škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octi'ye ön park sensörü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şimdi hemen değil ama kısa zamanda octi ye ön park sensörü düşünüyorum.geçen yıl düşünüyordum ama ertelemiştim,akşam üzeri şehir içinde park yaparken kurtarırım dedim ama maalesef sağ ön çamurluğun kenarından sürttüm girecek olduğum yerdeki 35 plakalı bir clio'ya onun arka sol çamurluğunun dış kısım kenarına,ama onun çamurluk plastik olduğu için esnedi sürtülme oldu ama benim octiye karınca kadar boyası koplamış alttaki siyahlık belli oluyor belli belirsin sürtünmeden dolayı oluşan kılcal sürtükler var.Oraları pek dikkate almıyorum ama ön park sensörü vacip oldu bana.daha önceki sürtünmeden dolayıda boyama yaptırmıştım.En iyisi bunu yaptırırsam çizilecek olan octime tedbir düşünüyorum.Ön park sensörü ayrımı oluyor,yoksa ark park sensörü uyarmı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;97337
Arkadaşlar şimdi hemen değil ama kısa zamanda octi ye ön park sensörü düşünüyorum.geçen yıl düşünüyordum ama ertelemiştim,akşam üzeri şehir içinde park yaparken kurtarırım dedim ama maalesef sağ ön çamurluğun kenarından sürttüm girecek olduğum yerdeki 35 plakalı bir clio'ya onun arka sol çamurluğunun dış kısım kenarına,ama onun çamurluk plastik olduğu için esnedi sürtülme oldu ama benim octiye karınca kadar boyası koplamış alttaki siyahlık belli oluyor belli belirsin sürtünmeden dolayı oluşan kılcal sürtükler var.Oraları pek dikkate almıyorum ama ön park sensörü vacip oldu bana.daha önceki sürtünmeden dolayıda boyama yaptırmıştım.En iyisi bunu yaptırırsam çizilecek olan octime tedbir düşünüyorum.Ön park sensörü ayrımı oluyor,yoksa ark park sensörü uyarmı?

Arka park sensörü uyar sorun olmaz montaj yapan sensörler arasındaki mesafeyi iyi ayarlamalı ama :)

Octinin ön tarafı değilde arka tarafı sorun bagajdan pek bir şey görünmüyor mazallah yerde çocuk olsa ezilir gider . .

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir zaten arkada orjinal var,sorun önde bazen manevra yaparken kurtarir diyorum ama 2.defa oldu bir geçen yil birde dün akşam.arkada var,onun için arka arka manevrada rahatim onun verdiği rahatlik süper.benim derdim acaba arka park sensörü ön için uyarmi?sen uyar dediğine göre emin misin?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bir stiloda gördüm arkaya takılan sensörleri öne takmışlar.önden yaklaşıldığında uyaır veriyordu.ama hep açıktı normalde 1 viteste açık kalır 2 ve daha yukarı viteslerde devre dışı kalır.
bende düşünmüştüm ama bıraktım peşini.passatların filan olur hocam çıkma bulunsa iyi olur aslında.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;97401
ben bir stiloda gördüm arkaya takılan sensörleri öne takmışlar.önden yaklaşıldığında uyaır veriyordu.ama hep açıktı normalde 1 viteste açık kalır 2 ve daha yukarı viteslerde devre dışı kalır.
bende düşünmüştüm ama bıraktım peşini.passatların filan olur hocam çıkma bulunsa iyi olur aslında.
neden çıkma olsun ki sıfır fiyatı 50 tl varken.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam senin dediğin piyasa malı orjinal ön park sensörleri pahalıdır yukarıda abinin dediği gibi viteslerde devre dışı kalmaz öyle bir şey için biraz uğraş isteyebilir sanırım normalde geri vitese lambasına giden hattan enerjisini alıyor ama birinci veya üst viteslerde bu imkanın olmaz manuel elle kumanda edilebilir bir şey olması gerekir. .

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki kadir orjınallerindeki sensörler nasıl çalışıyor?onlarda mı manuel,öyleyse değmez?

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;97424
peki kadir orjınallerindeki sensörler nasıl çalışıyor?onlarda mı manuel,öyleyse değmez?

örjinalde esp tuşunun orada ön park sensörünü aktif etme tuşu var.ona basıldığında ve araç belli hızın altına inince de aktif olan ön park sensörleri gördüm.
çıkmadan kastım araca uygun orjınal bir ekipmanla işi yapmak daha güzel olur kanısındayım.

Çevrimdışı Bimmer

• BMW Motorsport
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uzak doğu malı park sensörlerinden öne takarsanız dur kalk trafikte kafanız şişer, amacına hizmet etmekten çıkar. Ayrıca bildiğim kadarıyla bu sensörler her geri vitese takışta kısa süreli bippliyor, uyarı veriyor.

1. vitesten ön park sensörü için tetik alınsa bile dur kalk her boşa alıp 1. vtese takmada trafikte sürekli bipleme olacaktır.

Ayrıca arka park sensörlerinin ölçüm mesafeleri ön sensörlere göre daha uzundur... Arka sensör 50 cm kala kesik kesik ötmeye başlar, 30 cm kala sürekli uyarı verir.
Bu sistemi önde kullanmak pek te işe yaramaz.
Orjinal ön sensörler 30 cm civarı kesik uyarı verir 10 cm kala sürekli ötmeye başlar.

Arkadaşın dediği gibi passat veya octavia, OEM park sensörü olan bir modelden çıkma ön sensörler, park sensörü beyni, tesisatı, konsoldaki butonu komple alınıp uygulanabilirse çok çok güzel olur

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Arkadaşın dediği gibi passat veya octavia, OEM park sensörü olan bir modelden çıkma ön sensörler, park sensörü beyni, tesisatı, konsoldaki butonu komple alınıp uygulanabilirse çok çok güzel olur"
------------
bunu bulmak hem zor hemde maliyetli olacağı kesin.ben özellikle manevralarda  kaldırımlara yaklaşmalarda işe yaraması yeterli.

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sisteme yeni katildim.ön park için hiz sensörlü aktivasyon lazim.yoksa süratle giderken alet aklini yitiriyor.iyi araştirirsaniz çok kil bir kuruluş olmalarina rağmen cenmax ön park sensörü ve ona entegre edilen hiz sensörü var.sens elektiriğini  km sayacindan aliyor .ayrica fren bağlantisida var.cenmax merkez serviste taktirabilirsiniz.ancak sinirleriniz bozulabilir.audi ve kaptivada kullandim.kendim taktim.genel olarak iyi..kolay gelsin..

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlız normal park sensörünü takarsanız öne zaten bir işe yaramayacaktır 30 cm den sonra komple kesintisiz ötüyor size de lazım olan 0-10 cm arası bence çnkü normal olarak da 30 cm e kadar ayarlamakta bir sorun olacağını sanmıyorum. orj sensörler sadece 1. viteste aktif ve isterseniz kapatabiliyorsunuz