škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb

yutalha · 25 · 10582

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa bey merhaba.Öncelikle hoşgeldiniz.DH' deki insignia topicindeki yazılarınızı ve sorularınızı okudum.Orası insignia topici olduğu için muhalefet yaratmamak adına bazı şeyleri yazmadım.Uzun süredir takip ediyorum insignia topicini ve kalite bakımından oldukça şikayet var.Vites topuzu elinde kalanlar, dikiz aynası düştüğü için ön camı komple değiştirmeye mecbur kalanlar, ön konsoldan gelen tıkırtılar, arka disklerin aşırı derecede çizikler içinde kalması, sık yaşanan balata kokusu, aracın arka kısmından gelen mekanik sesler, ön park sensörü hatası vs vs.Kısacası kalite bakımından insignia biraz sıkınıtılı.Yeni modellerde düzelttilermi bilmiyorum.Zaten sahibinden.com' a bakarsanız 4 sayfa insignia ilanı var.Superb' de ise en ufak bi şikayet belirtisi yok.Araca bir binen bir daha inmek istemiyor.Motor ve şanzıman konusundada Superb' nin artıları var.İnsignia cosmo donanım olarak çok çok iyi.Ancak superb eleganceda ondan aşağı kalır bir yanı yok.Cosmoda olan bazı donanımlar superbde yokken, Superbde olan bazı donanımlarda cosmoda yok.Cosmoda belki birkaç kalem fazla donanım vardır onun dışında aynılar.DH' de bu iki aracın donanımsal karşılaştırmasını vermiştim zaten.Oldukça faydalı oldu bu iki araç arasında kalanlar için.Superbdeki konforu, rahatlığı ve kaliteyi İnsigniada bulmanız zor.Ancak İnsigniadaki dizaynı ve sportifliğide Superbde bulamazsınız.Mesela 1.4 TSI ile 1.6 T arasında kalsaydınız o zaman insignia motoru için alınabilir gerçekten.Ancak iş TDI 170 ve CDTI 160' a gelince ve hele hele DSG seçeneği olunca Superb ağır basıyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yutalha;41490
insignia da ön koltuk ısıtma-soğutma var skoda da ön arka ısıtma :)

Soğutmalı koltuk mu?

SuperB'de sırtlıklar dahi ısıtmalı sanırım..Sadece minder değil yani..

Valla isterseniz fanatiklik deyin ama SuperB daha dikkat çekici bir araç.Şu genç yaşıma rağmen SuperB sahibi olmak istiyorum :hhh:

İnsignia tasarım açısından daha iyi duruyor tabi.Şekilli bir araç.Ama SuperB geniş araç olması sayesinde herkese baktırıyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ailemizde bir çok opel kullanan akrabamız var(astra g zafira vectra vs.) arkadaş çevrem ona keza..(corsa lar gsi makinalar..)
bizzat bizdede eskaza alınmış 2001 vectra elegance var kapının önünde yatıp kendini ayda bir yıkatmaktan başka marifeti yok. Opelden caymakla çok iyi etmişsiniz. bence hiç kıyasa gerek yok alman kalitesini opelle yaşama devri çoktan bitmiş..
çok bariz 2. ellerden anlayabilirsiniz bunu..

eski kasa VW passat hem vectra B ye hem vectra C ye rakip
2. elleride hala hiç fena gitmiyor.
yeni passat ise kime rakip şu anda :D insignia dediğinizi duyar gibiyim passat 2005 te çıktı 2010 model araca rakip.. jetta bile alternatiftir insignia ya..

konuya birde bu açıdan bakarsanız daha enteresan noktalar yakalayabilirsiniz.

zaten eski aracınızda passat mış beni daha iyi anlayacağınızı umuyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;41692
http://forum.donanimhaber.com/m_32801186/mpage_1/key_/tm.htm
Yazılanları okudum.Okumaz olaydım keşke millet insigniayı övüyo.Övdükleri arabanın 1.6 180 hp modelinde otomatik vites seçeneği bile yok.1.4 tsı 125 hpyi beyenmiyolar.1.8 TSI 160 hp var.Halamın oğlu 2.2 otomatik vectrayı aldı yokuşta arabanın şanzıman dağıldı.Demekki bunun için 1.6 180 hpye otomatik şanzıman koymuyolar.İnsignianın navigasyonunu açmak için tavanda bi düğmeye basıyon düğmeyi koyacak yer mi yoktu tavana koyuyon.Daha bir sürü fark varda millet arabanın içine binince anlıyo farkları.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;41693
Yazılanları okudum.Okumaz olaydım keşke millet insigniayı övüyo.Övdükleri arabanın 1.6 180 hp modelinde otomatik vites seçeneği bile yok.1.4 tsı 125 hpyi beyenmiyolar.1.8 TSI 160 hp var.Halamın oğlu 2.2 otomatik vectrayı aldı yokuşta arabanın şanzıman dağıldı.Demekki bunun için 1.6 180 hpye otomatik şanzıman koymuyolar.İnsignianın navigasyonunu açmak için tavanda bi düğmeye basıyon düğmeyi koyacak yer mi yoktu tavana koyuyon.Daha bir sürü fark varda millet arabanın içine binince anlıyo farkları.

Hocam millet aracın dizaynına bakıyor aldanıyor.Kalite nedir, konfor nedir bakmıyorlar.Neymiş efendim superb arka dizaynı kötüymüş, C sütunu şekilsizmiş falan filan.Belki insignia kadar güzel olmayabilir ama itin bitarafına sokup çıkarmayada gerek yok yani.Herşey dizayn değilki.Yahu passat çokmu yakışıklı bir araba.Ama çok satıyor neden çünkü aracın belli bir kalitesi konforu var.Superb şuanki güncel kasa Passattan çok daha iyi bir araç.Madem passatı beğeniyorsunuzda neden ondan daha iyi bir aracı beğenmiyorsunuz.Önünde Skoda amblemi varya o yüzden işte.Şu araca VW amblemi koysalar göklere çıkarırlardı.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yutalha;41483
otomatik düşünüyoruz siz ne gibi opsiyonlar eklettiniz
yaklaşık 25 milyar opsiyon eklemişsiniz ??
vaaaaaawwww opsiyona bakın benim octiden daha pahalı sizin opsiyonlar.helal yakışır.:+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;41704
Hocam millet aracın dizaynına bakıyor aldanıyor.Kalite nedir, konfor nedir bakmıyorlar.Neymiş efendim superb arka dizaynı kötüymüş, C sütunu şekilsizmiş falan filan.Belki insignia kadar güzel olmayabilir ama itin bitarafına sokup çıkarmayada gerek yok yani.Herşey dizayn değilki.Yahu passat çokmu yakışıklı bir araba.Ama çok satıyor neden çünkü aracın belli bir kalitesi konforu var.Superb şuanki güncel kasa Passattan çok daha iyi bir araç.Madem passatı beğeniyorsunuzda neden ondan daha iyi bir aracı beğenmiyorsunuz.Önünde Skoda amblemi varya o yüzden işte.Şu araca VW amblemi koysalar göklere çıkarırlardı.
çok doğru önünde başka amblem olsa milletin dilinden düşmez:+1:
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Topgear programının ingilteredeki SuperB testi geldi aklıma..

Adamlar marka logosunu kapatıp ingiliz vatantaşlara arabanın markasını soruyorlardı.

Gelen cevaplar, BMW,Audi, VW.  Skoda diyen çıkmamıştı :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet hatırladım:D
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS