škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Karar Verildi: Kis Lastigi! FULDA Kristall Montero3

alpko · 24 · 6604

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gec kaldik biraz ama nihayetinde 4-5yillik bir yatirim bu kis lastigi ve mecburum (daha once polislerin cevirmesini paylasmistim).

Uygun fiyatta Barum ya da Nokian W dusunuyordum, dun sordugum lastikci aklimi celdi. Yazlik lastiklerimde arka cift Barum, memnunum yani bu yuzden kisliklarimda Barum olsun dusuncesindeydim. Continental bunyesinde Cek mali.

Barum yerine Good Year uretimi Sava'yi oneririm dedi lastikci, daha once gormustum nette ama hic bilgim yoktu, neyse dun butun gece bu lastik ile ilgili tecrubeler okudum, en az 60tecrube okumusumdur en fazla 2-3tanesi negatif onlarda kuru yolda iyi tutunmadigi yonunde, ama bu kislik lastik haliyle olacak bir durum!
Tecrubeler arasinda bircok fabia kullanicisi da tavsiye ediyordu, BMW, Mercedes, Ford... hemen hemen tum markadan aracinda bu lastikten olanlar tavsiye ediyorlar.

Sonuc olarak karar verildi;  SAVA Eskimo S3 kisliklari bugun buyuk ihtimalle taktiriyorum.
Normalde kisliklarim 165 ama onlari da yazliklar gibi genis yapacagim;
185 60 R14.

Geriye kalan 4 jantida umarim lastikciye hatri sayilir bir meblaga verebilirim :--)
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2010, 23:11:36 Gönderen: alpko »

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Anlamıyorum, normalde bu ölçüler zaten çok ucuz, niçin Good Year UG7 yada Extreme gibi model değil de Sava. Oralarda lastikler çok mu pahalı?

Ben 200TL'ye UG7 bulsam alırım.. Ancak Hem ölçü çok zor hem de fiyatlar yüksek..

Orjinal ölçüm 205*45*16
Kullandığım ölçü 195*50*16

185*50*16
195*50*16
185*55*16
195*55*16
205*50*16

Bu ölçülerde lastik bakıyorum ama maşallah fiyatlar yüksek.. Bu kışı da 4 mevsimle geçiricem sanırım.. Geçen kış 3 kez karda kullandım kayma yapmadı. (Toyo Proxes 4 M+S)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sava S3 kullandım, güzeldi ama yanal yol tutuşu zayıftı.Düzde frenaj gayet stabil..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;167860
Anlamıyorum, normalde bu ölçüler zaten çok ucuz, niçin Good Year UG7 yada Extreme gibi model değil de Sava. Oralarda lastikler çok mu pahalı?

Ben 200TL'ye UG7 bulsam alırım.. Ancak Hem ölçü çok zor hem de fiyatlar yüksek..

Orjinal ölçüm 205*45*16
Kullandığım ölçü 195*50*16

185*50*16
195*50*16
185*55*16
195*55*16
205*50*16

Bu ölçülerde lastik bakıyorum ama maşallah fiyatlar yüksek.. Bu kışı da 4 mevsimle geçiricem sanırım.. Geçen kış 3 kez karda kullandım kayma yapmadı. (Toyo Proxes 4 M+S)

44Eur'a geliyor. Bu kalitede bir lastik alip 3-4yilda degistirmek daha saglikli bence..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Önlerde şu ara çivili Hankook'lar var, yanalda hüsran :) Dikeyde iyi ama çiviler öyle gürültülü ki söktüm sökecem...

Hızlı girilen virajlarda kafa zor dönüyor çivilerden dolayı... Niye mi çivili? Araba ile birlikte geldi :D

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok boyle birsey ne kadar islerim karisik gidiyor benim!

