škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Super Bi politi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yav yok olmuyoooor.... polis napacak bilmiyom ki emniyet amiri nakil aracı mı bu saçma bence....

polise yeterli büyüklükte HIZLI ve KIVRAK araba vereceksin....

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu kadarda lüks polis arabası olmazki.Kesin emniyete bedava vermişlerdir skodanın reklamı olsun diye.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;46159
yav yok olmuyoooor.... polis napacak bilmiyom ki emniyet amiri nakil aracı mı bu saçma bence....

polise yeterli büyüklükte HIZLI ve KIVRAK araba vereceksin....

2.0 TDI motor yetmezmi Hakancım..?

Hem USA' da dana gibi arabaları polis aracı olarak kullanmıyorlar mı? Tamam motorları güçlü ama ya kıvraklık?

Bir açıdan doğru diyorsun ama geniş ve büyük olması sağlam olması polisleri korumak adına iyi olabilir..

Gerçi bu şekildeki bir polis aracı anca 1.sınıf Emniyet amirinin makam otosu olabilir :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 TDI ? :hanz: :kiki: Neye yetecek? 1.6 T corsa, 1.4 TSI (F var mı bilmiom :D ) polo falan yakalayabilicen mi bunla? :) Skoda bence de sırf reklam amaçlı vermiştir bunu. Polislerde yakalama için değil de çevirmeler gibi işlerde ya da eskort görevinde kullanır zannımca.

Hakancığımın da dediği gibi yeterli büyüklükte kıvrak araç olacak ... Örn: :kiki:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hangi ülke polis bu torpilliler
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
2.0 TDI iyidir, hoştur, kullandığım motordur. ama araba superb... ben A4 de denemiştim çok yeterli idi ama büyük makinelerde ne bilim olmuyor abi. can(devir) yok motorda ama ne şanzıman koysan çeviriyor it :D

amerikanların polis aracına gelecek olursak, en popülerini ele alalım, Ford Crown Victoria.

tamam büyük ama bu araçlarda Avrupa polislerinde pek olmayan kovalamaca ekipmanları, çarpışma, ön kesip darbeyle durma, kıçtan kırdırtıp kaydırma tarzı vs.... akla hayale gelmeyecek aletler mevcut.

amerikada çok oluyor vaka, sert müdahale istiyor, gelgelelim, bi Crown Victoriada bugüne bugün V8 250 beygirlik canavarlar vardır.

amerikan salak mı benim düşündüğümü düşünemesin, değil tabi. bu genel devriye aracıdır.

sen hele bi ''Highway Patrol'' dedikleri otoban polisine denk gelmeye gör.... kullandıkları makineler örneğin Texas'ta ''Ford Mustang Highway Patrol ED''...

yada Michigan'da ''Dodge Charger Police ED'' yani olaylar öle super salonlarla sınırlı değil, olsa bile süperb müperb bi amerikanın yanında otomobil değildir benim için, aman yanlış olmasın, bana göre araba değil....

oralarda yollar ne böle tırış, nede suçlular 1.6 slx le kaçıyor, iş ciddi, superble amerikan otobanlarında etrafında yeri göğü inleten V8'lerle kutu kutu pense yapıp dalga geçerler. ora emperyalizmin ülkesi :)

her neysede, yakışmıyor bi politiye her daim superb.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2009, 22:32:58 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan'a ilaveten aletler v8 250 bg ama TORK :hanz: ! Takır takır silindirleri bi tarafında hissede hissede yürüyorsun makineyle :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;46191
Hakan'a ilaveten aletler v8 250 bg ama TORK :hanz: ! Takır takır silindirleri bi tarafında hissede hissede yürüyorsun makineyle :)

1000 devirden itibaren yoğurmaya başlar şanzımanı. 1500-1800 den kelli yanaşma yanına :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
iddiada ediyorum, superbcan bu kadar kıvırtak olamaz, bu tank yavrusu kadar flexibilite gösteremez...

zira avrupa araba yolda sabit durmaya odaklı, ustalık şöförlük, aracı hissetmek sökmez superbde. araba bilir, sen değil.  :kiki:

aman ya rabbi, 2 tonluk hayvansı makinenin videonun bi kısmındaki 160 tan 220 ye çıkışına bak, aero yok, tasarım yok bişi yok, makine taank, ama kudreti var, V8 :hanz:

araba şu.

umarım açılır. giremeyen olmaz.

http://www.youtube.com/watch?v=KlxZwBC3Yqk

vauv manyakça :hanz: burda 2004 Victoriasına yerden Mustang şanzımanı çakmış, ve bu 2 ton civarı kütle noluyor görün, daha asılması bitmeden 3. viteste 160 km/s ye yaklaştı, 90 mili geçti hayuvan :D :D 3 yav üüüüüç kafayı yicem, niye bu kadar amerikan hastasıyım? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=2PgNDNamCMY

yine aynı eleman, egzostu ellemiş, bizim 2.0 TDI lar ile istop etmeden kalkmayacak geminin kalkışa bak, arka taraf nerdeye ''öne geçeceeem çekilin!!'' diyor :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=GXUqY8iAzhs

şuda var tabi, ne kadar Cr. Vic. olsanda, amerikan olsanda, Amerikan Otomobilinin Sembolu Cadillac'tır, hat safhadır, yoktur benim için dünyada ötesi...

(seville vs. cr. vic.)

http://www.youtube.com/watch?v=eiNBHgn3lFY&feature=related

neyse ya konuyu katlettim, nerden geldik? ha Gökhan Abi Crown Victorialarda büyük dedi :lol:
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2009, 11:11:52 Gönderen: hakanerdogan »