škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Navigasyon ve Multimedya Sistemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı oktayaldemir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence 2. Secenek daha sik duruyor alip takarsaniz foto bekleriz bende düşünüyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer sadece bu 2 seçenekse ben de 2.yi tercih edin derim. Navitech zaten navigasyon cihazları konusunda da uzmanlaşmış bir firma.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1082 oynatıyor mu 2.si ?
Eğer oynatıyorsa Hd video izleyebilirsen ben de 2.yi öneririm

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
For-x marka ikinci el var 7'' ekran windows işletim sistemli 1 sene garanti veriyor geri görüş kamera+tv anteni ve montaj ile beraber 900 TL fiyatı var biraz kararsız bi durum.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba öncelikle piyasada okadar çok alternatif varki can sıkıcı bir durum. Ben 2011 roomye Navirem ultimate serisi yaptırdım.
maddi konuda eğer sıkıntınız yoksa gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Alacağınız cihaz yarın bir gün dokunmatiğinde olsun geçişlerde problem yaratacaksa ucuz mal almanında bir anlamı olmadığını düşünüyorum. ben 1450 Tl vermiştim Bursa da. Televizyon özelliğini etkin olarak kullanamıyorum doğru düzgün çekmiyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER
• 1920X1080 Çözünürlük, 1080 p HD Video okuyabilme ve 512 MB DDR Ram
• Yeni­ nesil Rds’li­ FM/AM radyo, 100 Kanal hafızası ve Parazit önleme teknolojisi
• PARROT Marka Bluetooth araç Kiti­ - İsim arama ve telefon rehberi fonksiyonu ile birlikte
• Bluetooth üzerinden telefondan müzik dinleyebilme özelliği
• 3G i­le ­internete bağlanabilme
• USB, SD Kart ve HDD arasında dosya kopyalayabilme özelliği­ ( beceremedim)
• DVD, TV, AUX 1 ve AUX 2 üzerinden video kayıt
• 3 Bölge POP özelliği­ – PICTURE ON PICTURE
• Gel­işt­iri­lmiş DUAL ZONE
• Dahili­ GPS Navi­gasyon, 3D Destekli­ ve dahili­ 4GB hafıza
• TMC Fonksiyonu (Ops­iyonel)
• Har­ici­ dinamik mikrofon desteği­
• USB 2.0 Bağlantısı ve HDD desteği­
• SD Kart veya Mikro SD Kart okuyabilme
• Güçlendirilmiş dahil­i TV TUNER ve 1080 p HD Video okuma
• DVD/Di­vX/VCD/CD/MP3/MPEG4/CD-R/WMA/JPEG oynatma
• DSP – D­igi­tal Sound Processor ­le yüksek ve kaliteli­ ses
• 55W x 4 Ses çıkış gücü, 11 Deği­şi­k EQ modu
• Sub-woofer çıkısı ve har­ici­ amfi­ desteği
• 1 A/V G­ir­işi (1 Vi­deo 2 Ses), 1 A/V Çıkısı (1 Vi­deo 2 Ses)
• Geri­ vites kamera bağlantısı
• Or­j­inal CANBUS, direksiyon kumandası ve kablo uyumlu
• OBD okuyabilme desteği­ ­le araç ayarlarını ekranda görebilme
• DVB-T Ready – Di­ji­tal Karasal Yayın Desteği­ (Opsi­yonel)
• Dünya saatleri­, 4 farklı oyun seçeneği­
• Araca uygun tuş ışığı rengi­ değiştirebilme özelliği­ (Ben hala bulamadım bu özelliği)
• Standby modunda saat tari­h göstergesi­
• SD Kart ­ile kolay güncellenebilme özelliği
• 2 Farklı ana menü seçeneği­

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
azcık daha ekleyerek aşağıdaki ürünü tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/sm-audio-skoda-octavia-oem-multimedya-navigasyon-cihazi-geri-gorus-kamerasi-hediyeli-p-OTAKTOCTAVIA

benim için içinde tv olmasın gerekirse ama tuş renkleri orjinal ile aynı olsun :)

sizin gönderdiğiniz ürünler vw için uyumlu, araç kliması falan yeşil ışık iken multimedya ışıkları kırmızı mavi olacak bence çok can sıkıcı :(

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir ürün alırsanız eğer ses kalitesiniz bariz bir şekilde kesinlikle düşecektir, OEM bir ürün almanızı tavsiye ederim RNS310 tavsiye ederim hem OEM ürün hem navigasyonlu yol bilgisayarınada işletirsiniz çok çok memnun kalırsınız.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araç multimedya sistemi alacak ve uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız.