Yazlik lasikleri attim bagaja zira oradan jantlari alacaklar (aracin ustunde bulunan diskler 165 kucuk), neyse randevu saatine gore gittim lastikciye, fabisi aldilar iceriye o bu derken, ben de bi sigara yakayim dedim disarida sonra satis kismindaki eleman geldi, cok ozur diliyorum, sistemde elimizde 4adet Sava goruyorum, ama 1 adet kayip yok, cok uzgunum dedi. Barum vs. yapalim dedi, yok dedim artik Barum istemiyorum, sonra onleri takalim arkalar yarin olsun olur mu derken, on boyutlar yuksek arkalar alcak hic yapmayalim daha iyi dedi. O anda sava'lardan daha pahali olan Fulda'lar gozume takildi onlar su kadar vs. dedim, itiraz ettim patronu aradi, neyse asagi-yukari ayni fiyata ikna ettirdim.

Yani; Fulda kristal Montero3'u takmaya basladilar, o anda elemanla konusmaya devam ettik, 1Ocak itibari ile tasinmasi gereken 'ilkyardim cantalari' degismis onlardan konusyordum, eee dedim bu da hediyeniz olacak, beni strese soktugunuz dedim:) Eleman, size Sava fiyatina Fulda veriyoruz iste dedi, gulustuk, ben ilkyardim cantasinida aldim :D

Bu durumda: 4x Fulda kristall montero3 TL olarak 371TL. +iscilik+materyal: 79TL yani toplamda kisliklari 450 TL'ye kapatmis olduk + yeni yasaya uygun ilkyardim cantasi da bedavaya geldi, en az 4 sezonluk bir yatirim diye umuyorum..
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2010, 23:12:38 Gönderen: alpko »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
TR bariz ucuz abi. GY UG (ki daha iyi lastik) lastikleri 360 TL'ye döşüyorsun, işçilikmiş, sök-takmış, balansmış para almıyorlar :)

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani lastikleri hayırlı olsun Serhat :ok: Çabuk parçalanıyordu o lastikler..Bizim dobloda vardı inşallah memnun kalırsın.Çok dişli olmasından öturu kuru asfaltta ses yapar.Ama karda buzda iyi gider..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kışlıkta benden başka petlas kullanan yok galiba forumda:)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;168037
Yani lastikleri hayırlı olsun Serhat :ok: Çabuk parçalanıyordu o lastikler..Bizim dobloda vardı inşallah memnun kalırsın.Çok dişli olmasından öturu kuru asfaltta ses yapar.Ama karda buzda iyi gider..

Danke MyGokhan:)
Fulda'lar mi Sava mi?  Valla, karda iyi gitsinde, Mart sonunda kislik lastik zorunlulugu kalkiyor hemen yazliklari takacagim zaten, o yuzden kuru hava da ses yapmasi pek sorun degil:ok:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;168027
TR bariz ucuz abi. GY UG (ki daha iyi lastik) lastikleri 360 TL'ye döşüyorsun, işçilikmiş, sök-takmış, balansmış para almıyorlar :)

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun.

Zaten TR'de ucuz olmasinin sebebide o, iscilik ucretleri;
Fatura da kac kalem is var;
lastikleri cikarma (demontaj)
diske montaj
diski ile lastikleri araca montaj
sibop uclari yenilenmis iscilik ile masrafi
teknik hava basimi
jant kapaklarini saglamlastirdigimiz su plastik kelepceler icin de ayri ucret :D

Bunlar icin ucret alinmasa indirim ile birlikte 4X Fulda; TL olarak 371.

185/60 R14 4 adet GY UG 360 mi?? Ben dun gece Sava'larin fiyatlarina bakmistim TR sitelerinden buradan daha pahaliydi..
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 00:13:36 Gönderen: alpko »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpko;168051
Zaten TR'de ucuz olmasinin sebebide o, iscilik ucretleri;
Fatura da kac kalem is var;
lastikleri cikarma (demontaj)
diske montaj
diski ile lastikleri araca montaj
sibop uclari yenilenmis iscilik ile masrafi
teknik hava basimi
jant kapaklarini saglamlastirdigimiz su plastik kelepceler icin de ayri ucret :D

Bunlar icin ucret alinmasa indirim ile birlikte 4X Fulda; TL olarak 371.

