škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk kılıfı

1071 · 38 · 22534

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar..
Malumunuz kış geldi. Elegance aracımın bej koltukları aşırı kir tutmaya başladı. Octavia 2013 uyumlu koltuk kılıfları gördüm fakat 220 tl fiyat istiyorar. Bana aşırı geldi.. Ayrıca kılıfları birebir uyumlu imiş, bunu kendim takamam heralde ayrı bir işçilik gerektirir diye düşünüyorum. Koltuklarımızı kirden korumak için ne önerirsiniz.
Not; koltuk ısıtmam mevcut, kılıf alırsam sıkıntı çıkar mı ?

Çevrimdışı demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benimde aldığım araçta kılıflarım bej söylediğiniz gibi çok kirleniyorsa bi çözüm bulmak gerekir. 220 tlde çokmuş. tecrübeli arkadaşlardan bakalım ne tavsiyeler gelecek

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda  daha önce tartışılmıştı bu konu.koltuk kılıfı diye aratırsanız ulaşabilirsiniz

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bendede var ve bende superb için bakıyorum.

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Alıntı yapılan: Sinful;448615
aynı sorun bendede var ve bende superb için bakıyorum.
Baha bey selamlar öncelikle ankarada araca uygun bırebır diken yerler var bende dusunmustum ama vakıt olmadığı için gidemedim.orjinal birgörüntüsü var daha öncede forumda konu olmustu zaten link de vardı.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-elegance-oto-koltuk-kilifi-ozel-dikim.dosemecioglu-115968671/detay/

adamları tanımam ama yaptırmıs bir arkadasta gormustum hosuma gitmişti resimde bile belli yani.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
70 tl ye dıkıyolar 220 tl ne ya . Bende yaptırdım ıstanbuldakı arkadaslara yardımcı olabılrım.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;448699
70 tl ye dıkıyolar 220 tl ne ya . Bende yaptırdım ıstanbuldakı arkadaslara yardımcı olabılrım.

Nasip olursa Kasım ayı ortasında teslim alacağım aracımı. İstanbul'dayım, yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem kış hem de küçük bebeğim nedeniyle kirlenir korkusuyla tanınmış bir koltukçuya gittim. Burası öyel uyduruk bir yer değildi. elemanlar eski amerikanların, porsche ların vs döşeme retorasyonunu yapıyor. Adama derdimi anlattım, kılıf veya koltuk koruma uygulaması sordum. Aldığım cevap

1- Piyasadaki geçmeli kılıflar lastiklerin geçme yerinden baskı yaptığı için bir süre sonra koltuğun orjinal kumaşını deforme edebilirmiş. Bu renk deformasyonu veya o bölgenin ezilmesi şeklinde olabilir dedi

2- 1 e 1 dikilen kılıfların ise yine orj kılıf üzerine geçirilmesi benzer sorunlar yaratabilirmiş. En iyisi koltuğun orj kılıfının sökülmesi ve yedeğinin direkt koltuk iskeleti üzerine giydirilmesi olur dediler. Bu durumda da yedek olan kumaşın terletme vb sorunlar çıkarmayacak kaliteli bir kumaş olması gerekir ki hem bunun dikilmesi hemde eskilerini sökülüp yenilerinin takılması bayaa tuzluya gelir dediler.

3- En iyi çözüm orjinalleri tepe tepe kullanın. Kirlendiğinde Ziebart-MEguiars gibi yerlerde yılda 1 kere koltuk bakımına sokun. Bu bakımlar artık sonuç vermeyip lekeler çıkmadığı zaman yeni kılıf yaptırma işine girmek daha kazançlı olur. Hem bu sayede aracı deri-alacantara vb kumaşlarla daha da çekici hale getirmek mümkün olur.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz linkteki kılıflar çok hoş duruyor, "cuk" oturmuş sanki. Forumda bu kılıflardan alan varsa yorumlarını beklerim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: viperking;450312
3- En iyi çözüm orjinalleri tepe tepe kullanın. Kirlendiğinde Ziebart-MEguiars gibi yerlerde yılda 1 kere koltuk bakımına sokun. Bu bakımlar artık sonuç vermeyip lekeler çıkmadığı zaman yeni kılıf yaptırma işine girmek daha kazançlı olur. Hem bu sayede aracı deri-alacantara vb kumaşlarla daha da çekici hale getirmek mümkün olur.

Aynen, o kaliteli kumaşın keyfini sürün, satarken kılıf koyar satarsınız

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende katılıyorum. kullan kılıfsız arada temizletirsin. almışım sıfır arabayı neden kirletmeyeyimki benden sonrakine saklayayım. kullan kardeşim kullan. satarken kılıflatırsın temiz görünür.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sonumuz kara toprak korkmayın kirletin bmw 5.20 d almistik oturmaya korkuyorduk içinde simdi bagajda alçı çimento tasiyoruz ;) :rock1::rock1:

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bahsettiğim koltuk kılıfı siparişinden verdim "otom" marka. siparişten sonra ilgili marka beni aradı otomobilin arka koltuklarında kolçak varmı, airbag varmı vs.sordu anlattım elegance modeli olduğunu söyledim. neyse uzatmıyım elime kılıf ulaştı ki ön koltuk kılıfı oturmadı. yan desteklerden gergin kaldı sırt kısmına oturmadı. bel desteği için olan kol kısmını unutmuşlar. kılıfın altında kalıyor. başlık kısmındaki demirlerin delikleri açılmamıştı. benim için tam bir fiyaskoydu. hadi tamam bir şekil delikleri kendin kesersin diyelim ama hem o gerginlik hemde o kadar fiyata kesinlikle değmez bence..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecmis olsun. kilif isi yas hele uzaktan ismarlama ile. basinda durup diktirmek gerek. bence siz tavsiyelere kulak verip orjinalleri kullanin. onlarin omru bitince kaliteli bir doseme ysptirirsiniz

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
özel dikim yapan yer buldum, ama 450 tl fiyatı duyunca vazgeçtim orijinalleri kullanmaya devam.