škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

50 yanak lastik kullananlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar
2001 fabia elegance aracımda 185 60 r14 lastik var. Araştırma yaptığımda ve depo kapağına baktığımda. 101lik fabilara fabrikasının 195 50 r15 ölçülerini uygun gördüğünü farkettim. ben de hazır lastik değiştirmişken bu ölçüye geçeyim dedim. Sonuçta fabrika önerisi bu yönde
fakat türkiye yollarına güvenemiyorum. Sormak istediğim aranızda 50 yanak genişliğinde lastik kullananlar bu ölçüyü tavsihye eder mi yoksa başım lastiklerle derde girer mi. (zırt pırt balon yapma vs)

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia choice modelinin orj. lastik ölçüleri 195 50 15 dir. 2 yıl kullandım arabayı üstünde lassa vardı, hiç balon falan yapmadı ama yol sesi biraz fazlaydı. Birde ince yanak olduğu için yoldaki en ufak çukuru bile hissedersiniz... Ama yol tutuşu muhteşemdi arabanın...

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeş bence 60 yanak iyidir lastiğin yanağı inceldikçe yol sesi artar süspansiyon sertleşir . sırf bu yüzden yanağı kalınlaştırıp jantı düşürmeyi bile düşünüyorum ...

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;491173
Kardeş bence 60 yanak iyidir lastiğin yanağı inceldikçe yol sesi artar süspansiyon sertleşir . sırf bu yüzden yanağı kalınlaştırıp jantı düşürmeyi bile düşünüyorum ...

60 iyi de geçenlerde kardeşim p...ç bir bmwnin sıkıştırması yüzünden yol hakimiyetini kaybetti ve kaldırıma girdi. dolayısyla bir lastik ve jant mefta. allahtan araçta ve kardeşimde bişi yok. ama ortada şöyle bir sorun var. jant takımı 600-700 tl iken adamlar tek orjinal çıkma fabia I jantına 200-250 tl isitiyorlar. ha böyle olunca bende başlarım ben böyle işe deyip jantları değiştirmeyi düşünmeye başladım.
arttırısam zaten tek amacım yol tutuşu artı güvenlik için olucak. ama diğer yandan o kadar para verdiğim orjinal jant takımı ve lastiklerin bir çukurda yamulması veya balon yapmasından korkuyorum.

siz şikayetçi olduğunuzu söylemişsiniz. peki lastik ölçüleriniz ve kullandığınız lastik markası nedir.ve son olarak aracı daha çok nasıl güzergahta kullanıyorsunuz.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabada bundan önce gt radial ve petlas ın lastiklerini kullandım petlas 55 yanaktı lastik yumuşak olmasına rağmen tekere gelen darbeleri tam sönümlemiyordu. Sonra gt radial taktık o da 65 yanaktı. lastiğin kalitesinden memnun kalmadım şu an 185-60-r14 yokohama a drive blueearth lastik takılı , lastik hem yumuşak hemde performansı çok iyi yağmurda çamurda ıslak yolda bizzat test ettim çok iyi karda da iyi ancak buz üstünde çok iyi denilemez... yokohama sıcak asfaltta kendini michelin gibi bırakmıyor aksine dahada dirayetli basıyor.. Tavsiye ederim..