škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb' nin gücü !

crash · 43 · 16052

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Test sonuçlarını görünce gözlerime inanamadım.Mukayese ettikleri araçlara baktım ve sonra tekrar tekrar sonuçlara baktım olacak iş değil.Biz bu arabayı İnsignia ile boşuna mukayese ediyormuşuz :kiki:

http://www.autozeitung.de/vergleichstest/vergleichstest-diesel-limousinen-prestige-frage-az-202008-audi-a6-2-0-tdie-gegen-skod

http://www.autozeitung.de/vergleichstest/vergleichstest-diesel-limousinen-0

http://www.autozeitung.de/node/273043/tabelle
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;31694
Test sonuçlarını görünce gözlerime inanamadım.Mukayese ettikleri araçlara baktım ve sonra tekrar tekrar sonuçlara baktım olacak iş değil.Biz bu arabayı İnsignia ile boşuna mukayese ediyormuşuz :kiki:

http://www.autozeitung.de/vergleichstest/vergleichstest-diesel-limousinen-prestige-frage-az-202008-audi-a6-2-0-tdie-gegen-skod

http://www.autozeitung.de/vergleichstest/vergleichstest-diesel-limousinen-0

http://www.autozeitung.de/node/273043/tabelle

Bu testler bence %100 gerçekci değil almanlar hep bunu yapıyor farklı ülkelerdeki testlerede bakmak lazım :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
iyide 3.6 FSI 4x4 ü olsun o kadar 260 beygir 350 torklu makine. 1.6-2.0  insignia mı duracak karşısında... TSI ile kıyaslamak lazım insigniayı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim anlamadığım şey şu bu skoda vw platformunda üretiliyorsa neden vw skodanın öne geçmesini ister,yani kendi bünyesine aldıysa zaten sorun yok,patron aynı patron mu ben onu anlayamadım.passatı icad eden bir vw skodanın öne geçmesini elbette istemez,yok eğer aynı firmaya aitse skoda yı neden alsın,yani skoda yan sanayimi ki,vw olmadı size skoda verelim mi deniyor.Şayet öyleyse neden skoda fiyatları bu kadar abartılı o zaman?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31700
iyide 3.6 FSI 4x4 ü olsun o kadar 260 beygir 350 torklu makine. 1.6-2.0 insignia mı duracak karşısında... TSI ile kıyaslamak lazım insigniayı.

Sadece motor değil hakancım diğer hususlardada gerçekten üst seviyede bir otomobil üretmiş Skoda.Mesela Audi A6 2.0 TDI ve Mercedes E 220 CDI testlerine bakarsak Superb' deki motorda 2.0 TDI :ok: Sadece son testte 3.6 devreye girmiş.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bana ne! ben motor delisiyim ben motora bakarım :hih:

direksiyon vites motor oldu mu tamam. :D :D

şaka bi yana incelediğimdede arka koltuktaki alanı ben bi 1973 Cadillac Brougham Fleetwood'da gördüm bide bunda :++: :++: :++:

yani dışardan göründüğünden bi kademe üst ile kıyaslanır rahatça, bana göre tabi.

ve her zaman için fiyattan kazanır. :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;31713
arkadaşlar benim anlamadığım şey şu bu skoda vw platformunda üretiliyorsa neden vw skodanın öne geçmesini ister,yani kendi bünyesine aldıysa zaten sorun yok,patron aynı patron mu ben onu anlayamadım.passatı icad eden bir vw skodanın öne geçmesini elbette istemez,yok eğer aynı firmaya aitse skoda yı neden alsın,yani skoda yan sanayimi ki,vw olmadı size skoda verelim mi deniyor.Şayet öyleyse neden skoda fiyatları bu kadar abartılı o zaman?

Çekler, VW kalitesini almanlardan daha akıllıca kullanıyorlar :) VW kalitesini daha geniş iç hacim, daha ince detaylarla birleştirilince ve birde üstüne ünlü çekoslavak çeliği kullanılınca ortaya Skoda gibi bir otomobil ortaya çıkıyor.Buda VW' nin bazı hususlarda Skoda' ya geçilmesine sebep oluyor.Aslında bunu VW' de istemez ama ellerinden birşey gelmiyor tutupta çeklere siz neden bu otomobili böyle yaptınız diye sorgulayamazlar.Sonuçta Skoda tasarımları tamamıyla Çeklere ait.İç dizayn olarakta VW' den aldıkları kumandaları kullanıyorlar ( müzik sistemi, klima ) ancak iç dizaynın şekli şemali ince detaylar yine çeklere ait.Fiyat olaraksa pahalı gibi gözüksede Skoda Türkiye' de daha ucuz diğer ülkelerden.Mesela almanya fiyatlarına baktığımızda superb ile A4 arasında sadece 1500-2000 euro fark var.Çünkü orda Skoda' nın nasıl bir otomobil olduğu biliniyor.Türkiye' de ise millet daha uyanmadı.Bi uyansın o zaman sen gör fiyatları :kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
o zaman orta vadede Superb alalım stoklayalım, bizimkiler uyanınca fiyat %50 pirimlenir, %35 kârına dayarız, he Mustafa Abi, ben geleceği gördüm :++: :++:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31727
bana ne! ben motor delisiyim ben motora bakarım :hih:

direksiyon vites motor oldu mu tamam. :D :D

şaka bi yana incelediğimdede arka koltuktaki alanı ben bi 1973 Cadillac Brougham Fleetwood'da gördüm bide bunda :++: :++: :++:

yani dışardan göründüğünden bi kademe üst ile kıyaslanır rahatça, bana göre tabi.

ve her zaman için fiyattan kazanır. :)

Valla hakancım param olsa 1.4 TSI' a bakmazdım bile.En azından 1.8 TSI alırdım bakardım keyfime.Ama arada 15000 TL fark var :) Dizellerine bakılmyor bile zaten :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31736
o zaman orta vadede Superb alalım stoklayalım, bizimkiler uyanınca fiyat %50 pirimlenir, %35 kârına dayarız, he Mustafa Abi, ben geleceği gördüm :++: :++:

Artık ne zaman uyanırlar orası meçhul hakanım :kiki: Yada uyanırlarmı bilemiyorum :++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilen biliyor, hele söyle 300-500 bin km li skodaları görsünler trafikte, belki anlarlar,

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fazla bilmesinler zaten , böyle az olmak daha iyi...