škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol far led gitti tuv

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cumartesi günü aracı muayeneye soktum muayenedeki ilgilen arkadaş kaputu açıp far kapağını acmış.tabi bende kaputu daha acmadım. sonrasında yıkattım aracı.  su almış sol far şu anda ledi çalışmıyor.  Daha dogrusu gidip geliyor  bir bugulanmada  var artık ne yapacağım bilmiyorum. Servis yapabilirmi. Saygılar

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;583478
Cumartesi günü aracı muayeneye soktum muayenedeki ilgilen arkadaş kaputu açıp far kapağını acmış.tabi bende kaputu daha acmadım. sonrasında yıkattım aracı. su almış sol far şu anda ledi çalışmıyor. Daha dogrusu gidip geliyor bir bugulanmada var artık ne yapacağım bilmiyorum. Servis yapabilirmi. Saygılar

Çok geçmiş olsun Şenol Bey böyle ihmalkarlık olmaz çalışan sorun olmayan farın kapağını neden açıyorlar ve üstelik kapatmıyorlar anlamış değilim tek çare servis gibi gözüküyor dışarıda onarılacak bir far değil ne yazık ki bizim araçların farı onarılsa bile parçasının bulunacağını sanmıyorum belki çıkma falan bulunabilir...

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskodan degişim yapılacak sanırım ama belki sigortası felan atmıştır. Servis bir baksın bakalım. Bugun akşam üstü servise gidicem bakalım.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun gidip geliyor diyorsanız kaputu ve far kapağını açın içini saç lurutma makinası ile iyice kurutun ve belli süre bekleyin şase yapıyordur kendiliğinden düzelir tamamen yanmıyorsa sigorta yanmıştır

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün servise gittim. Aracı kaldırıp farın altındaki far beynini söktüler. İci tamamen su ile kaplıydı. Kuruttular temizlediler ama calışmadı. %99 far beyninde dedi usta. Zenonlar yanıyor parklar yanıyor ama gündüz ledi yanmıyor. Aracın göstergesinde artık sol gündüz farı  arızası olarak gösteriyor. Sanayide beyin tamir eden elektirikciler olduğunu söylediler. Yenisi 595 tl imiş. Kasko farı depiştiriyor ama yapılacak bişi varsa umarım olur.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sag far Beyinle ilgili sorun var. Kaskodan degişim olacak ama bir şeyi merak ediyorum. Gündüz farının tamemen kapatılmasıyla ilgili bir kod var mı? Sag ve sol gündüz ledi kapata bilirmiyiz.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;584247
Sag far Beyinle ilgili sorun var. Kaskodan degişim olacak ama bir şeyi merak ediyorum. Gündüz farının tamemen kapatılmasıyla ilgili bir kod var mı? Sag ve sol gündüz ledi kapata bilirmiyiz.

Kodlamayla kapatılabiliniyor diye biliyorum

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;584313
Kodlamayla kapatılabiliniyor diye biliyorum

Bolero üzerindeki menüden kapatılıyor sanırım.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kbtumt;584327
Bolero üzerindeki menüden kapatılıyor sanırım.

vagcom kablolarıyla menü ye ekleniyor diye biliyiorum.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bolerodan gündüz farları sadece far anahtarı 0 konumundayken kapatılıyor. Auto ve diger ayarlarda gündüz farı yani hava karardıgında gündüz farları hertürlü acık kalıyor. Benim bahsettiğim tam anlamıyla kapatacak bir kod varmı? Bilen varsa yardımlarını bekliyorum. Saygılar

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçda defult olarak Boleroda kapama menüsü aktif idi.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gündüz led arızasının bozulan parçası gündüz far kontrol ünitesiymiş. Piyasa değeri 300-400 tl cıkma 200-250 arası degiştirdik sıfırıyla sorun düzeldi.hatta bu hale getirdim https://youtu.be/A5kwWkbqvuM ısıkları. Saygılar