilik/şöforluk yapıyor ve araba hastası olduğunu söylüyordu düşünün.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;46538
bende aracı ilk aldığım octi coll.akrabalarımdan birisi ne aldın dediğinde skoda dedim,kaça aldığımı sordu ve nerden dedi.Bende istanbul'dan 21 e maloldu dedim.Yazık etmişsin parana taaaaaaa birde burda bulamadında oralaramı gittin skoda almaya dedi.Evet halkın anlayışı hala bu anlayışta.Sonra aracı gördü yaaaw bu ne passata benziyor bu yaw demesin mi.gerçektende ilk defa görmüştü.bunda klima hidrolik varmı dedi,o zaman koptum resmen.Yani bunu soran kişi şehirlerarsı nakliyecilik/şöforluk yapıyor ve araba hastası olduğunu söylüyordu düşünün.
banada bi öğretmen arkadaş demişti.o kadar para o arabaya verilemz git bi jetta yada passat alda değsin demişti.
sonra onu ilk arabaya aldığımda tüm fikri değişmişti.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;46805
banada bi öğretmen arkadaş demişti.o kadar para o arabaya verilemz git bi jetta yada passat alda değsin demişti.
sonra onu ilk arabaya aldığımda tüm fikri değişmişti.

Böyle böyle alışacaklar.Başka çaresi yok bu işin.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
guzel araba hos araba ama gokhan abıde gecenlerdede test etmıstı yazdıklarında bı cumle dıkkatımı cektı octiye daha hakım hıssetım kendımı.
aynen oyle fuarda octının ıcıne gırdıgımde daha rahat hıssettım kendımı

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;47207
guzel araba hos araba ama gokhan abıde gecenlerdede test etmıstı yazdıklarında bı cumle dıkkatımı cektı octiye daha hakım hıssetım kendımı.
aynen oyle fuarda octının ıcıne gırdıgımde daha rahat hıssettım kendımı

saç döküp göbek çıkarılmadan binilecek araba değil, daha çeşitli uzuvların aşınması lazım ona hükmedip içinde rahat hissedebilmek için.

20-35 yaş arası adama Superb nedir hacı ya? pişman olur insan. alana saygım sonsuz tabi hatta zevklede binerim ama o paralara ne yavru canavarlar var...
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2009, 21:22:49 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;47215
saç döküp göbek çıkarılmadan binilecek araba değil, daha çeşitli uzuvların aşınması lazım ona hükmedip içinde rahat hissedebilmek için.

20-35 yaş arası adama Superb nedir hacı ya? pişman olur insan. alana saygım sonsuz tabi hatta zevklede binerim ama o paralara ne yavru canavarlar var...
ıkıncı el sıfır farketmez leona binmeden bu hayat tat vermez

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Leon çok hoş arabada, 1.6 MPI olanı çok alınası duruyor ama tipine bakıp millet bişi sanacak, 1.4 arabalar bile yeri gelecek alay edecek, 2.0 litre benzinlisi falan lazım.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu gıdısle 1,2 de dalga geceer 1.6 mpı le :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
SuperB büyük geliyorsa, herhalde Octavia A6'yı bi yavru  SuperB yaparlar. Genelde başarılı modeller taklit ediliyor. Accord-City gibi..

O zaman satışlar patlar gibime geliyor...