škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baska araci cekmek?

alpko · 13 · 8045

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar,

Yine bir sorum olacak;

Bizim Audi'ye hirsiz girmis calmak istemis, araci kontagi kirmis bu yuzden ama aku bittigi icin goturememis sanirim (arac 3haftadir kar altinda yatiyordu), bu aksam da 2-3 sokak ilerideki servise goturmek icin cekici cagirmadik fabia ile cekelim dedik. Lastikler zaten kotu oldugundan cok zorlandi aracin icinde kokudan oluyordum (lastik kokusu diye tahmin ediyorum), sansa bugun tum gun yagmur yagdigi icin yol uzerindeki karlarin cogu erimis yoksa hicbir sekilde cekemezdim galiba.
Fabia'nin Audi A6 gibi kendinden agir bir araci cekmesinin sorun teskil edecek bir yani var midir? Zira, araci cekerken karoserden 'kut kut' ses geliyordu!
Halatta cok dandikmis, 3 kere koptu zaten...

Ikinci bir sorum da yarin obur gun ihtiyacim olur diye sormak isterim, fabia'nin ondeki kancasi nerede?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ön kanca yedek lastik çukurunda.

Yerler yaş diyorsunuz ve dakikalarca patinaj çekmediyseniz koku lastik değil baskı balata kokusudur.

Pek bi zararı olmaz şaseye eğip kastıracağını sanmam, şanzıman ve baskı balata daha birincil yüke binen organlar, olursa bişey onlara olur.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Aradaki halatın yavaş yavaş gerilmesini sağlayıp öyle çekersen bir şey olacağını zannetmem. Ben Favorit ile 1970 VW' i çekmiştim ve yavaş yavaş gerilmesini sağlayıp öyle devam etmiştim.

Koku konusunda da Hakan' a katılıyorum.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
85 316 bmw ile 2005 520 bmw çekmiştim hiçbir koku ve zorlanma yaşamadan aradaki boşluğu yavaş yavaş alın yavaş yavaş ilerleyin hiçbirşey olmaz
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H100 kamyonetler H100 çift kabin kamyoneti çok çekmişimdir :D Eşek gibi çekiyor zaten :D

Roomi ile çeksem çekerim bencede bişey olmaz ama halatın gerdirip ondan sonra hızlanmak gerekir.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun.

Unutmayın, çeki demiri ters diştir, saat yönü tersine vidalanır. Yerini bildiği halde kullanamayan çok var :D

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cok tesekkurler...

Aynen once gerdirip cektim ve genelde de 1'inci viteste zira 2'ye attigimda daha cok zorlaniyordu. Koku ile alakali, kar ustunde park ettigim yerden cikarken de ayni kokuyu birakiyor bu sabah dikkat ettim, lastiklerin durumundan bahsetmistim, zorlayan da o zaten..
Yani, kisacasi usulune uygun halati gerdirerek, yavas yavas cekilirse bir sorun yok diye anliyorum. Her kut kut diye ses geldiginde icim gitmisti benim de:)

Bir de yazarken detay vermeyi unuttugum husus, koku ve zorlanma olayi yokus yukari hafif kar olan yolda olmustu, duz giderken boyle bir sorun ile karsilasmadim.

Irfan hoca, foto icin cok tsk (gerci sen arac cekmek zararli midir, degil midir konusuna deginmemissin :D ) simdi bu rezervede ki kancayi alip onde bir yere mi takiyoruz (sacma soru olmus olabilir ama cok sukur fabisi cektirme diye bir sorun cikmadi basima)?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: alpko;166426
Irfan hoca, foto icin cok tsk (gerci sen arac cekmek zararli midir, degil midir konusuna deginmemissin :D ) simdi bu rezervede ki kancayi alip onde bir yere mi takiyoruz (sacma soru olmus olabilir ama cok sukur fabisi cektirme diye bir sorun cikmadi basima)?

Sağ sis farı yanındaki plastiğin arkasındadır takma yeri.

Benim eklediğim fotodaki çeki demiri karavan vs. çekmek için olanı. Çeki halatı farklı tabi ama kancanın kilitli ucunu bu vidaladığın zımbırtının gözden geçiriyorsun.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence çok sık araç çekmemek lazım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;166484
Bence çok sık araç çekmemek lazım..
Çok sık araç çekecek olsa, gider çekici alır yahu!:kiki:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;166453
Sağ sis farı yanındaki plastiğin arkasındadır takma yeri.

Benim eklediğim fotodaki çeki demiri karavan vs. çekmek için olanı. Çeki halatı farklı tabi ama kancanın kilitli ucunu bu vidaladığın zımbırtının gözden geçiriyorsun.

Bende aynı yer diye biliyorum :ok:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyaj dışında zarar verebileceği birşey yok.O da yarım debriyaj çok giderseniz.
Fabiada da sağ sisfarı kapağını çıkarmanız gerekiyor, çeki demirinin ters diş olması enteresan, öğrenmiş olduk, gerektiğinde ortada kalabilirdim.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW Caddy'de de ters diş, acı bir tecrübe ile öğrenmiştim bende :D