škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt aldı başını gitti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turbulans

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar
93 Skoda forman lx im var.İkidefadır gaz alıyorum po dan  20tl lik 2450 den ikisinde  de yaklaşık 8.1lt 26km yol gidebildim yaklaşık km de 0,9tl yakıyor.Gaz ayarı yaptırmama rağmen durum değişmedi.Satıp benzinli hummer alacağım :) daha az yakar heralde :)
komple bakım yaptırmayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim.Nerden kaynaklanabilir.Nerden başlamalıyım
En önemlisi Ankarada bu işten anlayan skoda ustası önerebilirmisiniz.
Tecrübesi olanlar paylaşırsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benzinde kullanın, şayet yakıt yine anormalse aracın öncelikle ateşleme sistemini gözden geçirmek gerekir.
benzinde sorun yok normal tüketim söz konusuysa lpg sistemini kontrol ettirmek gerekir..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpg de km de kaç krş yakıyor ş.i-ş.d-karma olarak.benim makinanın 7 bin km ortalaması 1.6 fsi benzinli 7 lt 100 km de.km de 33 krş yakmış.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turbulans

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;418042
benzinde kullanın, şayet yakıt yine anormalse aracın öncelikle ateşleme sistemini gözden geçirmek gerekir.
benzinde sorun yok normal tüketim söz konusuysa lpg sistemini kontrol ettirmek gerekir..
tmam ilk bunu deneyeceğim teşekkür ederim İlginiz için.

Alıntı yapılan: fenomen;418067
lpg de km de kaç krş yakıyor ş.i-ş.d-karma olarak.benim makinanın 7 bin km ortalaması 1.6 fsi benzinli 7 lt 100 km de.km de 33 krş yakmış.

bu verdiğim rakam ş.içi lpg maalesef :(

Çevrimdışı madlover2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle başka bir istasyondan 20 TL lik gaz alıp deneyin düzelmezse LPG hortumlarını kontrol edin, bir yerlerde kaçak var gibi görünüyor. Favonun o kadar yakması mümkün değil. Dediğim gibi ya benzin istasyonunun pompa ayarında bir sıkıntı var ya da LPG kaçağı var.