škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb' nin gücü !

crash · 43 · 16054

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bana ortalama 1 ay önce balıkesir plakalı bir octi kullanıcısı pazardaydım ortaca da geldi dedi ki;araç senin herhalde epeyden beri takip ediyorum bu araçdan pek göremedim buralarda acaba bakımlarını nerde yaptırıyorsun? Ben de fethiye'de özel servisde vw de yaptırdığımı söyledim.Octi tour sıfır almış.Bende buranın adresini verdim ama henüz teşrif etmediler.Astsubay başçavuş emeklisi olması gerekirdi sanırım.Demem o ki ortaca da birde Dalyan beldesinde var toplam 3 tane a4 kasa var.3 adet de fabia birde roomstar var.Ayrıcalıklı diye buna deseler gerek.Ama skoda markasının içi neredeyse komple pasat'ın direksiyonu,kalorifer petekleri,koltukları,motoru bir çok şeyi aynı.Alt takımı zaten öyle.Yani üvey kardeş denebilir gibi.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2009, 17:35:37 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
1000000km de dolaşam vw motorları var yeryüzünde.yani mpi olanından.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elazığda bir opel bayi Türkiye geneline 2200 tane insignia satmış elazığada 200 tane.Elazığda kime suberp dediysem insignia dedi.dedim içine bindiniz mi insignia yı gördükten sonra gerek yok dediler.Şaşırdım

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opel insignia güzeldir ama superB gibi seçenek varken gözüm görmez..

Ford focus  güzel bir seçenektir ama octavia varken gözüm görmez :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1.4 TSI alacağıma gider 1.6 180 bg insignia alırım.

dizelde yine superb'e dönerim.

gençlik iste atletiklik arıyo insan hacimden ziyade.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31700
iyide 3.6 FSI 4x4 ü olsun o kadar 260 beygir 350 torklu makine. 1.6-2.0  insignia mı duracak karşısında... TSI ile kıyaslamak lazım insigniayı.

insigianın max. kaç beygirlik arabası var sence.? bir araştır istersen hakancığım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabialife;31939
insiğnianın max. kaç beygirlik arabası var senca.? bir araştır istersen hakancığım.

ya bi ton para verip alacak olsam full dizel bi Superb mantıklı gelir ama alamayız tabi el değilmiyor onlara.

dizelde VW makinesinden şaşmam kişisel bişi bu.

ama 1.4 TSI alacağımada şindi o sportif karakterde İnsignia daha tatlı olur, daha güzel yürür 1.4 TSI dan.

2 litre 170 bg makineyi tanka koysan götürür superbmiş insigniaymış dinlemez alırım :hanz:

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizeller el yakıyor bide 4x4lerini çıkardılar.yakındada dsg 4x4 çıkıyor.benim için önce aracın büyüklüğü,göze hoş gelmesi,sonra güvenlik,donanım ve konsol geliyor sırasıyla.bagaj hacminide unutmamak lazım.malum octavianın bagajı yetmiyo.superb yeterli olur umarım:kiki:
insignia fiyat olarak daha makul gibi duruyor ama superbdeki standartların çoğu opsiyonel.geçen arkadaşım insignia alacağım diye tutturdu.fiyatlara baktık.opsiyonların yarısına geldi fiyat 25000i buldu sayfanın kalan yarısını okumaktan vazgeçti.superb alacak gibi görünüyor.:ok:
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2009, 12:43:32 Gönderen: selchuk »
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Testin manasını ben anlayamadım.

BMW nin 2.5 lt hacmindeki motorlu aracı ile 3.6 lt hacimdeki bir motoru kıyaslamışlar :)

Eğer maksat en büyük makineyi kıyaslamaksa 5.50i yi alsın karşısına göreyim :)

Insignia ile kıyaslamak gerekse de alsın karşısına OPC yi göreyim 4x4 ünü :) Vectra OPC nin dünyanın en hızlı 5. sedanı olduğunu hatırlatmadan geçmek istemem :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son test pek adil olmamış :) Ama şöyle bir durum da var o 3.6 superb o tablodaki mercedes-bmw'den 10000avro daha ucuz :D Sadece verilere bakarak değil arabaların fiyatına da bakmak lazım. Benim o kadar param olsa 3.6 4X4 SuperB alırdım, neden 10.000 avro fazla vereyim ki?

Bu paraya daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;32051
Son test pek adil olmamış :) Ama şöyle bir durum da var o 3.6 superb o tablodaki mercedes-bmw'den 10000avro daha ucuz :D Sadece verilere bakarak değil arabaların fiyatına da bakmak lazım. Benim o kadar param olsa 3.6 4X4 SuperB alırdım, neden 10.000 avro fazla vereyim ki?

Bu paraya daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu :D

40 bin yüro bulan 50 de bulur 60 da arkadaşım taam mı. 40.000 yürosu oluıp o kadarlık araba alanın aklı kıttır ya da tırt! :kiki: :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ohoo bana görede o paralara Cadillac varken bunlar araba değil.... :hih: :hih: :hih: :hih:

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;32060
40 bin yüro bulan 50 de bulur 60 da arkadaşım taam mı. 40.000 yürosu oluıp o kadarlık araba alanın aklı kıttır ya da tırt! :kiki: :hanz:

Ben 17.000TL bulabildim araba alacağım zaman, 27.000TL bulamazdım valla :huh: Olaylara para babalarının gözünden değilde kendi açımızdan bakalım biraz da. Gerçekci olmak gerekirse ileride bu sınıfta bir araba alacak olsam merso ve bmw'nin yarı fiyatına 2.0TDI veya 1.9TDI SuperB alırım. Ha yok boş keseden salla diyosanız SuperB'e 45.000 vereceğime 30.000 daha verip bmw alırım anasını satayım derim, ama demekle kalırım :kiki: