škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk kılıfı

1071 · 38 · 22533

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yahu araba bu kirlenicek tabi temizletirsin bez sonuçta 4 5 yıl sonrada yenisini yaptırsın bu kadar sakınmayın ben sakındım gitti çocuk pisletti süt döküldü vs olan seyler bunlar

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/en/listing/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-dosemecioglu-yeni-skoda-octavia-elegance-orjinal-oto-kilifi-153451100/detail/

bu üründen alan varmı gerçi ilan tarihi yeni 10 gün önce aramıştım firmayı ürün araca özel ölçüleri ile hazırlanmak üzere 1 haftaya hazır olur demişlerdi.
 telefonda dedikleri gibi 1 hafta sonra ürün hazır dediler

Ankara daki arkadaşlar gidip görme imkanınız var mı

Ankara / Çankaya / Tınaztepe Mah.

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün Ankara'da Döşemecioğlu'nda taktırdım kılıf. Daha iyisini yaptırabileceğinizi sanmıyorum. 190 TL'ye dört dörtlük kılıf. Belli bile olmuyor kılıf olduğu. Gitmeden randevu almanızı öneririm. İlker usta yaklaşık 2 saatte hazırlayıp takıyor kılıfları.
Adres: Libya Cad. No:27 Küçükesat / Ankara
Telefon:0 312 431 63 56 (Telefonlara pek bakamıyor. Telefon susmuyor çünkü. İşinde titiz olduğundan yanında usta da çalıştırmıyor. Israrla aramanız lazım randevu almak için)
 Fotoğrafları da aşağıda.
[/url][/IMG]

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam resimler çok büyük küşçültürseniz daha iyi görünür ... bu arada koltukları söküp mü takıyorlar ? mesela ön koltukların altındaki plastiklere nasıl geçiriyorlar kılıfı ?

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fotoğrafları küçülttüm biraz ama detaylar gözüksün diye çom da fazla küçültmedim. Ön koltukları sökmüyor. Sadece arka koltuğun alt tarafını çıkarıyor.  İşçilik tertemiz. Sökme, bozma, orjinalini değiştirme falan yok.

Not:klavyede ctrl tuşuna basılı tutup mouse'un üzerindeki tekerleği çevirirseniz ekranınıza sığacak boyuta gelir fotoğraf.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2014, 21:57:37 Gönderen: ali_firattr »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun gayet orjinaline sadık olmuş. Ancak airbagler noluyor yandan çıkanlar onu merak etmişimdir hep

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla sadece ön koltuklarda var yan airbag. Kılıfı patlatabilir diye düşünüyorum. Açılmazsa bile perde havayastıkları yukarıdan açılıyor. Yan airbag oldukça küçük sonuçta, çok önemsemiyorum şahsen.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Perdeler kafa tasını koruyo kol omuz o yan airbagler koruyo önemli değil dememeliyiz bence

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;450377
Verdiğiniz linkteki kılıflar çok hoş duruyor, "cuk" oturmuş sanki. Forumda bu kılıflardan alan varsa yorumlarını beklerim.

ben superb için istanbuldan şenturk oto dan 200 tl ye aldım biraz kullandım fakat araç içi siyah olduğu için içime sinmedi ve söktüm şu an isteyen olursa http://www.sanalpazar.com/Skoda-Superb-Icin-Ozel-Dikim-Koltuk-Kilif-Uctebir-Fiyat__isp15719093  bu adreste satılık

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O küçük dediğiniz airbagler sizi yan darbelerdeki ölümcül sonuçlardan koruyor

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;461213
O küçük dediğiniz airbagler sizi yan darbelerdeki ölümcül sonuçlardan koruyor

Peki..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Hayırlı olsun. Ama yan hava yastıkları için döşemeci çıkış yeri yapmadıysa o döşemecinin önünden bile geçmem

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben “şahsen” fikrimi belirttim. Siz kendinize göre önem sıranızı belirleyebilirsiniz.
Ben de güvenlikle ilgili aşağıdaki soruları sorabilirim sizlere. Bu aşağıdaki sorular benim kanatimce yan hava yastıklarından çok daha önemli:
1.   Lastiklerin yeni mi?
2.   Hava basınçlarını 2 haftada bir kontrol ettin mi? Kendi hava saatinle mi kontrol ettin yoksa benzincideki saatle mi?
3.   Sürüş pozisyonun kitaba uygun mu yoksa rahat edeceğin şekilde mi?
4.   Emniyet kemerin takılı mı? Bakkala kadar bile gitsen takıyor musun?
5.   Hız sınırlarına uyuyor musun? Şehir içinde en fazla 50 km/saat hızla mı gidiyorsun? (Araçlara yapılan çarpışma testlerinin 50 km/saat hızla yapıldığını biliyor musun?)
6.   Arka koltukta oturanlara emniyet kemerini taktırıyor musun?
7.   Araç içerisinde açıkta, serbest halde herhangi bir eşya bırakıyor musun?

Biri Demir Bükey’den olmak üzere iki kere defansif sürüş eğitimi aldım. Yukarıdakiler anlatıldı bu eğitimlerde.
Havayastığı, destekleyici emniyet sistemi olarak geçer ve istatistiklere göre emniyet kemerinin üzerine yaklaşık %20 güvenlik sağlar (Emniyet kemeri ile beraber kullanıldığı takdirde. Emniyet kemeri takılı değilse havayastığı öldürücü bile olabilir). Yan havayastığının da muhakkak koruma etkisi olmakla (Herhangi bir bildiğim istatistik yok yanhavayastığına özel) beraber ben bunun oranının çok düşük olacağını düşünüyorum.
Herkes istediği döşemecinin önünden geçmekte kendisine göre bir önem sırası oluşturmakta serbesttir. Ben aracıma koltuk kılıfı takdırdım ve burada sizinle de paylaştım çünkü gerçekten yapılabilecek en iyi şekilde yapıldığını düşünüyorum. Döşemeci ile ne bir ortaklığım var ne de adamın reklama ihtiyacı var. Bir arkadaşımız güzel bir yorum yaptı yan havayastıkları ile ilgili (benim aklıma gelmemişti) ben de fikrimi söyledim. Belki kılıfı patlatıp yan havayastığı açılıyordur ama ustayı arayıp sormaya bile gerek görmüyorum.

Umarım hiçbirimizin havayastığına falan ihtiyacı olmaz. Herkese kazasız sürüşler.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali_firattr;461237
Ben “şahsen” fikrimi belirttim. Siz kendinize göre önem sıranızı belirleyebilirsiniz.
Ben de güvenlikle ilgili aşağıdaki soruları sorabilirim sizlere. Bu aşağıdaki sorular benim kanatimce yan hava yastıklarından çok daha önemli:
1.   Lastiklerin yeni mi?
2.   Hava basınçlarını 2 haftada bir kontrol ettin mi? Kendi hava saatinle mi kontrol ettin yoksa benzincideki saatle mi?
3.   Sürüş pozisyonun kitaba uygun mu yoksa rahat edeceğin şekilde mi?
4.   Emniyet kemerin takılı mı? Bakkala kadar bile gitsen takıyor musun?
5.   Hız sınırlarına uyuyor musun? Şehir içinde en fazla 50 km/saat hızla mı gidiyorsun? (Araçlara yapılan çarpışma testlerinin 50 km/saat hızla yapıldığını biliyor musun?)
6.   Arka koltukta oturanlara emniyet kemerini taktırıyor musun?
7.   Araç içerisinde açıkta, serbest halde herhangi bir eşya bırakıyor musun?

Biri Demir Bükey’den olmak üzere iki kere defansif sürüş eğitimi aldım. Yukarıdakiler anlatıldı bu eğitimlerde.
Havayastığı, destekleyici emniyet sistemi olarak geçer ve istatistiklere göre emniyet kemerinin üzerine yaklaşık %20 güvenlik sağlar (Emniyet kemeri ile beraber kullanıldığı takdirde. Emniyet kemeri takılı değilse havayastığı öldürücü bile olabilir). Yan havayastığının da muhakkak koruma etkisi olmakla (Herhangi bir bildiğim istatistik yok yanhavayastığına özel) beraber ben bunun oranının çok düşük olacağını düşünüyorum.
Herkes istediği döşemecinin önünden geçmekte kendisine göre bir önem sırası oluşturmakta serbesttir. Ben aracıma koltuk kılıfı takdırdım ve burada sizinle de paylaştım çünkü gerçekten yapılabilecek en iyi şekilde yapıldığını düşünüyorum. Döşemeci ile ne bir ortaklığım var ne de adamın reklama ihtiyacı var. Bir arkadaşımız güzel bir yorum yaptı yan havayastıkları ile ilgili (benim aklıma gelmemişti) ben de fikrimi söyledim. Belki kılıfı patlatıp yan havayastığı açılıyordur ama ustayı arayıp sormaya bile gerek görmüyorum.

Umarım hiçbirimizin havayastığına falan ihtiyacı olmaz. Herkese kazasız sürüşler.

Bu foruma üye olduğumda donanımhaber gibi sürekli polemik yaşamadığım için mutlu olmuştum ancak böyle gereksiz yere tatsızlıklar insanı üzüyor. Beğenen beğenir beğenmeyen beyenmez ifade de edebilir alınmanıza gerek yok yada insanları böyle küçük görür şekilde sorular sormaya da hiç gerek yok hiç durduk yere tadımızı kaçırmaya gerek yok. Hayırlı olsun içinize sindiyse problem yok bazı tez canlı olarak nitelendirebileceğimiz arkadaşlar var aynı şeyi bana da yaptılar gerek yok tartışmaya