škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri Viteste Yan Aynanın Aşağı Eğilmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf_38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Kitapçığından öğrendiğim kadarıyla kayıt ettiğimiz taktirde geri vitese geçince yan ayna otomatik aşağı inmesi gerekiyor. tarifte şu şekilde;
-kontağı açın
-istediğiniz hafıza tuşuna basın (1,2,3)
-ön yolcu dikiz aynasını ayar konumuna getirin
-geri vitese takın
-ön yolcu dikiz aynasını istediğiniz konuma getirin
-geri vitesten çıkın
dış ayna için ayarlanan pozisyon hafızaya kaydedilir.

bunları yaptım ama geri vitese takınca ayna eğilmiyor fakat geri vitesteyken ön yolcu dikiz aynasını ayarlama pozisyonuna getirince otomatik ayarladığım konuma geliyor. ayardan çıkınca da eski haline geliyor.

Ben geri vitese takınca hemen eğilecek vites değişince de eski haline dönecek diye bekliyordum. Yanlış mı anladım acaba. Bu sistemin çalışma şekli böyle midir. Değilse nerede yanlış yaptım, nasıl düzeltebilirim?

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış biliyor olabilirim.Geri vitese taktiginizda ayna ayar butonu Sağ(R) ayna konumunda olmalı diye biliyorum

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çalışma şekli aynen böyle bununda nedeni her geri vitese takdığınızda kaldırıma yanaşmayacağınız için sistem size tercihi size bırakıyor.Geri vitese takıp R tarafına getirdiğinizde hafızasına aldığı ayara getirir. R ye getirmezseniz normal ayarı neyse ona o durumda bırakır.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
R pozisyonunu istiyor evet. ama benim de beklentim r pozisyonu ile olursa o zaman bazen de aracı sol kaldırıma park etmemiz gerekebiliyor sol -L pozisyonuna alınca da sol ayna aynı şeyi yapsa :)

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Agustos 2015 tarihli Superb 3 Style paket. Fakat elektrikli koltuk yok. bu araçtada sağ ayna geri vitese takınca kaldırımı göstermesi sağlanabiliyor mu?. R'de durmasına rağmen geri  vitese takınca bir hareket olmuyor aynada .

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben aracı aldıktan sonra hiçbir ayar yapmadım bu konuda, ama geri vitese takıp hareket etmeye başladığımda sağ yan ayna aşağı eğiliyor otomatik.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da ayna çok az aşağı iniyor, ilk fırsatta buradaki yazılanları test edeceğim, teşekkürler.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dediginiz gibi aynanin R pozisyonunda olması lazim bence cok kullanisli cunku bazen parketmek disindada geri gelebiliyoruz. Yanlis hatirliyor olabilirim ama benm L dede aynı islev oluyordu galiba

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayna joystiği R de olunca sağ ayna geri vitese alınca aşağı eğilir. Geri vitesten çıkarınca hemen yerine gelmez. Bir süre ileri doğru sürdükten sonra (sanırım kapı kilitlerinin 15 km/saat hızda kapanması gibi) eski yerine geliyor.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ayna nereye isterse insin ya ben ayarlayamiyorum ya ayna kucuk aracin kuyrugunu goremiyorum bir turlu paralel parkta. Bunun yaninda aynada kor nokta kismi da yok saka gibi. 2016 model aracta nasil olmaz bulemiyorum.