škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb3 Komple Araç Kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Az önce instagramda bir uygulama gördüm ve hiç aklımda yokken birden aklıma düştü. Böyle bir uygulama için tecrübesi olanlar var mı? Nereden kaça yaptırırız? Tehlikesi var mıdır? Nelere dikkat edilir? Hangi marka folyolar iyidir vs.

Sadece bu tip işleri yapan yerler aşırı işçilik ücreti talep ediyor. Bende diyorumki markasına modeline rengine efektine karar verdiğimz folyoyu gerektiği kadar kendimiz alıp bu işi yapan eli yatkın bi reklamcıya yaptırsak çok daha ucuza halletmiş oluruz. Ne dersiniz?

Boşver yaa diyip vazgeçer gibi olduğumda fotoğrafları görüp tekrar heves ediyorum :)

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gmg garage en çok ilgi gören ve işini en düzgün yapan firma olarak biliyorum. Komple şeffaf folyo kaplama için 5500 TL gibi bir fiyat vermişlerdi. Bu tip renkli kaplamaların çok daha fazla olacaktır fiyatı.

Çevrimdışı d.berkay

• DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
İlk fotoğraftaki renk mat metalik mavi. Çok güzel bir renktir. Daha önce iki aracı bu renge kapladık.
İşlemlerin yapılması bazı özel tecrübeler gerektirdiğinden rastgele yapılmamaları gerekir.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Her ne kadar uygulaması zor olsa da sadece bu işleri yapan yerlerin çok fazla ücret talep ettiğini düşünüyorum. Tamam gider hesabı yapıldığında elbette haklılar ancak ben şahsen folyoyu yurt dışından getirip eli yatkın bir reklamcıya kaplatmak niyetindeyim. Resimdeki folyo Oracal 970AR Matte Night Blue için bir uygulama merkezini aradığımda sadece malzeme 4 bin lira dedi. Pek inandırıcı gelmedi. yurt dışından kendim getirtsem kargo vergi vs. yarı fiyatından aza geliyor. İşi bilen bir reklamcıile anlaşıp uygulatmak çok mantıklı geliyor. Çok iyi araç kaplayan reklamcılar var özellikle taksilerle kendilerini geliştiren.

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Plasti dip uygulaması bu. YouTube de videosu var bu aracın. Erzurum da yapmışlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bozkan38;629388
Plasti dip uygulaması bu. YouTube de videosu var bu aracın. Erzurum da yapmışlar

İlk mesajdaki araç plastidip değil folyo. İkinciyi bilmiyorum ama oda folyo gibi görünüyor. Benim paylaştığım Oracal marka matte night blue

Alıntı yapılan: bsarmaz;629393
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215436785581005&set=a.2160176932159.201009.1478631997&type=3 Araç benim yeni kaplattım. Adana tarafına yolunuz düşerse yardımcı olabilirim.

Linki göremiyorum. Hızlıresime upload edip direk foruma ekleyebilirsiniz. Kaça mal oldu komple kaplama?

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srknyxl;629416
İlk mesajdaki araç plastidip değil folyo. İkinciyi bilmiyorum ama oda folyo gibi görünüyor. Benim paylaştığım Oracal marka matte night blue

Linki göremiyorum. Hızlıresime upload edip direk foruma ekleyebilirsiniz. Kaça mal oldu komple kaplama?

Ben fotoğraf yüklemeyi beceremiyorum. İsterseniz face'den beni ekleyin oradan göndereyim fotoları. Buğra Sarmaz

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;629529
Ben fotoğraf yüklemeyi beceremiyorum. İsterseniz face'den beni ekleyin oradan göndereyim fotoları. Buğra Sarmaz

İsimle arayınca fotoğraf albümüne ulaştım. Güzel olmuş :)

Dün superbin ölçülerini kabaca aldım metre ile. 152cm folyo rulosundan 16metre gerekiyor. Tahmin ettiğimden çok daha fazla gidiyormuş.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srknyxl;629580
İsimle arayınca fotoğraf albümüne ulaştım. Güzel olmuş :)

Dün superbin ölçülerini kabaca aldım metre ile. 152cm folyo rulosundan 16metre gerekiyor. Tahmin ettiğimden çok daha fazla gidiyormuş.

Muhtemelen 4 bin TL gibi bir rakam isterler herhalde sizden.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;629581
Muhtemelen 4 bin TL gibi bir rakam isterler herhalde sizden.

Aslında çok çok zor bir işlem değil. Evet tecrübe gerektiriyor ancak eli yatkın birisi kısa zamanda söker bu işi. Ben şahsen fahiş fiyatlardan dolayı gerek boya koruma olsun gerek kaplama olsun kendim yapmayı düşünüyorum. Malzeme parası 1500lira civarında. Aldığım fiyat ne dersiniz. Tam 6000 lira. Aynı şey boya koruma için de geçerli. 50-60 liralık malzeme kullanarak attıkları wax için istedikleri fiyat en az 500 lira. Normal bir seramik için gider 300-500 civarında bilinen markalı ürünlerle. İstedikleri fiyat 1500-2000. Buda ucuza yapanlar. Neymiş euro artmış :)