škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yağmur sensörü arızası

1071 · 1 · 1659

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. 2013 elegance 1.6tdi aracımda yağmur sensörüm bozuldu. ekrandan aktif hale getirip kolu INT kısmına getiriyorum. Güneşli havada bile fasıılalı olarak çalışıyor. Yağmurlu havada açtığımda biraz fasılalı çalışıp sonra kendiliğinden aktif hale gelip çalışıyor, yani yağmur şiddetine göre otomatik arttırıyor hatta sileceği durdurabiliyor. Serviste bcm hatası sebebiyle parça değişikliği için 2000 tl fiyat verdiler ve iyi niyet garantisi dahilinde olmadığını söylediler. (Tüm bakımlarım herşeyim serviste zamanında yapılmıştır) Sensör haricinde başkabirşeyi etkilemediğini söylediler, yani güvenlikle alakalı bir sorun teşkil etmezmiş.

Benim sormak istediğim konu şudur; kontak kolum bozulmuştu ve anahtarı kapalı konuma çevirdiğimde araç motoru kapanmıyor, anahtarı çekip çıkarınca motor kapanıyordu. bu sebeple farklı bir servise gitmiştim ve durumu yazılımla düzeltmeeye çalışalım dediler, güncelleme yapacağız dediler ve yaptılar, birkaç aç kapadan sonra eski haline döndü. Sonrasında kontak parçası değişti ve bu sorun çözüldü. Yağmur sensörümün arızası da tam bu vakte gelmişti. Acaba değiştirdikleri yazılım benim sensörü etkilemiş olabilir mi, yoksa bir tesadüfmüydü. Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2016, 09:10:37 Gönderen: 1071 »