škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yurtdışından Skoda parçası ve aksesuarları satın alabileceğimiz internet siteleri

KRKMZ · 48 · 29402

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu sitelerden aldığımız malzemelerin gümrüğe takılma sorunu olur mu? Sipariş veren var mı? en sağlam ve güvenilir işini iyi yapan hangi site ?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;446080
Selamlar Arkadaşlar.

Diğer konuda bahsettiğim gibi aracı yeni aldım. Alırken ekspertiz sırasında far kulağının kırık olduğu ortaya çıktı servise gittik ancak servis kulak kırık diye far değişmez diyerek bizi Autoking'e gönderdi. Üst ve alt far kulağını yaptık dediler ancak tam üst kulağın arkasında yaklaşık  2 cm'lik kırık ve 2 cm lik çatlak kalmış yolda gelirken yağmura yakalanınca bir baktım Adaptif far uyarısı veriyor. Kırık yerden giren su olduğu gibi far altındaki beyinlere dönmüş. Xenon beynini yakmış.Sadece beyne 600 lira verdim. Bugün ise bey,n yeni değiştiği için farın biri beyaz diğeri(eskisi) çok hafif sarı yanıyor :D
Bi-xenon taktıracak arkadaşlar :) ne güzel eski lagunamda alıyordum 10 liraya ampül ohh sefam olsun :D[/QUOTE

İşe bak yahu; ksenon ampulün çok pahalı ve değişiminin de zahmetli olduğuna dair dedikodular duymuştum ama, bu merette beyin:utan:  olduğunu bilmiyordum! Abooo beyin 600, ampul 380 lira ha? 380 TL'lik ampul fiyatını yetkili servisten mi aldın hocam? Bu gidişle elegance donanımlı arabadan vazgeçicem galiba! Dediğin gibi eski arabalarımızda 10-15 liraya bu işi kolayca(ve de çok ucuza) halledebiliyorduk.

not: Forumun taze üyelerinden olduğum için, güvenle alışveriş yapabileceğin siteler hakkında bir şey bilmiyorum. Forumun kıdemlileri yardımcı olurlar sanırım.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İşe bak yahu; ksenon ampulün çok pahalı ve değişiminin de zahmetli olduğuna dair dedikodular duymuştum ama, bu merette beyin:utan:  olduğunu bilmiyordum! Abooo beyin 600, ampul 380 lira ha? 380 TL'lik ampul fiyatını yetkili servisten mi aldın hocam? Bu gidişle elegance donanımlı arabadan vazgeçicem galiba! Dediğin gibi eski arabalarımızda 10-15 liraya bu işi kolayca(ve de çok ucuza) halledebiliyorduk.

not: Forumun taze üyelerinden olduğum için, güvenle alışveriş yapabileceğin siteler hakkında bir şey bilmiyorum. Forumun kıdemlileri yardımcı olurlar sanırım.[/QUOTE]

İnternette aynı ampül 180 lira civarı ancak farkı nedir bilmiyorum. Dışarıda özel serviste yaptırdım.  O halde bu fiyat çıktı ki yetkili servisi düşünemiyorum bile.  Birde yetkili servisin yaptığı ilginç geldi bana . Adama farım yanmıyor yola çıkacağım gece yolculuk yapmam lazım diyorum. İşi uzun git randevu al gel diyor

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet(Pharnakia) kardeşim, şikâyetlerinde haklısın. Bu memlekette araba sahibi olmak dert. Berbat yollar, pahalının pahalısı yakıt fiyatları, Allah'lık trafik, birçok servisin attığı kazıklar, vergiler.. Ama arabasız da olmuyor işte.

Bir de şunu merak ediyorum: Galiba sizin Superbiniz elegance donanımlı olanlarından. Bi-xenon far ampulü değiştirilirken Superbin tamponunu söktüler mi? Veya sökülmesi gerekti mi? Bunu, elegance donanımlı ve bi-xenon  farlı Yeti almayı düşündüğüm için soruyorum.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;446147
Mehmet(Pharnakia) kardeşim, şikâyetlerinde haklısın. Bu memlekette araba sahibi olmak dert. Berbat yollar, pahalının pahalısı yakıt fiyatları, Allah'lık trafik, birçok servisin attığı kazıklar, vergiler.. Ama arabasız da olmuyor işte.

