škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabisi bagliyorlardi!

alpko · 12 · 5429

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dun belediyede park karti islemini hallettim, artik ikamet ettigim sokaga(mavi bolge) aracimi park edebiliyorum.
Bunun icin araci daha once park ettigim 3-4sokak asagidaki serbest bolgeden almaya gittim, yine kar altindaydi zaten ama buzlanma olmadigi icin bi nebze rahatti temizlemek. Neyse, calistirdim araci mavi bolgeye park edebilmek icin giderken, kayip duruyorum devamli, dikkatlice, az gaz vererek gidiyorum, ama donuslerde yine kayiyor derken arkamda mavi isiklar yanmaya basladi polis, cektim saga, polis geldi, ne is dans ede ede mi gidiyorsunuz dedi, kislik lastik zorunlulugu basladi var mi dedi, var dedim,  hemen digeri eline aleti alip olctu, lastik disleri zorunlu olan mm. altinda, bu sekilde trafige cikmaniz yasak dedi (ki ben zaten biliyorum), kac sezon oldu bu Pirelli'ler ile vs. derken, ceza kesmemiz ve araci baglamamiz gerekiyor dedi.:kork2: Beyler dedim, uzerindeki tarihe de bakabileceginiz gibi ikamet ettigim sokaga aracimi park edebilmek icin park kartimi bugun aldim, cama da yapistirdim, amacim araci oturdugum sokaga park etmek.
Bu gerekce degil vs vs derken, digeri iyi o zaman beraber gidip park edelim bakalim dedi, harbiden de benimle sokaga kadar geldiler park ettim, yeni kisliklari almadan trafige cikmayiniz lutfen, yoksa herkes bizim kadar pozitif olmayabilir dediler. eyvallahi cektim, gittiler..

Yani az daha bagliyacaklardi fabisi, sorun degil zaten artik cok fazla kullanmiyorum otomobili, devamli metro vs. ama ceza, cekici ucreti vs. derken bir ton dert cikacakti basima..

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun..pek duyarlı polisleri varmış yahu..

efe_38

• Ziyaretçi
geçmiş olsun...

yurtdışı gerçektende çok farklı :ok: kış lastiklerine bile bu kadar önem veriyolarsa ne demeli helal olsun burda kışın polis arabaları kış lastiği takıyormu tartışılır :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güvenlik önemli... Orda havalar çok kötü haberlerde çıktı burayada geliyor kar dikkatli olmanızı dileriz geçmiş olsun :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, vaybe dedirtiyorlar insana..Sisteme bak yahu :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla helal olsun demekten kendimi alamadım doğrus.
bizde böyle olsa nasıl bie tepki verilir orasını bilemem
olması gereken bumu acaba bizzim memlekette de böyle olabilir mi.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha once kislik lastik konusunda da bahsetmistim, 1 Kasim - Mart sonuna kadar kislik zorunlu burada, bunun farkinda oldugum icin adamlara ters bir tepki vermedim, zira sucumu biliyorum.

Dag yolunda sorun yasarsiniz karda cikamazsiniz ayri ama sehiricin de ozellikle lastiklerden dolayi arac kayiyorsa, kimse bu konuda hosgorulu degil.. Kurallar herkesin rahati icin, konuya bireysel bakarsak olmuyor tabiki..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;164782
geçmiş olsun...

yurtdışı gerçektende çok farklı :ok: kış lastiklerine bile bu kadar önem veriyolarsa ne demeli helal olsun burda kışın polis arabaları kış lastiği takıyormu tartışılır :)
Kadıköy Belediyesi' nin önündeki yaya geçidinden karşıya geçerken üzerime hışımla gelen aracın bir polis aracı olduğunu fark ettiğimden beridir, kış lastiği, şu, bu, o hepsi bomboş geliyor artık.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Siz kurtardınız ama aynı eksiklikle başka bir Türk'e izin vermezler artık. Siz Türkler hep böylesiniz deyip bağlarlar garibimin arabasını :D

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;165293
Siz kurtardınız ama aynı eksiklikle başka bir Türk'e izin vermezler artık. Siz Türkler hep böylesiniz deyip bağlarlar garibimin arabasını :D

Adamlar Türk olduğumu bilmiyorlar kardeşşş ;)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;165293

Adamlar Türk olduğumu bilmiyorlar kardeşşş ;)

Çevrimdışı skerem89

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bizim demiryolu hocasi soylemisti, karli buzlu havalarda, normal vitesten 1 ustunu kullanin der, daha araci alali 1.5 ay oldu denemedim ise yariyomu  :D