DVB-T tuneri olanları tercih edin. bazılarında DVB-T ready yazar bunları almayın.

Dijital karasal yayın çıktığında tekrar cihazı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca cihazın RAM'ı en az 512 MB olsun. Güncellemeleri aldıkça yavaşlayacaktır. Donmalar ve geç tepki verme ile karşılaşırsınız.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2016, 09:27:32 Gönderen: mert-erdem »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;559155
araç multimedya sistemi alacak ve uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız.

DVB-T tuneri olanları tercih edin. bazılarında DVB-T ready yazar bunları almayın.

Dijital karasal yayın çıktığında tekrar cihazı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca cihazın RAM'ı en az 512 MB olsun. Güncellemeleri aldıkça yavaşlayacaktır. Donmalar ve geç tepki verme ile karşılaşırsınız.

Saygılarımla.

Şu an kullanılmayan ve araç kullanma ömrü gözönüne alınarak kısa vadede (3-5 yıl) daha kullanılmayacak bir sistemin alt yapısına para yatırmak bence mantıklı değil, dijital radyo, dijital karasal, vs.. sistemler bırakın kısayı , uzun vadede bile ufukta görünmüyor, sohbet konusu dışında bir varlığı yok.
Hırsızlık riski ve düşük ses kalitesi dışında bir dezavantajı olmayan bu ürünleri ''ucuz bulursanız'' değerlendirebilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı cyaxeres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ocak ayının başında internet üzerinden yaptığım kısa bir google araması sonucunda, en ucuza bulabildiğim şu ürünü aracıma kendim monte ettim:

http://caraudioexpert.nl/skoda-fabia-octavia-superb-yeti-radio-navigatie-7-inch-capacitief-a9-cortex-3g-w/

Ürün satıcısı -tesadüfen- Türk çıktı. (Bu arada Hollanda'da kalıyorum) Navigasyon programı olarak iGo yüklenmiş ve herhangi bir sorun -henüz- yaşamadım. Bir kere Almanya'ya; 2 hafta kadar önce de İsviçre'ye kadar sorunsuz gidip geldim. Kısmetse bu yaz İzmir'e de bu ürünün klavuzluğunda gelmeyi planlıyorum. (Dile kolay 3000 km ;) ) Yine de yılda 1-2 kere güncelleme yapmanız yeni yolların ve yol durumlarının sisteme yüklenmesi açısından olumlu olacaktır.
Ama bir arkadaşın da yukarıda yazmış olduğu gibi, yüzlerce değişik tanınmış/tanınmamış marka olduğundan eminim. Büyük oranda bütçenizi esas almak durumundasınız. Geriye sadece aracınızla uyumlu olup olmadığına dikkat etmek kalıyor...

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;559169
Şu an kullanılmayan ve araç kullanma ömrü gözönüne alınarak kısa vadede (3-5 yıl) daha kullanılmayacak bir sistemin alt yapısına para yatırmak bence mantıklı değil, dijital radyo, dijital karasal, vs.. sistemler bırakın kısayı , uzun vadede bile ufukta görünmüyor, sohbet konusu dışında bir varlığı yok.
Hırsızlık riski ve düşük ses kalitesi dışında bir dezavantajı olmayan bu ürünleri ''ucuz bulursanız'' değerlendirebilirsiniz.

dijital karasal yayın Ankara'da test yayınına başlamış, hayırlı olsun.

http://www.antenas.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=6:new-season-article&catid=11:notification-cat&Itemid=101
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 14:50:52 Gönderen: mert-erdem »

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kimse aracına monte edilmiş sekilde fotoğraf paylasmamis.
Paylasim olmus olsa hani alacak olanlara da yardimci olmus olunur.
Karasal yayin ile bu multimedyalar da daha işlevsel olacak öyle mi?

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cyaxeres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Resim karanlık çıkmış fakat ortalama olarak böyle duruyor.
Ayrıca yukarıdaki ilk mesajımda yazdığım iGo isimli navigasyonu silip Sygic yükledim. Ve bu iGo denilen saçmalığa ise kesinlikle bulaşmamanızı öneriyorum. Geçtiğimiz yaz İzmir'e olan yolculuğumu Sygic ile yaptım. Yeni güncelleştirmelerle birlikte çok pratik ve çok yönlü kullanım olanakları veriyor. Tek sorunu biraz geç açılıyor olması. O da hareket etmeden önce motorun ısınma süresi diyelim ☺
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2017, 17:29:41 Gönderen: cyaxeres »

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinal olmuş hocam ben çok beğendim hayırlı olsun Güle güle kullanın.  Açılışta Skoda logosu falan var mi hocam memnun musunuz?
Kaça almistiniz?