škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero ve USB

Toygar · 13 · 10335

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, şu bolero radyolarda USB bellek kullanamaz mıyız? Skoda'nın MDİ diye orijinal bir aparatı var ancak fiyatı tuzlu. Anladığım kadarıyla USB bellekten müzik dinleyebilmek için MDİ'yi ilaveten USB kablosu da almak gerekiyor. Yetkili servis sırf bu kabloya 56 TL. fiyat çekti.

Var mı daha ekonomik bir çözüm :confused:?

Çevrimdışı gusepir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bayide bolerolu yeti elegance üzerinde ne usb ne aux olmadığını yerine  ise ne işe yaradığını bilemediğim "Media In" diye bişi görünce konsolda,  yanımdaki oğlum "yıl olmuş 2014 ....." diye sardı resmen... satış  danışmanına "bu araca usb/aux aparatını takın bi şekilde serviste, öyle  teslim alırım" dedim, şaka gibi.. opsiyonlarında bulunan digital ses  sistemi vs. istemiştim en başta, TR için yok(muş) bu opsiyon dediler,  hadi neyse dedim, ama araca USB girişi koymak yerine kablosunu 64 TL ya  teklif etmek de nedir... alamancı teybi alıp koyalım bari arka koltuğa  tam olsun :confused:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gusepir;475991
bayide bolerolu yeti elegance üzerinde ne usb ne aux olmadığını yerine  ise ne işe yaradığını bilemediğim "Media In" diye bişi görünce konsolda,  yanımdaki oğlum "yıl olmuş 2014 ....." diye sardı resmen... satış  danışmanına "bu araca usb/aux aparatını takın bi şekilde serviste, öyle  teslim alırım" dedim, şaka gibi.. opsiyonlarında bulunan digital ses  sistemi vs. istemiştim en başta, TR için yok(muş) bu opsiyon dediler,  hadi neyse dedim, ama araca USB girişi koymak yerine kablosunu 64 TL ya  teklif etmek de nedir... alamancı teybi alıp koyalım bari arka koltuğa  tam olsun :confused:

Mustafa Bey, Yeti greenline'niz 2014 model mi? Benimki 2013 model ve aux girişi var. Şu cd'lere ve mp3'lere filan bir türlü alışamadığım için, alamancı teybi taktırmayı ciddi olarak düşünmeye başladım :D

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adaptörler fln. var ama... Onlar da 100-150 Tl civarı. Serviste sadece Usb,mi var?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bolerolarda sd kart girişi yok muydu?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50-60 lira için üzülmeye gerek yok, ben 150 lira verdim usb için...
verin, takın, kullanın güzel güzel...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı gusepir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
e hocam, şaka yaptım sanmayın ama, bayideki 2 satış temsilcisinin yalancısıyım ben.. akşam evde manualleri inceledim bir kez daha, ona göre;
-aux-in girişi varmış ve ortadaki şu kol dayama yerinin altındaymış, el freninin orada biyerdedir herhalde,
-SD ve SDHC kart girişi varmış ve bolero screen in alt ortasında bir yerde imiş,
-MDI girişi, USB converter bir adaptör ya da kablo ile kullanılabiliyormuş( bayideki servisin 65 TL istediği adaptördür diye sanıyorum zira MDI>USB kablosu-orjinal değil muhtemelen- EBAY ya da Amazon vs. de 1,5 - 2 $ dan başlıyor
-Bütün yazdıklarıma rağmen, bayideki satış temsilcilerinin araca ilişkin bu media detaylarını bilmek zorunda olmadıklarını düşünüyorum yine de... modifiye edilebilir basit ayrıntılar sayılabilir genel müşteri beklentisi açısından, bilmiyorum :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;476032
Bu bolerolarda sd kart girişi yok muydu?

2013 yeti greenline'de var:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni octi'lerde usb ile aux-in'i yanyana koymuşlar. Bizim araçlarda da böyle olsaydı iyi olurdu (fotoyu yabancı bir siteden aldım; Türkiye'ye ithal edilen octi'lerden farklı olabilir).

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;476045
50-60 lira için üzülmeye gerek yok, ben 150 lira verdim usb için...
verin, takın, kullanın güzel güzel...

Engin Bey, 150 TL'ye aldığınız şey şu MDİ denilen zamazingo mu?

Çevrimdışı gusepir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar, 3-4 haftalık (aracı kullanaraktan) aradan sonra kesin bilgi :
2014 yeti de aux girişi yok! -Bluetooth işinizi görür ama-
Media-in için USB converter var, SD kartı Boleroda aynı yerde duruyor