škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VOIP

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VOIP kullananlar var mi aramizda, var ise hangi sistemi kullaniyorlar?  Artilari ve eksileri ile serelim ortaya ;)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eee konuyu bayagi bir acmamiz gerekecek o zaman.Cok asiri bir bilgim yok, ama temel olarak isleyisi su sekilde; TT'nin fiyatlarindan yakinanlarin aslinda bilmesi gereken bir sistem. PC'ye kuruluyor ancak VOIP telsiz telefonlar da alinabiliyor buna, bu sayede normal ev telefonu oluyor, buna kredi aliniyor her firmanin ayri bir tarifesi var ben mesela internetcalls kullanmaya basladim, 10Eur yukluyorum 120gun boyunca istedigim ulke ve telefonu ucretsiz ariyorum 120gun sonrasinda da o 10Eur'u kullanmaya basliyorum mesela TR sabit hatti aramak 2cent mobil operatorler de 15cent.
Farkli markalarin daha iyi avantajlari oluyor, o yuzden kullananlar var ise aramizda karsilastirma yapariz istemistim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
O ne ki?

Voice IP

Sanırım internet üzerinden Ses iletimi sağlanan sistem..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Paris'teyken çok çok ucuza kullandık o sistemi, TR ile cep telefonundan nete bağlanıp konuşmak için. Fring üzerinden VOIP yaptık, paypal ile 10 dolar yatırdık, 1 hafta boyunca saatlerce TR ile konuştuk ;)

Fring ile Google'ı ara, bolca bilgi çıkacaktır. Tek eksisi sesin geç gidiyor, karşılıklı biraz bekleyerek konuşmak sorunu çözer. Sabit hatlarla konuşmak çok ucuz, kotaya göre çoğu bedava hatta.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;171938
Paris'teyken çok çok ucuza kullandık o sistemi, TR ile cep telefonundan nete bağlanıp konuşmak için. Fring üzerinden VOIP yaptık, paypal ile 10 dolar yatırdık, 1 hafta boyunca saatlerce TR ile konuştuk ;)

Fring ile Google'ı ara, bolca bilgi çıkacaktır. Tek eksisi sesin geç gidiyor, karşılıklı biraz bekleyerek konuşmak sorunu çözer. Sabit hatlarla konuşmak çok ucuz, kotaya göre çoğu bedava hatta.

Internetcall'da ses gecikmesi sorunu da yok.. Phone to phone ozelligi ile iki cep telefonu konusabiliyor ucret yine bu sistemden gidiyor o da 10cent;)
10eur'a 120gun freedays var arti TR aramasi 5-10cent. bunu TR icinde kullanmakta mumkun...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fring bende kullanıyorum, msn için kullanıyorum su an için ama yurtdışı için alternatif guzel bir secim.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI