škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımın üzerine demir astarı döküldü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı park ettiğim yere yakın bir yerde yangın merdiveni demirlerine astar atılırken rüzgar astarı aracımın üzerine savurmuş.
Aracımın üzeri komple astar oldu. Hemen pasta cila yaptırdım ancak aracın dışında kalan plastik aksamdaki astarlar çıkmadı.
Nasıl çıkarabileceğim konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;618490
Geçmiş olsun, sentetik tiner yada kil deneyin.

Çok teşekkür ederim. Zarar vermez değil mi hocam?

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;618544
Çok teşekkür ederim. Zarar vermez değil mi hocam?

Rica ederim, sentetik tiner zarar vermez, selilozik tiner boyayı söker. Daha önce servis aracımızdaki okul taşıtı yazısının yapışkan artıklarını sökmüştüm en ufak matlaşma dahi olmamıştı. İçinizin rahat etmesi için küçük bir alanda deneyebilirsiniz yada en kötü kil yaparsınız.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;618487
Aracımı park ettiğim yere yakın bir yerde yangın merdiveni demirlerine astar atılırken rüzgar astarı aracımın üzerine savurmuş.
Aracımın üzeri komple astar oldu. Hemen pasta cila yaptırdım ancak aracın dışında kalan plastik aksamdaki astarlar çıkmadı.
Nasıl çıkarabileceğim konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler.

Benzer durumu yaşadım. Arabaya mobilya verniği gelmişti sitelerde, kaporta ve plastik aksamı kil ile kendim temizlemiştim.
Oto kuaförler çıkması zor pasta cila belki çıkarır garanti vermeyiz demişlerdi kendim kil uygulamıştım araba fabrikadan çıktığı günkü gibi temizlenmişti.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;618546
Rica ederim, sentetik tiner zarar vermez, selilozik tiner boyayı söker. Daha önce servis aracımızdaki okul taşıtı yazısının yapışkan artıklarını sökmüştüm en ufak matlaşma dahi olmamıştı. İçinizin rahat etmesi için küçük bir alanda deneyebilirsiniz yada en kötü kil yaparsınız.

Teşekkür ederim çok sağolun

Alıntı yapılan: Mehmet 2016;618575
Benzer durumu yaşadım. Arabaya mobilya verniği gelmişti sitelerde, kaporta ve plastik aksamı kil ile kendim temizlemiştim.

Oto kuaförler çıkması zor pasta cila belki çıkarır garanti vermeyiz demişlerdi kendim kil uygulamıştım araba fabrikadan çıktığı günkü gibi temizlenmişti.

Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim ben de.

Alıntı yapılan: Mehmet 2016;618575

Bu kil nasıl bir şey? Bana yardımcı olur musunuz?

« Son Düzenleme: 25 Haziran 2017, 23:25:37 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;618585

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla

Kil hamur kıvamında temizlik maddesi.
Arabayı yıkıdıktan sonra kurulamadan ıslak bırakıyorsunuz   kil uygulanacak yerin ıslak olması gerekiyor onun için cam sil yani fıs fıs denen plastik şişeye su doldurarak sıkıyor ıslak yere kili sürtüyorsunuz kese yapar gibi uyguluyorsunuz, kili yere düşürmemeye dikkat edin kili yere düşürdüğünüz zaman işi bitiyor çünkü kum taş yapışır arabaya zarar verir, çok basit ben kendim yaptım faydasını gördüm.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2017, 23:35:02 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;618588
Alıntı yapılan: wimpir;618585

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla

Kil hamur kıvamında temizlik maddesi.
Arabayı yıkıdıktan sonra kurulamadan ıslak bırakıyorsunuz   kil uygulanacak yerin ıslak olması gerekiyor onun için cam sil yani fıs fıs denen plastik şişeye su doldurarak sıkıyor ıslak yere kili sürtüyorsunuz kese yapar gibi uyguluyorsunuz, kili yere düşürmemeye dikkat edin kili yere düşürdüğünüz zaman işi bitiyor çünkü kum taş yapışır arabaya zarar verir, çok basit ben kendim yaptım faydasını gördüm.

Teşekkür ederim hocam. İnternette değişik çeşitleri var. Sanırım bir tane seçip yapsam olur. İnşallah bir sıkıntı çıkarmadan hallederiz. Allah razı olsun.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Plastik aksama kil işe yaramıyor diye biliyorum benim de bir haftalık aracıma gemi boyanırken toz şeklinde boya atlamıştı arabamın her tarafı nokta nokta boya olmuştu, sonaxta kil ile temizlemişlerdi ancak plastik aksama olmuyor demişlerdi.