škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I icin arkaya hoparlör hattı cekme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bildigim kadarıyla teyibin çıkışları 40 watt olması gerekiyor.40 wattan yüksek olursa yeterlidir kanaatindeyim.bende 100watt lık var bogmadan çalıyor
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;7032
jakı çıkart boş olan yerlerin arka tarafından kabloları sok dışlere oturan tarafa kvırınca jakı o şekilde takınca kabloları sıkıştırmış jack ı  da degiştirmemiş olursun bende öyle yaptım hiç problem olmadı.yanı delige kabloyu sokup önden çıkararak yerine takarsan kabloyu geriye çekince bile gelmiyor.ama jack ı degiştirmek istersende daha saglıklı olur tabi sen bilirsin

Bende yeni jak alıp içinden fişleri sökerek teybin orjinal jakına monte ettim. Ayrıca kablo ekini ısıyla daralan makaronlar var. Çakmak yardımıyla çok sağlam bir şekilde yapmıştım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
adım adım fotolarla göstermeye çalışacağım, halı saha maçına gidecem telaşıyla unuttum fotoğraf makinesini kusuruma bakmayın.

önce her iki hoparlörden gelen kabloları elektrik bandıyla bitiştirelimki tek kablo taşıyalım, kolay olsun.

burdan ağrı getiriyoruz, bir tornavida yardımıylada plastiği hafifçe kanırtmak suretiyle kabloyu içine tıkıştırabilirsiniz.

aynı şekilde izleyeceğimiz yol.... yalnız bir noktaya dikkat çekeyim, hoparlörün orijinal kablosu ileriye kadar yetişmeyeceğinden bittiği noktada kırmızı, sert parlak bir ses kablosu ile ek yapıp uzatıyoruz. iki uçlu idi kablo, diğer ucunu iki ayrı çıkışa sokabilirsiniz.

ek yapılan kablodan bir görüntü, kırmızı şey.

pedalların altından, döşemenin içine sıkıştırarak ilerliyoruz, orta konsol dibine gelince, plastiğin kenarından sıkıştırıp ittirerek teyp yuvasını bulmak mümkün, oradan geçiliyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, hafta sonu Fabia I HB aracımın arkalarına hoparlör için hat çektim ve 10cmlik hoparlör bagladım, bikac da fotograf cekeyım dedim, cd player symphony, 4 cıkıslı.
Umdugumdan daha kolay oldu, cunku kabloyu kenarlara doseme ile plastiklerin arasında saklamak gayet kolay.
Once teybin arkasından cıkıs alıp kablo cektim, sonra o kabloları polen filtresi kutusunun yanından(resimde üstünde duruyo ama yana alacagım) en sagdan en arkaya kadar getirdim, iki kapı arasındaki emniyet kemeri baglantı noktasının üstünden almak gerekiyor.

« Son Düzenleme: 20 Nisan 2009, 20:42:50 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ses kalitesi nasıl oldu , beklentilerini karşılıyor mu?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;8079
ses kalitesi nasıl oldu , beklentilerini karşılıyor mu?

beklentilerimi tam olarak karsılamıyor fakat bundan fazla beklenti icin woofer, anfi, kolon dersek, 700-800 para harcamak lazım, 700-800 u düsünüp neler yapabilecegimi düsünürsem evet beklentilerimi karsılıyor, :ok:10cm lik kolondan tabiki cok bisey beklememek gerektigini biliyordum, sadece akustik oldu ve arkadakilerede ses daha fazla geliyor artık, sonuc olarak hosuma gitti, iyiki yapmısım, zevklide vakit gecirdim,

acelem yok, cok uygun biseyler ayarlayabilirsem, tabiki woofer anfi olayına girmek isterim,

octaviaman

• Ziyaretçi
geçmiş zaman yer Ankara eski bir arabam vardı.Üstünde dandini kamasonic teyp vardı.Gittim ulus tan Elektronikçiler çarşısından 2 tane iyisinden 25 cm lik büyük hoparlör,iki tanede en iyisinden (bakın marka filan yok ordaki en iyiler:)sadece)tweeter hoparlör alıp,tiz ve bas için gerekli bobin ve kondansatör bağlantılarını yapıp kullanmaya başladım.Ya bir ses amplifikatörsüz,sub'sız bu kadar mı güzel olur?Muhteşem oldu.Duyan ne var bu arabada gizliden diyordu.Şimdi aynı hoparlörleri bulamıyorum bi türlü.Olay artık zengin işi oldu.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eskiden neydi öyle efsane 6985 ler vardı(marka vermiyorum :-)),
bende ismini vermedigimiz markanın 250 lik bir cift kolonu vardı, ahsap kabın icinde araba teybi ile evde kullanıyordum,(anfisiz) yok böyle bir ses, benim diyen müzik setinden daha net ve yüksek ses cıkıyordu,

tabi sizin olayda bobin ve kondansatöründe büyük etkisi olmustur, ses adeta süzülmüstür,  ne günlerdi be üniversite yıllarında bölümüm alakasız oldugu halde kolon bobini sarardım, ohm unu ayarlayacağım diye teli kesip bicip ugrasırdım, hemde subwoofer kolonu icin,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar,
Fabia I lerin ön kapýlarýndaki hoparlörlerin watt ýný veya teknik özelliklerini biliyormusunuz? Bi kez sökmüstüm, ama arkasýna bakmamýstým,

Çevrimdışı TimeLord

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar cok guzel bı konu acmıssınız, bende arkaya 10'luk kolon taktırmak ıstıyorum, kendım ugrasııyım dıyorum. burda bakılırsa cok zor olmamalı :D kolonlar dısında ne gerekıyor mesela kablo nasıl olmalı ve o teyp arkassında kı jackı nasıl bulurum tesekkurler sımdıdedn

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: TimeLord;132696
kablo nasıl olmalı ve o teyp arkassında kı jackı nasıl bulurum tesekkurler sımdıdedn

Kablo ve jackı tesisatçılardan almak en güzeli...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kabloları tesisatcılardan alabilirsiniz, kendi jack ını kullanabilirsiniz, ikinci sayfadaki resimlerde görebilirsiniz, jackın ici bos, kabloyu oralardan gecirip, dısarı dogru kıvırıp teybe takabilirsiniz, önemli olan teybi sökebilmek, kabloları kenardan kenardan cekmek kolay,
teybi sökerkende cd calarlı icin söylüyorum, kenar cıtalarını cıkarın, üzerindeki deliklere ince metalle tırnakların kurtarın ve asılıp cekin,