škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

favorit,sıkıntılarım bitmek bilmiyor arkadaşlar,

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serhatyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar selam,
93 model favorit 135 lx aracımı daha önce marş sıkıntısından dolayı 100 tl ye tamir ettirmiştim, yaklaşık 3 haftadır sıkıntı yok, ama bugün yol üstünde beklerken kontağı kapattım,kalkmak istediğimde araba çalışmadı,marşa bas bas olmadı mecburen bizde arabayı vurdurduk,
yolda giderkende 2 den 3 e geçmek istedim sanki vites tutulmuş gibi kaldı öyle,
durup debriyaja basarak vitesi 3 e taktım ama biraz sert gibiydi,
mecbur dörtlüleli yakarak 2. vitesle evin yolunu tuttum,
arabayı alalı ikinci ayım bazı başka problemlerde yaşadım soğumak üzereyim lütfen yardımcı olun yaşadığım 4. arıza bu bana ne tavsiye edersiniz ne yapmalıyım?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun. marştan ses geliyor ve buna rağmen araba çalışmıyorsa akünüzü kontrol edin. bitmiş olabilir.

vites konusunda ise vitesi geçirirken elinizde dişlinin titreşimini hissetmiyorsanız. körüğün altı yağsız kalmış olabilir. piyasada sıvı gres satılır. sprey şeklindedir. körüğü havaya kaldırıp sıktıktan sonra gres gibi katılaşır. o vitesin geçişini rahatlatır. eğer dişlide veya balatada ( debriyaj pedalı çok aşağıda ise kavrama sıkar neticelerinden biride bu olabilir.) sorun varsa değişmesi gerek şanzıman inecektir. şanzıman yağında da eksilme olabilir. size sanayi yolu gözüküyor. iyi bir ustaya baktırın.