Bir de şunu merak ediyorum: Galiba sizin Superbiniz elegance donanımlı olanlarından. Bi-xenon far ampulü değiştirilirken Superbin tamponunu söktüler mi? Veya sökülmesi gerekti mi? Bunu, elegance donanımlı ve bi-xenon  farlı Yeti almayı düşündüğüm için soruyorum.

Ampül için sökmeye gerek yok ancak beyin değiştiği için tamponu yarı açıp far'ı söktüler. Bayağı meşakkatli  bir işlem zaten 1 saatten fazla uğraştılar.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanıt için sağolasın Pharnakia! Şu ampullerden birinin sarı öbürünün beyaz yanması olayı düzeldi mi?

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;446171
Yanıt için sağolasın Pharnakia! Şu ampullerden birinin sarı öbürünün beyaz yanması olayı düzeldi mi?

Sanırım düzelmedi :) Akşam teste çıkarım ancak şu anda birşey söyleyemiyorum. Zaten çok belli olmuyor hafif bir sarılık var istanbula geleceğim ekim sonu orada eğer tavsiye edeceğiniz bir servis olursa orada götüreceğim olmazsa forumda araştırıp işini iyi yapan birine götürüp baktıracağım

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;446177
Sanırım düzelmedi :) Akşam teste çıkarım ancak şu anda birşey söyleyemiyorum. Zaten çok belli olmuyor hafif bir sarılık var istanbula geleceğim ekim sonu orada eğer tavsiye edeceğiniz bir servis olursa orada götüreceğim olmazsa forumda araştırıp işini iyi yapan birine götürüp baktıracağım

Hımmm, nasıl yardım edebilirim acaba? Doğrusu forumda ve skodaseverlikte yeniyim. Skoda yetkili servislerini hiç tanımıyorum. Forumun kıdemli üyeleri sıklıkla Şahkan Oto diye bir skoda servisinden övgüyle bahsediyorlar. Bu özel bir servis ve internet sitesi de mevcut. Anlayacağınız, ne desem yalan olur. Saygılarımla.

Çevrimdışı mehmetarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://skodadop.com/en/ Türkiyeye gönderi yapıyor,fiyatlarda uygun fakat kargo bedelleri yüksek çıkabiliyor,en ucuz kargo 15 lira civarı.Daha bişey almadım ama en yakın zamanda deneyecem.

Çevrimdışı adams28

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
skodadopdan hiç alışveriş yapan arkadaş varmı acaba

ürün fiyatları uygun gozukuyor ama fazla urun alternatifi yok

bu urunler orjınal mi acaba

odeme işlemi nasıl gerçekleştirlir vs. yardımcı olacak varsa sevinirim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
milotec.de sitesinden ürün alan kim var aramızda?

Ürün sipariş edeceğim (difüzör-egzoz), üye oldum alım işlemi yaptım, mailime order bilgi geldi, ancak bir türlü fatura ve ödeme bilgileri (banka hesap no v.s) gelmiyor.
Siteye mail attım (ingilizce), fatura gelecek bekleyin diye yanıt aldım.
Aradan 10 gün geçti, tekrar mail attım yanıt gelmedi. Bugün site içindeki panelden sordum tekrar, yine yanıt gelmedi.
Ciddiyetsiz mi bu adamlar.... :(

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
skodadop tan oturak arası file sirarişi verdim16-11-2014 te bakalım sipariş yolda diye gösteriyor.sitede.bakalaım gelecek mi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;486623
skodadop tan oturak arası file sirarişi verdim16-11-2014 te bakalım sipariş yolda diye gösteriyor.sitede.bakalaım gelecek mi.
Alışverişye bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, zira satış öncesi ilgi ve alakaları oldukça iyiydi. Sorduğum tüm sorulara aynı gün içinde yanıt vermişlerdi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...