škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek sensörü arızası

1071 · 2 · 1849

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 3yıldır aracımı kullanıyorum. Silecek sensörüm çalışmıyor. Ekrandan aktif hale getiriyorum int konumuna getiriyorum ama yağmur yağmasa da belli aralıklarla siliyor, yani sensör kapalı gibi çalışıyor. Aracımı iyi biliyorum bir arıza var muhakkak. Öncelikle 60bin bakımında servisteki usta şöyle birşey farketti anahtarı kapalı konuma getirince araç stop etmiyor, anahtarı çekince stop ediyordu. Dedilerki yazılımla deneyelim düzeltmeyi eğer tekrar ederse arayın parça getirtip değişelim. Tamam dedim. Sorun tekrar etti bende parçayı istettim. Servise hemen gidemedim. Bu sırada bi ara sol cam tuşuna bastığımda cam yukarı aşağı inip kalkıyordu ama tuşu en yukarı veya en aşağı çektiğimde cam otomatik kapanmıyor veya açılmıyordu. Sanki elimi tuştan çekmişim gibi cam hareketi duruyordu. Sonra kendiliğinden düzeldi. Sadece sol sürücü camı.... Bir kez de araç park konumundayken anahtardan kapı kapama tuşuna uzun bastığımda 4 cam birden kapanmadı gerekirken kapanmadı veya açılmadı. Sonrasında o da düzeldi kendi kendine. Yine bu sıralarda hağmur sensörü 2 kez yine çalışmayıp düzelmişti. Sonrasında servise gidip kontak parçasını değiştim hatta olan problemleri de söyledim, dedim yazılımla oynadınız ondanmı problem çıktı. Alakası yok biz sadece kontak ayarını düzeltmeye çalıştık dediler. Bende heralde parçayı değişince düzelir dedim fakat şuan sensör tamamen gitti. Ekrandan kapatıyorum açıyorum ama sadece dediğim gibi fasılalı olarak silecek çalışıyor. Diğer problemler şimdilik yok. Sigortası falan atmış olabilir mi? Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2016, 00:58:04 Gönderen: 1071 »

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kullanım klavuzuna baktım far sensörü yağmur sensörü aynı sigortaya bağlı sanırım. Bu durumda yağmur sensörü arızalı veya dediğim gibi yazılım problemi oluyor sanırım ? Ne dersiniz ?