185/60 R14 4 adet GY UG 360 mi?? Ben dun gece Sava'larin fiyatlarina bakmistim TR sitelerinden buradan daha pahaliydi..

Burda gidiyorsun abi benim gibi, aracın üzerinde yazlık lastik ve alaşım jantların var. Bagajda ise 4 sac jant çıplak.

Önce aracın üzerindeki alaşım janttaki yazlıkları söküyor adam, alıyor götürüyor içeri Good Year poşedinde paketli arabana getirip yüklüyor, sonra sac jantlarını bagajından alıyor, yeni aldığın kışlıkları takıyor, jantların 4'ünede yeni sibopları geçiriyor, sonra makinede balans çekiyor, aracına monte ediyor, indiriyor arabanı veriyor sana.

Bütün bunlar için cingan pazarlığı ile tanesi 90 TL'den Good Year alman yeterli :++::++:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;168054
Burda gidiyorsun abi benim gibi, aracın üzerinde yazlık lastik ve alaşım jantların var. Bagajda ise 4 sac jant çıplak.

Önce aracın üzerindeki alaşım janttaki yazlıkları söküyor adam, alıyor götürüyor içeri Good Year poşedinde paketli arabana getirip yüklüyor, sonra sac jantlarını bagajından alıyor, yeni aldığın kışlıkları takıyor, jantların 4'ünede yeni sibopları geçiriyor, sonra makinede balans çekiyor, aracına monte ediyor, indiriyor arabanı veriyor sana.

Bütün bunlar için cingan pazarlığı ile tanesi 90 TL'den Good Year alman yeterli :++::++:

163TL KDV dahil diyor, indirimli haliyle bile 4x 500kusur yapiyor Hakan korkutma beni iyice :D :D
http://www.mylastik.com/18560R14-82T-UG7-MS,PR-650.html

Bizim birader lastik isindeydi o anliyor bu islerden, zaten Pirelli'ler ile Istanbul'a geldigimde sag arka balon yapmis, o farketmisti hemen bana cikma Michelin ayarlamisti, onunla bugune kadar devam etmistim bende :D

Bugun agalarda sasirdi zaten; sava almak istiyorum, arabanin uzerinde 3Pirelli 1 Michelin var, bagajda diski ile yazliklar var, yazliklarin ondekiler semperit, arkadakiler Barum, su an aracin uzerinde olan cikacak disleride bagaja geri koyacaksiniz vs. derken bayagi gulustuk :D Bir de ustune Sava diye gittik, Fulda ile ciktik, ama hatalari benim isime yaradi Sava fiyatindan 4unde 10eur fazla odeyerek Fulda aldim :D

Simdi benim Fulda'larnda TR fiyatina baktim indirimli hali ile 4x= 484ediyor :P
http://www.mylastik.com/18560R14-82T-KRISTAL-MONTERO-3-MS,PR-158.html

Bu arada bu 'mylastik' Gokhan'in mi acaba? :D
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 00:35:41 Gönderen: alpko »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
TR'de internetteki lastik fiyatlarına inanan bi adam varsa ya saftır ya yurtdışında yaşıyordur :lol:

120 lira yazdıkları Petlas kar lastiklerini 65-70'e bırakıyorlar hay gidiiiii nerde yaşıyon sen :D

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;168060
TR'de internetteki lastik fiyatlarına inanan bi adam varsa ya saftır ya yurtdışında yaşıyordur :lol:

120 lira yazdıkları Petlas kar lastiklerini 65-70'e bırakıyorlar hay gidiiiii nerde yaşıyon sen :D

ikinci secenek olsun mumkunse :D ama 90 liraya GD UG hmm arastiracauk :++: